Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Oroszok mostanába értek el...

Az Oroszok mostanába értek el sikereket katonai téren?

Figyelt kérdés

Sikerült kivívni Novorusszia függetlenségét é kiverni onnan a gyengén felszerelt és képzett, 0 harci morállal rendelkező ukránokat?

A Szír front hogy áll? Sikerült végre 2 hét alatt elsöpörni az összes lázadót és megteremteni újra a békét?

Az az igazság, hogy az oroszpárti oldalokon mostanában gyakran látok cionistázást meg töröközést, de a sikerekről semmi hír.

Mitől ennyire béna az orosz hadsereg, miközben a konfliktust németország területén pár hónap alatt be tudták fejezni?

Eddig jó példaként tekintettem rájuk, de most van egy olyan érzésem, hogy hadsereg szempontjából is csak a szájuk nagy.



2015. dec. 27. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Kicsit tájékozódj, mielőtt ilyen butaságokat írsz.

Szíriában a felkelők AZ USA ÉS A NATO TÁMOGATJA. A nyugati média folyamatosan azt terjeszti, hogy civileket ölnek és a többi és a többi...

A felkelők és az Iszlám Állam 2 teljesen más dolog.


Kelet-Ukrajna helyzete pedig az, hogy Putyinnak és Oroszországnak semmi szüksége egy tepusztult területre, amihez még a nyugattal is háborúzni kell, miközben mégjobban lepusztul a terület. A NATO és Obama folyamatosan felszólításokat intéz Putyinhoz, hogy ne támogassa a Kelet-Ukrajnában lévő szakadár erőket.

Fegyvereket kapnak, de nem azért, mert az oroszoknak lell a terület.

Nyilván, ha bevonulna az orosz sereg más lenne a helyzet.

2015. dec. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

1.: Ezt írja az orientalista.hu? Nahát.


A valóság ezzel szemben az hogy a NATO nem támogat semmilyen felkelőket, mert egy nemzetközi védelmi szövetség (!!!), ha nem így lenne már a magyar honvédeknek is az al-Núszrában kéne szolgálni, de nem így van.

Kelet Ukrajnában szintén zéró amerikai van, ellenben ott a fél orosz hivatásos haderő, de nem bírnak az ukránokkal pedig úgy kéne nekik a szárazföldi krími összeköttetés mint egy falat kenyér. (most éppen energiaválság van, mert nem tudnak elég áramot adni a félszigetnek, mert az ukrán tatárok lekapcsolták a vezetékeket)

Szóval az a helyzet, hogy az IÁ ellen sem remekelnek, valójában csak Assad ellenségeinek mentek neki, igazi sikereket az irakiak érnek el amerikai támogatással


[link]


Az oroszok itt is és Ukrajnában is eléggé zátonyra futottak. Persze a propagandagépezete annál inkább pörög, minél nagyobb szrban vannak, de hát az a dolga.

2015. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Ukrajnában nincs jelen az Orosz hadsereg.Őket csak fegyverrel illetve élelemmel támogatják.Ha Ukrajnába bevonulna Putyik kb 1 nap alatt elérne a Magyar határig.Az oroszoknak nem fejlettebb a hadseregük mint bármelyik más országé viszont nekik a katonaságuk 2x nagyobb mint az egész NATO hadserege és akkor még nem beszéltünk a szövetséges Kínaiakról ahol meg 20 millió fős a bevallott sorkatonai állomány.
2015. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Áruld már el mi közük a Kínaiaknak az oroszokhoz, milyen szövetség?
2015. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Krím-félsziget megszállása, majd annektálása sikeres hadművelet volt, emberveszteség nélkül végrehajtották az orosz erők.

Oroszország valószínűleg 2014 nyarán csapatokat, pár ezer fős jelzés nélküli reguláris orosz haderőt küldött Kelet-Ukrajnába, hogy megfordítsa a háború menetét, mivel úgy tűnt az ukrán hadsereg felülkerekedik a szakadárokon és Ukrajna visszaszerzi a fennhatóságot Donyec-medencében. Ez sikerült, visszaszorították az ukrán erőket és 2014 szeptemberében létrejött a minszki megállapodás. Azóta a frontvonal nem sokat változott, februárban a felkelők elfoglalták a debalcevei beékelődést. A kelet-ukrajnai orosz beavatkozás viszont nem hagyományos háború, Oroszország és Ukrajna nem áll hadban egymással és Oroszország elutasít minden ukrán és nyugati vádat, mely szerint fegyverekkel, katonákkal, pénzzel támogatná a szeparatistákat. Ez a fedett hadművelet a hidegháborús időket idézi, akkor hajtottak végre a nagyhatalmak ilyen fedett támadásokat Koreában, Guetamalában, Kubában, Nicaraguában a hatalmi vetélkedések során, de akkoriban is természetesen mindent tagadott a Szovjetunió, Kína, USA.


