Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent ez a katonai...

Mit jelent ez a katonai kifejezés: első típusú erdő?

Figyelt kérdés
Egy videó alatti hozzászólásban olvastam, a terepszínekről, a rejtésről volt szó.
2010. jún. 22. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyasmi lehet mint az USA hadseregénél a BDU fajtái, vagy TRU(marpat/pixeles kamuflázs) fajtái,

Szal 3színű sivatagi rózsaszín, 3 színű éjszakai sivatagi, 6 színű sivatagi, woodland, tigerland, jungleland, urban(ACU-army combat uniform), snowcamo,... stb

gondolom itthon is megvannak a különféle színek, erdőre és sivatagra.


Szal leegyszerűsítve, Pl.: a woodland(legltalánosabb amcsi terepcucc),olive(vietnam, ez az a régi csupa zöld, mellesleg a kedvencem), tigerland(vietnam, nevezik még tigercamo, és tigerwood nak is), jungleland(indonézia, olyan mint a tiger, cska élénkebb), és ACU(irak) vmint a marpat(ilyet én még csak military shopba és pár képen láttam, ezi s pixeles, pont mint az ACU vagy a desert marpat csak zöld színekböl) bol is van erdő minta, de mindegyik különböző, mindegyik máshova jó.

2010. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kissé zavaros, de azért köszönöm :) Még valaki?
2010. jún. 28. 08:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Az mit jelent hogy pixeles? Esetleg képlinket is kaphatnánk? :)
2010. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első típusú erdő a Honvédségnél rendszeresített 5 szín nyomásos gyakorlóruha hivatalos neve. Az afgán missziósoknak más van, az iraki missziósoknak más volt stb... Lényeg a lényeg, amit leggyakrabban láthatsz a katonákon a terepszínű cucc, az az első típusú erdő.
2010. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. jún. 29. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!