Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 3. Világ háború kihatna...

A 3. Világ háború kihatna Magyarországra?

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 17:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az hogy kihatna az egyértelmű az, hogy milyen szinten nem annyira. Ez háború függő is mert ha atom háború törne ki akkor nagy valószínűséggel minden ember meg halna magyarán a magyarok is. Ha más fajta akkor valószínűleg a vesztes oldalra állnánk. Legalábbis ahogy a mi formánkat ismerem :)
2016. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"Világháború"
2016. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyilván.Aligha tudnánk kimaradni egy világháborúból, Európa közepén.
2016. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kontinensünk kellős közepén vagyunk. Több nagy katonailag erős fél között fekszünk! Szerinted?
2016. szept. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lufi7 válasza:
100%
Mi kimaradnánk belőle, mert "szeretett" vezírünk nem fogadná el.
2016. szept. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-es,


Azért álltunk a vesztes oldalra, mert a nagyok világ újrarendezési terveiben ez volt megírva. Ez nem ugyanaz, mintha "balfékségből" történne velünk minden a politikában. Ezt nem tanítják az iskolában, de nem nehéz rájönni, ha belegondol az ember; A Magyar nem egy buta nemzet, Nobel díjasok sora, találmányok ezrei, okos emberek milliárdjai bizonyítottak már és bizonyítanak ma is a világban. Egy ilyen kondíciókkal bíró nemzet ha "hülye", az nem saját akaratából az. Látni illik, hogy olyan kényszerpályán futott mindvégig a politika irányunkban (is)m ahol nem volt alternatíva. Ha külpolitikában esetleg bármikor lett volna, akkor ezek az erők tettek róla, hogy ne legyen. Megölték/leváltatták(vadász balesetek, álmában elvérzések, "öngyilkosságok", ami épp a kor divatja)/megzsarolták/lefizették.


Egyébként pedig a világon bárhol, így itt is kik lehetnek egyáltalán politikusok, főleg sikeres politikusok? Akik mögött ott áll a nemzetközi nagy tőke támogatása a pénzével. Mégsem tűnik fel senkinek ez az apróság, mikor egy nemzetet állít be politikusai alapján ilyennek vagy olyannak.

A kérdésre válaszolva: rossz helyen vagyunk, ez mindig is Kelet és Nyugat ütközőzónája volt, most sem lesz másképpen. Főbb kereskedelmi útvonalak találkozási pontjában vagyunk, nézd csak meg pl. a kamionforgalmat, repülőforgalmat, milyen szállítási útvonalak mennek át rajtunk. Stratégiai felvonulási terület vagyunk, azaz ebből lehetetlen kimaradni. Plusz Snowdennek hála tudjuk, hogy az USA szerint "Magyarország feláldozható". A többit a fantáziádra bízom, hogy a "főterrorista" (azt onnan mai napig pénzelő, menedzselő) állam szerint miért van ez így... (Akinek szövetségese vagyunk elvileg és azért szövetkeztünk vele, hogy megvédjen, ha kell. Vagy hülyeség volt belépni a NATO-ba is? Na próbáltunk volna meg nem belépni ilyen szomszédsággal körbevéve...)

Ja, és mellesleg NATO tagállam vagyunk. Kötelességünk ha bármely más tagállamot támadás ér, hadat üzenni, csapatokat kiállítani és bevonni, miegymás... Így volt ez mindkét 2VH alatt is, csak akkor volt valami mézesmadzag is, most meg még az sincs... :)))

2016. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 raudaeirikr válasza:
Nemcsak a fennálló szövetségi rendszerek (pl NATO-tagság) vagy balszerencsés földrajzi elhelyezkedés miatt lenne hatása, válhatna célponttá vagy hadszíntérré egy önmagában egyébként jenetéktelen ország. A nemzetközi gazdasági kapcsolatok/függőségek kisebb átalakulása is elegendő lehet katasztrófákhoz. Több kelet-európai országban a fűtés és áramtermelés akár 50-80%-a importált nyersanyagokra alapszik (például orosz földgáz). Korlátozódhat vagy megszűnhet üzemanyagok, élelmiszerek, közönséges mindennapi árucikkek elérhetősége, akadozhat ezek kereskedelme és szállítása; a lokális termelés nem tudná pótolni, végül a meglevő is ellehetetlenülne. Így a kapcsolatrendszer drasztikus változása minden téren rövid idő alatt komoly válságokat és hosszabb távon tömegpusztulást okozna, főképp téli időszakban, hadászati csapásmérések nélkül is. Ezek a sokszor bonyolult és áttételes kapcsolatok jó előre meghatározhatják kis országok szerepvállalását-helyezkedését egy esetleges következő háborúban - a lakosság és a kedves vezetők ideológiai álláspontjaitól függetlenül is - s bár jelenleg talán jobb visszatartó erő az atomarzenálnál, nagyobb megingása törvényszerűen kiváltó ok lehet. Egy több éven át elhúzódó globális háború során a pusztítás 90%-át nem katonai akciók okoznák, hanem a rég mindenütt betegesen túlnépesedett és függő lakosság körében fellépő ínség, valamint az alkalmazkodás híján hideg éghajlatnak való kitettség, és ehhez még atomcsapások sem kellenek.
2016. szept. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szerintem kifejezetten Magyarország miatt alakulhatna ki egy háború például 2020-miatt (trianoni szerződés).


