A NATO-nak van 6 gyors-reagálású hadteste, egyike ennek az Eurocorps az Európai Unió többnemzetiségű katonai egysége. Ezen kívül számtalan közös egység van. Egységes hadseregre nincs mód már csak azért sem mert a technika nagyon eltérő és a kiképzési módok is országonként változnak.
2017. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 A kérdező kommentje:
A felépitése egértelmű s ismert.
A célja s az érdekei vetik fel a kérdést, hogy lenne-e szūkség erre?
A NATO-t az USA irányitja s határozza meg.
Europa déli részén komoly problélma zajlik a NATO n
belūl. Tudtommal...
2017. szept. 30. 12:03
3/7 anonim válasza:
Az EU tulajdonképpen még mindig csak egy gazdasági unió, habár egyre szorosabb integráció a távoli cél láthatóan. Viszont ezen a szinten ahol most vagyunk, szerintem közös hadsereg szervezése nem túl szerencsés gondolat. A közös határőrségnek már esetleg lenne értelme.
2017. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Nem lesz ilyen, sehol sem olyan individualisták az emberek, mint itt, nem fognak egy közös ügyért harcolni, annál önzőbbé váltak, azzá nevelte őket a liberalizmus
2017. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Tekintettel arra, hogy az EU államok többsége egyben NATO tagállam is különösebb problémát nem jelentene a közös haderő létrehozása.
Jelenlegi helyzetben egy EU haderőnek meg kellene találnia a helyét a világban. Az, hogy mire lehet használni, azt az EU által leírt szabályok határoznák meg (ami még nincs). (Pl.: jogosultság az EU határőrizetének megerősítésére, EU segéylek elosztásának biztosítása, konkrétan az EU-nak címzett nemzetközi (pl ENSZ) kérések teljesítése, stb.)
Számos nemzetközi katonai egység van, ami alapja lehet egy ilyen szervezetnek, de először az EU tagállamoknak kell egy szorosabb együttműködést felmutatniuk.
2017. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Szerintem nincs.
2017. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Először is egységes külpolitikára és határőrségre lenne szükség, mert az alapján ahogy minden egyes EU-s ország reagált a bevándorlásra (pl. Kelet-Európa nem engedi be a mingránsokat, erre Olaszország fenyegetőzik hogy ők akkor is átengedik őket) már-már bohózatba illő felkészületlenség - lenne ha nem egy egész kontinensről lenne szó.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!