Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A normandiai partraszállásnak...

A normandiai partraszállásnak mi értelme volt, amikor a szovjetek már fél Európát elfoglalták?

Figyelt kérdés

Mire a szövetségesek megnyitották a nyugati frontot,addigra már fél Európát megszállta a Vörös Hadsereg,ha nincs nyugati front és partraszállás,a háború kimenetele akkor is egyértelmű lett volna,és maximum 2-3 hónappal tolódott volna el a német kapituláció.

Másrészt a szövetségeseknek nem pont az lett volna az érdeke,hogy a tengelyhatalmak és a szovjetek egymást fárasszák ki?

Oké,hogy a Szovjetunió a szövetségesek oldalán harcolt,de ettől függetlenül voltak ellentétek.

Ha hagyták volna,hogy a két rivális egymást kaszálja le,az kapóra jött volna nekik.



2017. júl. 15. 21:36
1 2
 1/11 meszike91 ***** válasza:
98%
Az hogy a másik felét ne tudják...
2017. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Az hogy csökkentette a túlnépesedést. Gyakorlatilag az egész háború célja ez volt, semmi más.
2017. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A d napon a szovjet sereg még csak Luck közelében járt és ez a legelőrébb lévő egységei voltak.

Sokkal tovább húzódott volna a háború, azonkívül a szövetségesek féltek hogy a szovjetek az atlanti partokig "felszabadítják európát" mert az oroszok nem oly gyengén védték volna az atlanti falat mint a németek.


A szovjet hadiipar ebben az időben akkora termelést produkált hogy még ma is hihetetlen.

A szövetségesek sem voltak hülyék rettegtek hogy a szovjet hadsereg kezébe kerülnek a német hadiipari fejlesztések ők meg lemaradnak a "jóról".

Fon Braun nélkül valószínűleg pl nem lett volna ilyen sikeres az űrprogramjuk.


Ne kicsibe gondolkodj, a Német ipar addigra romokban volt de a Német technológia háború legutolsó napjáig is fölényben volt bármelyik ellenségével szemben.

V2 a többi nemzetnek elképzelése sem volt egy ballisztikus rakéta megépítéséről, Me 262 csak pislogtak tőle stb


Az iparuk nem tette lehetővé hogy a fejlesztéseiknek gyakorlati haszna legyen de ettől még versenyfutás volt hogy ki tud több technológiát bekebelezni a birodalomból.

2017. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

"Másrészt a szövetségeseknek nem pont az lett volna az érdeke,hogy a tengelyhatalmak és a szovjetek egymást fárasszák ki?"

Németország aligha tudta volna kifárasztani a Vörös Hadsereget. Pár hónappal tovább húzódott volna a háború vége, de megállítani nem tudták volna a szovjeteket. De ha a Vörös Hadsereg végigmasírozik Európán, meg is szállta volna az egészet. Így viszont volt jelentős nyugati szárazföldi haderő, ami meg tudta állítani őket, ha "megszaladtak" volna.

2017. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. 1944 júniusában a szovjetek még az 1941-es szovjet nyugati határt sem érték el, így pláne nem tartották fél Európát megszállás alatt.


Ha nincs partraszállás, akkor nem 2-3 hónappal tart tovább az európai háború, hanem ki tudja meddig.


Arról nem is beszélve, hogy a nyugatiaknak sem volt érdeke, hogy beengedjék a szovjeteket a Rajnáig vagy akár Párizsig.

2017. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Valóban igazatok van,a D-napon még csak Kelet-Európa peremét szállták meg,viszont szeptemberre már Európa belsejében voltak.

Ahogy az is igaz,hogy egész Európát megszállták volna,ha tehetik,de akkor is felesleges emberveszteségeket produkált a normandiai és a szicíliai partraszállás is. Az lett volna a legésszerűbb,ha hagyják,hogy a Szovjetunió leamortizálja a tengelyhatalmakat,addig a szövetségesek Japánt verik laposra,ugyanis sokkal hamarabb és kisebb veszteségekkel leverhették volna Japánt,ha nincsenek európai partraszállások. Tehát,ha egy másik forgatókönyvet veszünk alapul,miszerint a Szovjetunió egyedül elkeni Németországot és csatlósait,a szövetségesek pedig Japánnal foglalkoznak,akkor mindenképpen a szövetségesek járnak jól,hiszen egyúttal a Szovjetunió is meggyengült volna egy hangyányit. Arról nem beszélve,hogy maga Sztálin sem kért segítséget.

Továbbá,amikor a Vörös Hadsereg ostrom alá veszi Berlint és a Wehrmacht minden erejét leköti,akkor az utolsó pillanatban betipegnek a nyugati szövetségesek és részt vesznek az ostromban.

Ezzel megakadályozták volna,hogy a szovjetek még több területet "szabadítsanak fel",illetve nem jutnak hozzá az összes technológiához és az emberveszteségük hatványozottan kisebb lett volna.

Talán annyi hátrányuk származott volna a szövetségeseknek,hogy mindenki a Szovjetuniót éltette volna,mint a "Nagy Felszabadítót".


A német fejlesztésekre visszatérve,ha a Szovjetunió kaparintja meg őket,akkor "Do szvidanja,kapitalizm" és már egyből nyíltak volna is a vodkás üvegek,az elvtársak pedig diadalittasan egymásra borultak volna,mint a rossz bádogtető,Sztálin pedig tervezgette volna

a hétvégi dácsáját a floridai partokon;),szóval nyilván nem lett volna túl jó vége,mármint a nyugati hatalmak szemszögéből,viszont,ha tényleg csak Berlin ostrománál toppantak volna be,akkor sem maradnak le semmiről,arról nem beszélve,hogy a német mérnökök is szívesebben mentek Nyugatra,ismerve az ottani körülményeket.

2017. júl. 15. 23:42
 7/11 Baluba ***** válasza:
100%
Elég komoly pontatlanságok vannak itt. Úgy próbáljátok beállítai, mintha ez egy szovjet-ellenes akció lett volna, miközben a Sztálin verte az asztalt, hogy hol van a beígért 2. front...
2017. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%
Ha igaz a mendemonda, Zsukov marsallt nem különösebben zavarta, hogy Nyugat-Európát már felszabadították a brit-kanadai-amerikai szövetségesek, ő Berlin ostroma után egészen az Atlanti-óceánig akart menni a többmilliós Vörös Hadsereggel. Sztálin szólt neki, hogy elvtárs, elég lesz.
2017. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szenes43 ***** válasza:
100%
Sztálin szinte hetente számonkérte a szövetségesektől hogy mikor nyitják meg a nyugati frontot. Tudvalevőleg a rossz időjárás hátráltatta a D napot de mégis el kellett kezdeni nem ideális körülmények között is a partra szállást. A saját emberanyag olyan gyorsan romlott morálisan hogy a harcértéke a hajófedélzet szintjén volt. Úgy vélem Sztálin akkor még nem mint konkurenciára gondolt a szövetségesekre első sorban,inkább arra hogy a két front hatásosabb mint egy.
2017. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te azt nem érted, hogy a valós élet nem egy számítógépes játék. Nem úgy működik a politika, ahogy azt te elképzeled.


A szovjetek pl. már évek óta követelték a nyugati front megnyitását, és mindneki tudta, hogy óriási jelentősége van, hogy mely területet ki szabadít fel.


Különben meg sem a szicíliai, sem a normandiai partraszállásnak nem voltak olyan eszement emberveszteségei.

2017. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!