Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Estván Béláról miért nem...

Szimeon kérdése:

Estván Béláról miért nem neveznek el utcát a magyar fővárosban?

Figyelt kérdés
Szerintem érdemes lenne valamelyik jellegtelen nevű közterületet Estván Béla utcána, térnek nevezni.

2016. dec. 19. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen érdemek alapján? Egyáltalán tudsz te bármit is erről az emberről, vagy csak provokálni akarsz valakit?
2016. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy szerencselovag, kalandor volt. Nála érdemesebb emberről sem neveztek el utcát. Igaz, nála érdemtelenebbről megesett. Nem is tudom, hogy jutott ez eszedbe...

Esetleg valami "jellemtelen közterületet" lehetne róla elnevezni...

[link]

2016. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1848-as honvéd volt, harcolt az amerikai polgárháborúban. Ezt tudom. Te tudsz valamit ami miatt a felvetésem nem időszerű?
2016. dec. 19. 17:47
 4/6 A kérdező kommentje:
2-nek. Vicces.
2016. dec. 19. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:

"1848-as honvéd volt"


Igen. Osztrák honvéd.


"harcolt az amerikai polgárháborúban."


A rossz oldalon.


"Ezt tudom."


Akkor mi a kérdés?

2016. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Osztrák származású volt, de a magyarok oldalán küzdött a szabadságharc idején. Az amerikai polgárháborúban is a szakadárok mellé állt. Frankel Leó sem volt ennél sokkal több...
2016. dec. 19. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!