Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » TW 43-mas 2. Világ háborús...

TW 43-mas 2. Világ háborús töltény biztonságos ha valami zörög benne?

Figyelt kérdés

Van nálam egy (talán) 50 kaliberes TW 43-mas töltény, de valami zörög benne. Szerintem már nem lehetne elsütni, de ez így biztonságos?

Egyébként ér valamit, egyébként legális ha van otthon egy?


[link]



#töltény #legalális
2017. jún. 15. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Már egy darab birtoklása is lőszerrel való visszaélés, és bűncselekmény. Ha megrázod és zörög, az a lőpor szemcséinek hangja. Azt jelenti hogy száraz, tehát el is működik ha a gyutacsra rácsap az ütőszeg. Ha csak egy darab van a birtokodban, és megcsípnek vele, esetleg azt mondhatod, hogy épp megtaláltad a halott nagyapád dugi cuccai közt a padláson, és készültél beszolgáltatni. Ebben az esetben egy jó ügyvéd kimoshat, de készülj hogy a nyomingerek így is szétszedik a házat.
2017. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Húha... egyébként találtam.

Akkor még működhet?

"tehát el is működik ha a gyutacsra rácsap az ütőszeg" ezt nem értem.

2017. jún. 15. 19:18
 3/7 A kérdező kommentje:
De ezt azért nem fogják keresgélni nálam? Tehát ha nem kürtölöm szét.. Vagy inkább adjam le? Ma találtam.
2017. jún. 15. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne kamuzz! Biztos nem a szántásban találtad, ahhoz túl jó állapotban van. Mit nem értesz azon hogy elműködhet? Azt jelenti, hogy ha belerakod a hozzávaló fegyverbe, vagy buherálsz egy csőből egy kilövő szerkezetet, akkor kilőheted a lövedéket, vagy ha bedobod a tűzbe, akkor felrobban, és irányítatlanul repül el a mag. Nem kell titkolóznod, itt már eléggé szétkürtölted a dolgot. Ha nem akarod tartogatni, én a helyedben bedobnám egy folyóba, ott rohadjon el. Ha besétálnál vele a yardra, akkor igen kellemetlen kérdéseket tennének fel, jegyzőkönyv, bekerülnél a bűnügyi nyilvántartásba, stb.Ha odaadod valakinek (barát, gyűjtő), és megbukik vele, tutira beköp hogy mentse az irháját, és akkor megint te szorulsz. Még egyet tehetsz, hogy hozzáértővel hatástalanítod. Kiszedik belőle a lőport, elintézik a gyutacsot, és visszarakják a hegyét. Külsőre olyan lesz mintha jó lenne, de már csak dísznek lesz nevezhető.
2017. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a számításból van de valóban találtam. És ha hatástalaníttatom ahhoz kell rendőr?
2017. jún. 15. 21:32
 6/7 A kérdező kommentje:

Kicsit megbuheráltam és kijött belőle a golyó. Teljesen üres volt a belseje. Csak valami fém darab zörgött benne.

Már összesz*rtam magam, de úgy nézem ezt eddig se lehetett volna elsütni.

De ha legközelebb találok ilyet hozzá se nyúlok.

2017. jún. 15. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Btk. 325. § Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés

325. § (1) Aki ... kézilőfegyverhez, vadászlőfegyverhez vagy sportlőfegyverhez tartozó, csekély mennyiséget meghaladó vagy más lőfegyverhez tartozó lőszert engedély nélkül megszerez vagy tart,

(6) E § alkalmazásában csekély mennyiség a legfeljebb tíz darab lőszer.


[link]

2017. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!