De ha bármelyik európai ország háborút indítana Magyarország 100% hogy részt venne szerintem Lengyelország Magyarország és talán Ausztria is együtt harcolna.

2016. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kanderanszky György válasza:

Kedves Raudaeirikr,


>önmagában egyébként jenetéktelen ország. A nemzetközi >gazdasági kapcsolatok/függőségek kisebb átalakulása is


Szerintem (szigorúan kivonva a fegyveres erőket a képletből) egy ilyen helyzet előállna, nyilván a nemzetközi kötelezettségvállalási bilincseket azonnal feladná minden ország vezetése. Vagyis nem számítana költségvetési hiány, vagy bármilyen külföldi gazdasági megállapodás, azonnal szükségállapot és nincs kecmec, mindenki menne az újranyitott szénbányákba, szántóföldekre aki mozgósítható. A rossz és egyébként a mai helyzetben gazdaságtalanul kitermelhető szenet, olajat, földgázt a tíz körmükkel kapartatnák ki az emberekkel. Ha jó volt az átkosban az az ipar, most is megtenné a válságban.

A mezőgazdasági területünk így csonkán is Európa 3/4 részét szűkösen, de élelmezni volna képes, nyilván ezt a maroknyi lakosságot csak-csak eltartaná valahogy...

Szükség esetén teljes erdőket lehet kivágni, amíg nem tér magához az ipar, stb. Szóval kutya egy kemény 5...10 év lenne, de pont esetünkben nehezen lehetne tömeges éh és fagyhalálról beszélni. Nyilván lenne nyomor és mire a politika felfogóképességéhez visszajut a dolog és lép, addigra sok szegényember, főleg idős és hajléktalan halna meg. De messze nem annyi, mint az ember feltételezné, hogy meg fog halni. Lásd a Szerbeket. A panelben se fagytak meg arányaiban sokan, pedig fűtés nemigen volt sehol. Kályhacső kidug és összeszedték azt a szemetet, amit ma dombokra hordunk, eltemetünk - ők meg fűtöttek vele. Rákövetkező télre pedig mindenki ment az erdőkbe és szedte a rőzsét, felhalmozta, vagy ha nem volt hely ahol tárolhatta, sefteltek vele, többen összeköltöztek átmenetileg kertes házakba, stb... Megoldották.


Persze mindez amit fentebb leírtam csakis akkor vlna igaz, ha a külföldet ahogy írod, kivonnánk a képletből.

Ha a külföld a katonai potenciáljával, fenyegetésével itt van, nemzetközi szerződésekre hivatkozva elrabolja az erőforrásainkat, élelmiszer készleteinket, felnőtt lakosságunkat katonáskodni - akkor bizony valóban igen cudar idők köszöntenek az Isten áldotta jó népre...

Már pedig miért ne rabolná el? Ki/mi tartaná ettől távol? Ráadásul szüksége is lenne rá, hiszen hadat visel, neki nincs felesleges kapacitása...


>90%-át nem katonai akciók okoznák, hanem a rég mindenütt

>betegesen túlnépesedett és függő lakosság körében

>fellépő


Ezzel a túlnépesedés sablonnal óvatosan bánnék egy erősen fogyatkozó Európai lakosság esetében... Ha kivonod a fegyveres konfliktust a képletből, akkor a hazai lakosság sokkal kevesebben van, mint az átkosban volt. Nem mondhatni, hogy betegesen túlnépesedtünk! Sőt, a környező országokra se lehet ezt elmondani. Épp ellenkezőleg: a fogyás a hatalmas baj, ami etnikai vákuumot hoz létre és a betegesen bagzó, életében munkára nem szocializálódott és számunkra végzetesen káros, rajtunk élősködni kívánó csőcseléket tolja be a kontinens országaiba... Szóval ha a határok védve vannak, nem lő senki ránk, akkor ez épp nem játszik megint. Ha globálban nézzük és lőnek is, nyomorítanak is, akkor viszont megint ott vagyunk, hogy NATO, atomcsapás, nemzetközi szerződésekkel terrorizálás, fenyegető szomszédos területhiénák, miegymás...

2016. szept. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magyarország nagyon szerencsés, hogy 1945 óta béke van. Kimaradtunk a délszláv és az ukrán válságból is eddig, de nem sokan múlik, persze hol vannak ezek világháborútól?

Attól függ, hogy ki kivel vívja, mi a hadműveleti terület. egy NATO--orosz-iráni konfliktust az első padsorból nézhetjük. Ha pedig bárki aki vesztésre áll az atomhatalom, akkor a teljes bolygó létét veszélyeztető termonukleáris háború is terítékre kerül.

Nagyon sok minden múlik azon, hogy ki fogja kirobbantani és mik lesznek a stratégiai céljai.

Reális esélye kimaradni ugyanakkor ilyen Grönland-Izland-Spitzbergák, Új-Zélandnak van... mindenki más meg fogja érezni.

2016. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!