Miért hibáztatják Görgeit a világosi fegyverletétel miatt?
Alig 30 ezer magyar katona maradt, az utánpótlás teljesen megszűnt, a lőszer és az élelmiszer kifogyóban volt.
Tárgyalások során még azt is elérték, hogy ha Temesvárnál a magyarok győznek ( és egy orosz herceg kapja meg a koronát ), akkor az oroszok átállnak és megtámadják az osztrákokat.
A temesvári bukás után a 30 ezres magyar sereg muszáj volt letenni a fegyvert, hisz az orosz-osztrák sereg együtt 350 ezer főt tett ki és folyamatos utánpótlásuk volt.
Nem maradt más lehetőség, vagy még a magyar honvédség maradéka is megsemmisül.
Görgey szerepe a mai napig megosztott. Vannak kik hazaárulózzák, vannak akik egyetértenek a döntésével.
Soha nem lesz olyan - ahhoz vissza kellene menni a múltba és elbeszélgetni erről Görgeyvel - hogy erről egységes vélemény legyen.
Én személy szerint Görgeyvel értek egyet, de akkor még élt az a magyar virtus, hogy az utolsó csepp vérig harcolni, akár vesztes pozícióban is meghalni a hazáért, mert aki nem így tesz az gyenge áruló.
Abba az idobe 2nagy hatalom kellet hogy a magyar letegye a fegyvert.szep volt
Ma meg mi van csak a szegyen
Kossuth már jóval a fegyverletétel előtt is neheztelt Görgeire állandóan fúrta őt és riválisnak tartotta. Görgei tehetséges hadvezér volt de csodát ő sem tudott tenni. A hazaárulózást Kossuth kezdte el nyomatni külföldi emigrációjából nehogy még a végén az ő felelősségét is elkezdjék pedzegetni meg hát különben is jól jött neki hogy kics3szhet Görgeivel.
Amikor olvasgattam az életrajzát az jött le nekem hogy Görgei Artúr egy remek ember volt és jó hazafi,emberileg simán lefőzte Kossuthot de ez csak a magánvéleményem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!