Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen helikopter szállt...

Milyen helikopter szállt felettem? Honnan lehet utána nézni?

Figyelt kérdés

A repülőgépek esetén a flightradar24 honlapon nyomon lehet követni, hogy éppen hol milyen repülőgép repül. Van hasonló oldal a helikopterekről???


Katonai, mentő, permetező vagy éppen városnéző helikopter, stb? Ha nem egészen közel szállnak sokszor a színűket is nehéz megállapítani....


Múltkor láttam 3 helikptert együtt repülni. Utána 4-et, szép kötésben, és más nap újra 4-et...

Nemrég pedig olyat láttam a távolban, aminek 2 propellere volt! (Ez izgat legjobban, vajon mire használnak ma Magyarországon egy ilyet?) Legutóbb pedig közvetlen a házunk felett szállt el egy helikopter, ami terepszínű foltos volt, gondolom ez lehet a katonai...

Ez utóbbi most nagyon alacsonyan szállt, féltem, hogy leviszi a háztetőt a szele :D, Vajon miért szállt ilyen lent? Ijesztő volt.


Nagyon érdekel, hogy hova, mi céllal röpködnek ezek, ezért kérdezem, hogy valaki tud valami oldalt, ahol követni lehet ezeket???


(Bocsi, lehet más kategóriába való a kérdés nem tudom, nem találtam jobbat.)



2017. júl. 27. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A dupla propelleres az csakis Chinook, katonai szállító és kiegészítő feladatokat ellátó vas, és nem...nem Magyarországé, az a amerikai tulajdon.

[link]

A többi nem tudom..semmit jellegzetességet nem adtál meg, ha nagyon merészek vagyunk akkor lehetnek Apache helikopterek:

[link]

De simán lehet magyar tulajdon más kategóriás szállító helikopter, vagy NATO féle más nemzet járműve is (Merlin, vagy szintén amerikai Black Hawk-ok)

És nem...ezeket nem tudod követni...mert katonai feladatköröket látnak el és a céljaikat, útvonalaikat csak a hadsereg tudja. Feltételezhető hogy a körzetedben hadászati gyakorlatot végeznek vagy az amerikaiak haderőt csoportosítanak A-ból, B-be.

Egy kis off: Erdélybe a NATO hadgyakorlat olyan sikeres lett hogy a szomszéd kertjében a termést sikerült egy tüzérségi üteggel kicsit meggyomlálni :D

2017. júl. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert olyan gyorsan jönnek mennek, hogy néha azt is nehéz elcsípni, hogy milyen a színük! :)


Nem is a pontos típusuk érdekel, hanem hogy milyen szervezeté....


Azt sejtem, hogy a légimentő a sárga vagy sárga/piros. Terepszínű gondolom a katonai.

De láttam már sötétkéket, némi fehérrel, láttam már pirosat.... És olyan kíváncsi vagyok.


Amúgy jellemzően az irányuk meg szokott egyezni. Ha nem is mindgi a mi házunk felett, párhuzamosan akár 1-200 méterre is, de úgy tűnik hasonló vonalban mennek, érdekes.

2017. júl. 27. 08:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha cinikus akarnék lenni azt mondanám: mivel tudtak repülni és volt üzemanyaguk, magyar katonai gép nem lehetett.


Egyébként: a dupla propelires at Kamov. Ezek mezőgazdasági, vagy szúnyogírtó..vagy magánhelikopterek. Egyediek, üzembiztosak..és sokszínüek.

A Sárgák mentőhelikoptere: Airbus Eurocopter,

A kék-fehér a rendőrség állományába tartozik, több típust használnak.

Katonai helikopter: MI-8, Mi 17, Mi 24..de szerintem ebből az egyetlen repképes darab az "sólyomnak" van maszkírozva.

2017. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!