Akik atombombát dobnak le egy repülőgpről, azok
borítékolhatóan sugárfertőzöttek lesznek?
Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 15:08
1/10 anonim válasza:
Miért? Ha elég gyors a gép, akkor nem.
2019. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 A kérdező kommentje:
De ezeket nem túl gyors gépekről szokták ledobni.
2019. jan. 2. 15:10
3/10 anonim válasza:
Mennyire nem túl gyors?
2019. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 LazyJones válasza:
A ledobott bombák spec ejtőernyősek voltak, pont azért, hogy elég messze tudjon menni a hordozó repülő. Valamint már elég szép számban vannak nukleáris rakéták, aminél nem is kell repülő a közelbe.
2019. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Már dobtak le repülőgépről nukleáris töltetet párszor, a leghíresebb 2 gép (Hirosima, Nagasaki) személyzetének egy része ma is él és állítólag az elhunytak sem sugárfertőzés miatt halt meg.
2019. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
A hirosima és nagaszakira dobott bombáknál a B29 a bomba kioldását követően visszafordult, így már hazafelé tartott miközben a bomba a tehetetlenségtől szépen zuhant a célja felé. A mai startégiai bombázók jóval gyorsabbak a korabeli bombázoknál. Egyébként pedig semmi nem indokolja, hogy a bomba kioldását követően tartsák az irányt, belerepülve az ellenség légvédelmébe.
2019. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Mivel, ahogy már írták is még az Enoly Gay személyzetéből is élnek, illetve ha jól tudom a pilota pár éve hunyt csak el, így nem valószínű, hogy sugárfertőzöttek lettek volna.
Amúgy meg érdemes olvasgatni a Demon core nevű kis dologról, ami a harmadik atombomba magja lett volna, hogy azzal milyen kísérleteket csináltak, és mindössze 2 ember lett sugárfertőzött, azok is baleset miatt, de ezen kívül simán kézzel fogdozták azt a plutoniumgolyót stb, attól sem lett bajuk.
2019. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Attól függ mekkora töltet de már nem szoktak repülőgépről dobálni ilyeneket A Tsar Bomba robbantásánál ejtőernyőre szerelték a bombát és 45 kilométerre elrepült mielőtt felrobbant a speciálisan kialakított repülőgépnek még így is csupán 50% túlélési eséllyel számoltak. Még így is 45 kilométer messze robbanás ereje 1 kilométerrel tolta arrébb a Tu-95V repülőgépet, szerencsére sikerült leszálniuk
Megjegyzem a hiroshimai az csak 14 kilotonnás volt a Tsar Bomba pedig 50 megatonna (nem kilotonna) a például ha Budapesten tesztelnénk ezeket, A Hiroshimára dobott Little boy 1.3 kilométeres körzetben pusztított. Az 50 megatonnás bombájé pedig 55 kilométeres körzetben. De hogy még jobban eltudd képzelni a Hiroshima bombája a margit sziget felét pusztítaná el, egy 50 megatonnás bomba pedig egész Budapestet a földel tenne egyenlővé
2019. jan. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
A sugárzás pedig nem úgy működik hogy azonnal sugárfertőzött leszel. Ahhoz vagy az instant halálhoz nagyon közel kell lenni a sugárzás forrásához távolságtól függően ez esetben pedig az abban töltött idő a meghatározó. Chernobilba is az ellátogatók maximum 1 órat tölthetnek a sugár fertőzött földön, az erőmű közelében már más tészta még ennyi év után is a megolvadt mag közelében akkora a sugárzás hogy lehetetlen még robotokkal is megközelíteni azt
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!