Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a helyzet most a közel-kele...

Mi a helyzet most a közel-keleten?

Figyelt kérdés
irak, irán, afganisztán... gondolok az ott uralkodó háborús és politikai helyzetre
2010. máj. 10. 22:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
30%
Kész röhej, hogy a Jobbik azért pártolja az arabokat a zsidók helyett, hogy kamaszos lázadás stílusban a zsidókat pártoló pártok ellen szóljon, miközben a nyugat-európai nacionalista pártok már régen a zsidókat támogatják, mert rájöttek, hogy a nyugati kultúra valódi ellenségei nem a zsidók, hanem az arabok.
2010. máj. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
:)
2010. máj. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
92%

A helyzet összetett.


1. Izrael.


Érthető az ország frusztrációja, végülis ők voltak ott előbb, csak a palesztinok már cirka 2000 éve békében éltek együtt az ottmaradt zsidókkal, szóval nem kéne ezt a magamnak nacionalizmus és apartheid, másoknak meg liberalizmus és tolerancia szöveget nyomatni.


2.


Megértem én, hogy félnek mindenkitől... nincs 100 km széles az ország. ott csak egy védvonal van. Ha az átszakad akkor beletolják az egész bagázst a Földközi-tengerbe. Ezért szarnak, és ütnek mindig. Az már megint más kérdés, hogy nemzetközi egyezmények felrugása, ENSZ határozatok semmibe vétele és népírás, fehér foszfor civil lakosság elleni bevetése mennyire jogszerű. Főleg, hogy 2003! óta egyetlen merénylet se történt Izraelben. Pár kasszám rakétát kaptak, de az elég gyatra fegyver.


3. Amerika


Szerencsétlenkedik Irakban és Afganisztánban, mindenhol bázisai vannak Irán körül. Ergo: körbevette. Érhetően frusztrált Ahmedinezsád elnök, valamint az ajatollah ilyen helyzetben. Amikor a Kisantant vette körbe Magyarországot a két világháború között, akkor a magyar politikusok is azok voltak. Bár Irán szintén vietnámok csinálhat az amcsiknak, szóval ebbe szerintem Obama nem megy bele. Amúgy engem Amerika kísértetiesen emlékeztet a II Vh. Németországára. Ő is addig gyűjtötte az ellenségeket ameddig végső soron le nem győzik. Örök szabály: 2 nagyhatalom harcából mindig a nevető harmadik emelkedik fel.



XVI. század: Franciaország és Spanyolország harca, Hollandia felemelkedett.

XVII. század Franciaország és Hollandia harca, Anglia emelkedett fel.

XVIII. század Franciaország és Ausztria harca, itt is Anglia az igazi győztes.

XIX. században szintén francia-osztrák harc, itt Anglia erőegyensúlyra játszik.

XX. század, két világháború: Németország és Anglia harca, mindkettő beledöglik, helyettük az USA és a Szovjetunió emelkedik fel. a Szovjetunió cirka 20 éve szétesett. Illene jönnie a nevető harmadiknak az USA ellen. Ez jó eséllyel rövid és közép távon Kína, hosszabb távon India lesz, ugyanis a kínai születésszabályozás miatt Indiának 238 millióval több aktív polgára lesz a XXI. század közepén mint Kínának. Ez már nagyhatalmi kérdés. 20 millió katona a világ eddigi akármelyik háborúját eldöntötte volna.


4. Atomarzenál


Mi értelme kilőni egy atomfegyvert? Tegyük fel...

1. Irán atomfegyvert készít, az ENSZ tűri

2. Irán beveti az atomfegyvert

2.1 Amerika már a bevetés pillanatában tud róla, a Perzs-öbölben állomásozó vadászai még Irán fölött lelövik, Irán szopja be a sugárzást.

2.2 Amerika nem tud róla, és később lövi le. Utána jön a bosszú, de ha nem csapódik be, irreális lenne atomfegyverrel visszaütni, mert akkor a világ többi, kevésbé Amerika-barát nagyhatalma, Kína, India, Oroszország eléggé helytelenítené ezt, és a világ közvéleménye is elfordulna tőlük, megint amerika lenne a gonosz, agresszív muszlimokat bántó állam. Azt meg jobb nem elképzelni mit művelne a Nyugat és Észak-európai muszlim kisebbség, a balhéra mindig kapható helyi antifák aktív közreműködésével.


