Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz, hogy az egyik japán...

Igaz, hogy az egyik japán atomtámadásnál a levegőben levő japán vadászrepülőpilóták azért haltak meg, mert az atomvillanástól olyan szintű látáskárosodást szenvedtek hogy nem tudtak leszállni, csak lezuhanni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 8. 17:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
41-esnek biztos USA-fóbiája van :)
2017. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem igaz. Sem Hirosimában, sem Nagaszakiban nem ismerték fel előre a támadást, a légvédelem gyakorlatilag semmit sem tett a két városban a bombázások idején.
2017. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
Én azt olvastam az Aranysasban, hogy arrafele repült egy japán hidroplán, belerepült a radioaktív hamufelhőbe, a személyzete sugárbetegséget kapott és csak 60 - 70 éves korukig éltek, nem 80-ig, ahogy van az ottani átlagélettartam.
2017. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
én azt hallottam, hogy nagaszakinál közel kerültek egy ellenséges repülő rajhoz, s féltek is hogy gond lesz ha besül a bomba. ebből gondoltam, hogy azért nem lett gond mert működött s megvakultak.
2017. szept. 8. 21:40
 15/19 anonim ***** válasza:

"Tudod az atomtámadás előtt készítettek elemzéseket. Japán megszállása az elemzések szerint 150-300 ezer amerikai katona és legalább 2 millió japán, főleg civil életébe került volna.

Ezt nem akarták bevállalni, ezért dobták le az atombombát. Ez volt a kettő közül a,, humánusabb,, döntés.

Ez vitán felül áll, ezt mindenki elismeri.

A vita arról van, hogy a japánok az atombomba nélkül is megadták volna magukat vag, sem. Itt az egyik fél azt állítja, hogy a japánok az orosz hadüzenetet és előrenyomulást követően amúgyis megadták volna magukat, szóval fölösleges volt az atomtámadás. "


Néhány fontos dolog még kimaradt. Az atomtámadásoknak nem csak a háború gyorsabb befejezése, Japán feltételek nélküli kapitulációjának kikényszerítése volt a célja. Akkoriban az USA volt a világ legerősebb nagyhatalma, az egyetlen atomhatalom, így a nukleáris csapások indításának nem volt kockázata, könnyen bevethetők voltak. A hadvezetés, politika részéről is megvolt a nyomás, hogy ha már beleölték a rengeteg időt, pénzt az új kiemelkedően pusztító fegyver kifejlesztésébe, akkor azt ki kellene próbálni élesben is, bizonyítandó, hogy megérte.Plusz akkor már a hidegháború előestéjén voltak, így a nukleáris csapás a Szovjetuniónak is szólhatott egyfajta erődemonstrációként.

2017. szept. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
ezért nem katonákra hanem civilekre dombták a drága amerikaiak bizony ahogy omlott le a hús a nõkrõl és csecsemõkrõl és sugárzásban haltak meg akik a közelben voltak milyen demokrata
2017. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
ipari központra dobták, csak a japán vezetés rengeteg civilt zsúfolt az ipari központok köré, hogy támadásnál minél több polgári áldozatot tudjanak felmutatni
2017. szept. 9. 19:14
 18/19 anonim ***** válasza:
A célpontok kiválasztásánál kifejezetten katonai jelentőségű helyeket választottak ki. 41-es meg jobban tenné, ha kicsit tájékozódna, mielőtt beír valamit és nem kizárólag az USA-gyűlöletet fújja minden alkalommal. Ez már beteges.
2017. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kiugórhattak volna ejtőernyővel az atombombára. Biztos jó lett volna
2017. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!