Miért félnek annyira az oroszoktól amikor elavult a hadigépezetük, és komoly válságban is vannak?
"Tesó nekem van spanom aki ott van a forrón"
1. Nem vagyok a tesód.
2. És akkor mi van ha ott volt?
"lelőtték a jugeszok azokat a szarkaparó bádogdobozokat, nem is egyet."
Ja, volt 2 lelövés...és hány bevetést is hajtottak végre? Több mint 30 ezret, ebből 14 ezer csapásmérés, több mint 1000 gép bevetésével, így mindjárt másképp néz ki a helyzet.
"Afganisztánt az orosz meg megszabályozta. Nem volt osztatlan a siker, de legalább nem 5x csicskultak be, mint a hamburgerevő műanyag szoldzserjeid te amcsigyerek."
1. Nem vagyok amcsigyerek.
2. Mi az hogy megszabályozta? Szerencsétlenkedtek ott 10 évig, aztán hazamentek, nem mondom hogy az USA sikeresebb volt ilyen téren, tekintve hogy ők sem igazán tudtak kialakítani baráti kormányt.
"Az amerikai sose mer szárazon menni, mindig röpködnek a csírák, aztán semmit se lőnek le."
1. Az égről nincs mit lelőni.
2. Még egy sivatagi kecskepásztort is seggbe durrantanak az éjszaka közepén a levegőből.
3. A szárazföldi csapatok bevetése Politikai szinten sokkal érzékenyebb téma, akár a támadó, akár az elszenvedő fél oldaláról.
De szemmel láthatóan baromi "hadi szakértő" lehetsz ha még T-34-el, me AK-val példálózol. :D
"Gazdaságilag meg jók, ez csak propaganda."
Aha, csak néhány éve mikor az EU megszorongatta a tökeiket 1-2 szankcióval, mindjárt nem voltak akkora nagy legények.
Ja, ja direkt volt. :D Amúgy totál hidegen hagy a dolog.
Ak amúgy jó a Counter Strike nevű játékban. :)
Nah, de most már léptem. :D
Észtország, Lettország, Ukrajna azért félnek Oroszországtól mert ezekben az országokban van egy nagyszámú orosz kisebbség és Oroszország ott van a szomszédban. Ezek gyenge országok, nem tudnának ellenállni egy orosz intervenciónak.
Lengyelországban is van egy alapvető bizalmatlanság Oroszországgal, a szomszédos nagyhatalmakkal szemben, mivel már többször felosztották egymás között Lengyelországot a történelemben. Ezért próbál a távoli szuperhatalomtól, Amerikától erős védelmi garanciákat kapni.
Az Egyesült Államok nem fél Oroszországtól, de politikai érdekük a fenyegetettség kihangsúlyozása, az ellenségkép erősítése, a NATO szövetség megerősítése, mivel ez a szövetség kulcsfontosságú Amerika európai és világbeli vezető szerepének, befolyásának biztosításában.
Az oroszokat az atomfegyverek meg az energiahordozók tartják világhatalmi szinten. Ha csak a hagyományos hadseregükre kéne támaszkodniuk, max egy regionális (tehát FÁK, Közel-Kelet, Közép-Ázsia) nagyhatalom lenne. Természetesen a seregük még így is egyértelműen a top 10 közé tartozik, de az illuzórikus, hogy komolyan fel tudnának lépni a NATO összesített haderejével szemben.
Ahogy a nagy Montecuccoli gróf mondta: "A háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz és pénz." Ez igaz volt a XVII. században, és még inkább igaz a XXI. században. Ennek szellemében prezentálok néhány adatot (ezek az adott államok által hivatalosan közzétett katonai büdzsék):
Japán: 47 milliárd $
Egyesült Királyság: 56,9 milliárd $
Orosz Föderáció: 69,3 milliárd $
Kínai Népköztársaság: 131 milliárd $
USA: 575 milliárd $
Az oroszok tekintélyes helyet foglalnak el, de az amerikai katonai büdzsé mellett nem nagyon tudnak labdába rúgni. Mint már említettem, ezek az adott országok államháztartásaiban előirányzott költségek, tehát nem valamiféle médiamanipuláció. Ha manipulált adatok lennének, nem tudna funkcionálni az államháztartás (hisz fantom számokkal nem lehet dolgozni).
Miért félnek annyira az oroszoktól? A válasz rendkívül egyszerű.
A világ atomfegyverkészletének 90%-át ők birtokolják. Már pusztán ettől a ténytől beszarik tőlük még a nagy és hatalmas USA is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!