5. Politika


A Jobbik valóban inkább zsidó ellenes mint muszlim, DE! olvasta valaki is a programjukat? Az iszlámnak nincs helye Európában, csak olyan helyeken, ahol annak hagyományai vannak. Lásd: Albánia, Koszovó, Bosznia, Törökország európai része.


Nyugaton valóban a baloldal inkább zsidó ellenes. Attól még ennek nem kell törvénynek lennie itt is. Szerintem az lenne a megfelelő, ha mind az európai kultúra ellenségének számító iszlámot, mint a már európa ellenességüket számos alkalommal bizonyító zsidókat távol tartanánk a kontinenstől.


Maradjunk meg mi keresztény elvekre épülő, az évszázados hagyományainkat el nem dobó európainak. A legnagyobb ugráshoz is hátra kell lépni párat, majd nekifutni. Nyúljunk vissza a gyökereinkhez, majd vegyük azt amit mindenképp meg kell hagyni, a többit tartsuk meg emlékezetünkben, aztán rugaszkodjunk el a jövő felé.


Ha Isten velünk ki ellenünk?

2010. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Hmm.Érdekes válaszok jöttek :)


"Ellenben az iszlám ezeknek a dolgoknak, amik modern világunk alappillérei: A kapitalizmus, a liberalizmus, az ateizmus, a tudomány, és a multikulturalizmus, az ellensége."


Hát..nézőpont kérdése...kapitalizmus,liberalizmus,multikulturalizmus ezek mind mind válságban vannak napjainkban.

Nem hiszem hogy a gazdasági növekedést,a kapitalista kizsákmányolást a föld szándékos tönkretételét a végtelenségig lehet folytatni,

sőt ezek felmérhetetlen károkat okoztak az emberiségnek és a bolygónak (ezek majd csak később jönnek elő)


"Az USA és a vele hasonló politikájú Izrael köteles fenntartani ezt a kultúrát, mert nélküle a Föld visszakerül a középkorba."


Ez is nézőpont kérdése...ez a fajta világrend inkább lassítja a fejlődést...

[link]

9.bekezdés:

"Amint egy adott iparágon belül a monopólium létrejött, a célja az, hogy hosszú távon a lehető legtöbb pénzt sápolja le a vásárlóiról. Ez pedig hogyan lehetséges? A technológia apránként történő adagolásával."


"Nekem, mint keresztény magyar embernek, nagyon megfelel...de nem kérek a mindent uralni akaró, toleranciára és együttélésre képtelen, középkori, fanatikus iszlám civilizációból"


Értem.Tehát a judeokapitalizmuson kívül és az iszlám diktatúrán kívül seemi másfajta állam és társadalmi rend nem létezik és NEM IS LÉTEZHET.Csőlátásból 5ös.


"Inkább oda, mint Iránba."

Csőlátásból 5ös. [2x]

Félreértettetek én nem egy magyarul írogató Forradalmi Gárda-tag vagyok aki itten agitálni próbál.


"Az 1960-70-es években elég bajosan lehetett volna "

Ez igaz, my fault,

De azt nem tartod furcsának hogy 20 év multán még mindig

afrikai és iszlám bevándorlókat importálnak ipari méretekben.Jójó tudom kell a munkáskéz az elöregedő társadalom miatt de biztos hogy ilyen kezek kellenek nekünk ?


"Másrészt manapság a nyugati-európai radikális jobboldali pártok éppen hogy iszlámellenesek és Izrael-barátok."

Egyszóval bipsik.Ezek ne tévesszenek meg,ugyanúgy cionista pártok,csak az általuk kreált problémával párhuzamosan kreáltak egy "ellenséget".Mint itthon az MSZP vs FIDESZ örökrangadó.A zavarkeltés taktikája.


"rájöttek, hogy a nyugati kultúra valódi ellenségei nem a zsidók, hanem az arabok."

Egyszóval bipsik[2x]

Az igazi Európának mindkettő ellen ki kell állnia.


"Nem úgy mint a szoci szavazóbázist átvevő bohóc-Jobbik nálunk."

A Jobbik is iszlámellenes, csak még (hivatalosan) nincs benne a retorikájában.


22:00

korrekt

2010. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

22:52


Köszönöm a dícséretet, igyekeztem, de ezt a témát sajna csak egy ilyen átfogó szöveggel lehet megfelelően kivesézni. Szerintem sokan már neki se álltak a hossza miatt.

2010. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!