Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína mikorra veheti át a...

Kína mikorra veheti át a domináns nagyhatalom szerepét az USA-tól a Dél-kínai-tenger térségében?

Figyelt kérdés
És ennek milyen következményei lesznek?

2018. júl. 7. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
2034-ben.
2018. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
37%
Holnap átveszi és lerohanja a vatikánt
2018. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amint komoly tengeri és légi haderővel fog rendelkezni.


A kínai légierő/tengerészeti légierő a nem túl régmúltban még összekendácsolt lopott orosz technikájú gépekből és fegyverzetből állt, meg a "néhány" licencelt Szu-27ből.


Most hogy elkészült az első saját repülőgép hordozójuk ( ami az ex-Admiral Kuznyetzov után már a második ) és haladnak a saját repülőgépekkel is ( pl J20,J31 ) talán hamarosan ki tudnak állítani két komplett anyahajó köteléket akár a Dél-Kínai tengerre is és akkor már komoly tengeri haderőként tudnak fellépni.


Egy anyahajó kötelék is elég komoly fenyegetést és ütőképességet jelent, kettővel meg akár már háborút is lehet vívni :D

2018. júl. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kína már kijelentette hogy miután felfegyverezte a haditengerészetét akkor igényt fog tartani a terület fenhatóságára, és ennek érdekében a katonai beavatkozást lehetőségét sem veteti el.


Igazából Kína most is a szuperhatalmak közé tartozik, viszont nem avatkozik be olyan konfliktusokba mint pl.: Oroszok vagy USA a közel kelet esetében.


Viszont regionális szinten vannak érdekeik és nyomást is helyez a térség országaira mint pl.: Japánra stb. Igazából sem Oroszország sem USA nem igen mer beleszólni a dologba, sőt még az ENSZ sem tesz megjegyzést ezekre. Utoljára a tibeti mészárlást rótták fel nekik de semmilyen szankcióval nem merték súlytani

2018. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EgyGabor ***** válasza:

Ott már most is domináns, hiszen kisebbek és gyengébbek veszik körbe. Lásd a remek új mesterséges szigeteik a többiek szájában a saját partjaiktól többszörös távolságban.


Az USA-t nem érdekli az a "beltenger" annyira, hogy komolyan visszatartsa őket. Áthajóznak néha csak bemutatásként és az marad is.


Az igazi visszacsapás akkor jön Kínának ha át akar a "first island chain-en" lépni.

2020. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!