Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szovjet hadsereg miért nem...

A szovjet hadsereg miért nem tört be japánba?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy már Hokkaidó inváziójára is felkészültek, és a délkelet-ázsiai rendezésbe Sztálin még könyebben bele tudott volna szólni. Katonai erejük meg bőven volt hozzá. meg a kuril szigeteket, meg Szahalin déli részét el is foglalták. Onnét már csak egy köpés lett volna a japán anyaország.
2018. jan. 4. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Japán hamarabb megadta magát. Korábban a szovjet erők pedig főleg Európában voltak lekötve.
2018. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Katonai erejük meg bőven volt hozzá. meg a kuril szigeteket, meg Szahalin déli részét el is foglalták"

Nem volt ott akkora erő, mint hinnéd. Ezeket a területeket augusztus 15. után foglalták el, mikor Japán már megadta magát. Egyébként a jaltai konferencián meg is egyeztek a szövetségesek arról, hogy ezek a területek "visszajárnak" a Szovjetuniónak.

A szovjet hadsereg Európában volt lekötve, nem nagyon maradt katona arra, hogy Japánt is megtámadják. A májusi német fegyverletétel után még maradtak feladatok Európában, a csapatokat pár ezer kilométerrel arrébb kellett szállítani, pótolni a veszteségeket - nem megy pillanatok alatt a dolog. Ráadásul Japán hamarabb megadta magát, mint ahogy eredetileg tervezték. A csendes-óceáni háború végének tervezésekor az atombomba léte még nagyon nem volt nyilvános, azt se nagyon tudta senki, hogy mikorra lesz kész és pontosan milyen hatása lesz, így a hadsereg nem tudott vele számolni. Hagyományos megoldásként 1945 őszére, majd 1946 tavaszára terveztek volna két partraszállást. Itt lett volna létjogosultsága a szovjet támogatásnak is. Bár érdemes megjegyezni, hogy a partraszállásoknál kb. 6 milliós szövetséges haderővel számoltak, azért a szovjetek aligha tudtak volna ekkora haderőt egymaguk felépíteni pár hónappal az európai győzelem után. Győztek ők, de megszenvedték a harcokat rendesen.

Viszont az atombombák bevetése felgyorsított mindent, szeptember elején már papíron is megadta magát a japán haderő. Így a szovjetek beavatkozása szükségtelenné vált. Valószínűleg nem fogjuk megtudni, de jó esély van rá, hogy az Egyesült Államok is igyekezett felpörgetni az eseményeket, mert akkor már sejtették, hogy bőven lesz baj a szovjetekkel. Végigmenetelt a Vörös Hadsereg fél Európán és ott volt bennük a potenciál, hogy a másik felét is megszállják. Ha még Japánban is partra teszik a lábukat, akkor fennállt volna az esélye annak, hogy túlnyerik magukat és a háború utáni rendezésnél az istennek sem tudják volna rájuk erőszakolni a jaltai egyezmények betartását.

2018. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szimeon ***** válasza:
50%
Ami azt illeti létre kellett volna hozni egy Japán Népköztársaságot Hokkaidón és a déli Kuril szigeteken. Esetleg lehetett volna ott egy Ainu Szocialista Autonóm Körzet is. Kár, ez a szekér már elszaladt. Pedig ezek most jó szövetségesei lennének Észak-Koreának.
2018. jan. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mopat ***** válasza:
Eredetileg számoltak a szovjeteek japán elleni támadásával az amerikaiak is. Több száz különféle partraszálló hajót és naszádot adtak át a Hula terv keretében. Eredetileg Japánt ugyanúgy fel tervezték osztani, mint Németországot, lett volna USA, Brit, kínai, szovjet zóna. Viszont a háború vége felé már nagyon úgy látszott, hogy sok baj lesz a komcsikkal, komolyan számoltak egy akár pár hónapon belül kitörő harmadik világháborúval is. Elsősorban valszeg e miatt erőltették az atombombát, amint kész lett...Koreát részben és Mandzsuríát így is át kellett engedni a szovjeteknek. Bármely jelentősebb szovjet erő megjelenése a japán fő szigeteken azt eredményezte volna, hogy Korea teljes egészében vörös lesz(ejj, nincs Daewoo...) illetve a koreai háborút Japánban vívták volna. Hoirtelen megélénkültek a komcsik japánban is(szovjet hátszéllel persze) azt a rémisztő elképzelést, hogy egész japán vörös lesz, inkább ne is emlegessük. Pedig volt rá renomé, a háború után is néha komoly pénzeket költött el a CIA. Rossz nyelvek szerint némi választási eredményhamisítás is volt, nehogy túlságosan jól szerepeljen az a japán kommunista párt. Illetve, e miatt kötötték meg a Los Angelesi békeszerződést, már 1952-ben. A MacArthur féle alkirályság nem akart működni...
2018. jan. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az európai harcok lezárását követően az amerikaiak megállapodtak a szovjetekkel, hogy részt vesznek a japánok elleni műveletekben. A szovjet csapatok keletre szállítása meg is kezdődött, sőtt mandzsuriában augusztusban meg is indultak a szovjet erők, elfoglalva jónéhány japán hadállást. Azonban Japán még abban a hónapban megadta magát, így a szovjetek csak a kinában állomásozó japánok lefegyverzésében vettek részt.
2018. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!