Jeffrey Spender kérdése:
Ha a törökök lépnének fel aggresszorként az oroszok ellen Szíriában, akkor minden NATO csapás félése nélkül visszavághatnának az oroszok?
Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 00:03
1/8 anonim válasza:
Mikor lelőtték a vadaszgépet akkor megtörtént. A törökök lelőttek egy vadászgépet ők voltak az agresszorok. Amúgy azért mert nem akarják a kurdok függetlenségét. Most volt egy önmerénylet amit ráfogtak egy kurdra úgyhogy most megint lesz egy Örmény népírtás. Az isis olajat veszik hogy cserébe öljék a kurdokat meg persze az eu ba akarnak lépni mert nekik van piacuk rengeteget keresnének viszont az eu nem engedi mert megfolytanák a német piacot viszont a németek nem tudnának törökországban elérni vásárlókat csak keveset.
2/8 A kérdező kommentje:
Nem akakok kötekedni, de nagyon nem a kérdésre válaszoltál 1-es, nem azt választod meg, hogy joga van-e visszacsapni, hanem az elmúlt történéseket foglaltad össze.
2016. febr. 21. 01:38
3/8 anonim válasza:
A lényeg az hogy a NATO kiállna törökország mellett mert egy katonai érdekszervezet ami maga amerika meg annak vazallus államai vagyis tök mindegy van e joga mert úgyis kerítenének hogy az Oroszok az agresszorok mint Ukrajnában ahol népszavazás után elkezdték ölni az oroszokat erre mikor védekeznek ők az agresszorok
4/8 anonim válasza:
Visszavághatnának, de egy NATO tagországnak vágnának vissza, aminek lennének következményei, esetleg nem csak gazdasági, hanem katonai is.
5/8 anonim válasza:
A törökök nem mernék támadni az oroszokat Szíriában. A terveik között az észak-szíriai, határ menti kurd területek megszállása szerepel, ott nincsenek oroszok.
Ha Törökország ezt meglépi, az oroszok tiltakoznának, de valószínűleg ők sem mernének katonailag fellépni a török agresszióval szemben. Ha Szíriában mégis összecsapnának a törökök és a szírek, oroszok, az közvetlenül nem a NATO hatásköre. Ha a konfliktus odáig eszkalálódna (ami nem fog megtörténni), hogy például Oroszország törökországi katonai bázisokat kezd bombázni, akkor már életbe lépne a NATO 5. cikkely és a szervezet összes tagállamának kötelessége lenne segítséget nyújtani Törökország megvédése érdekében.
6/8 anonim válasza:
Törökország nincs NATO jóváhagyás a beavatkozásra és nem is lesz. És mivel nincs felhatalmazása, jogalapja így ha összecsapnak az Oroszokkal akkor nincs jogalapja a segítség kérésnek sem. Ha az oroszok átlépnék a határt, vagy átlőnének szír területről, akkor az már támadás, akkor van jogalapja a NATO beavatkozásnak.
7/8 anonim válasza:
Ha Törökország lépne fel agresszorként, akkor a NATO-nak nem lenne joga beavatkozni katonailag a törökök mellett.
8/8 anonim válasza:
A törökök nem lépnének fel az oroszokkal szemben agresszorként.Az orosz diplomata meggyilkolása Törökországban történt de sokak szerint nem a török titkosszolgálat a ludas a dologban hanem inkább az izráeli és ezzel Putyin is tisztában van.Ez egy kisérlet volt a Zs-k részéről hogy konfliktust generáljanak a két állam között a másik dolog meg Törökország a legnagyobb földgázfelvásárlója Oroszországnak szóval oka és érdeke sincs hogy bármivel is provokálja a ruszkikat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!