Az orosz beavatkozás Szíriában szintén vitatott. A hivatalos álláspont szerint a cél az Iszlám Állam megsemmisítése. Ez eddig Oroszországnak sem sikerült, de itt figyelembe kell venni, hogy Oroszország csak 40 harci repülőgéppel és kisebb tengerészeti erőkkel kapcsolódott be a háborúba, míg például az Egyesült Államok már sokkal régebb óta támadja az Iszlám Államot 150 repülőgéppel a térségben (plusz a szövetségesek 40-50 gépe). A szárazföldi beavatkozást minden nagyhatalom elutasítja.

Az orosz politika célja azonban valószínűleg inkább az volt, hogy megakadályozzák Asszad katonai rezsimjének a bukását. Ebben Oroszország sikert ért el, megfordította a háborút és ma már a nyugatiak is elismerik, hogy tárgyalni kell Asszaddal (és Oroszországgal, Iránnal is) a rendezésről és már nem ragaszkodnak a líbiai forgatókönyvhöz, a rezsim megsemmisítéséhez, eltávolításához a háborúban.

2015. dec. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Kedves #2 fejlett logikájának!!!

A NATO egy katonai tömb. Nem konkrétan a szervezetet értjük, amikor ezt használjuk. Könnyebb azt mobdani, mint felsorolni az USA szövetségeit, akik NATO tagok...

;)

Ha ott lenne a fél orosz hadsereg, arról nem csak 1-2 oldal írna. 5-6-700 ezer, vagy tbb ember nem lehet csak úgy elrejteni.

Az oroszokat katonákat nem küldenek, csak pénzt, fegyvereket és ellátást, élelmet...

Oroszországnak nem érdeke, hogy maga ellen haragítsa a NATO tagállamait (ha így jobb), mert igazából nem bízhat abba,, hogy túl sok támogatást kapna. Kína az USA fő gazdasági partnere, a '60-as évektől több határsértés, határvita történt a Szovjetunió, ill. Oroszország és Kína között.

Az arab államok támogatása is kérdéses.

Emellett Putyin sem akar világháborút.

Gazdasági oka sincs erre, oké, a Krím energiaellátása, vízellátása, de egy 150 milliós ország csak el tud látni egy 2 milliós térséget VÍZZEL és energiával, kőolajtermelésben 2., földgáztermelésben 1. a világon.

Atomenergiatermelésben is elég jó.

2015. dec. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Az #5-ös nagyon jól leírja a lényeget. :)
2015. dec. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az,hogy régen mikor még Szovjetunió volt Oroszország akkor Kína is a kommunista rendszer tagja volt és ez a kapcsolat a mai napig él.Kína és Oroszország nagyon jó barátok.
2015. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A SZU és Kína csak egy nagyon rövid ideig voltak "barátok".

Már a sztálini idők végén sem.

Sztálin egy ambiciózus ember volt, aki mindent megtett a hatalmáért. Kína viszont már ekkor is egy feltörekvő állam volt és nem igazán akart a szovjetektől függeni, mint Kelet-Európa nagy része.

Elég sok határincidens történt és a szovjet "média" igyekezett Kínát agresszorként feltüntetni.

Sőt! A '69-es incidens szerint a SZU atomtámadásra készült Kína ellen. Persze, ez nem egy nagy hitelű dolog, de...

Kínában és a Szovjetunióban gyakorlatilag egy rövid időszakot leszámítva csak a kommunizmus volt a közös.

Igen, kényszerszövetség volt és látszólag támogatták is egymást, (Vietnam, Korea). De attól még nem voltak barátok.

Azóta a SZU felbomlott, a kommunizmus megszűnt.

Vietnamban a konfliktus megszűnt, Koreában meg "szünetel".

A kínai gazdaság (és '60 óta a népesség is) jelentősen megnövekedett. 2. rendű hatalomból, gyakorlatilag szuperhatalom lett, mint katonailag, mind gazdaságilag.

Általában mint a 2. legnagyobb gazdaság és 3. katonailag legerősebb állam (USA és Oroszország után).

Ugyanakkor Putyin nagyon népszerű Kínában és viszonylag jó viszont teremtett vele.

Én inkább az Iszlám Konferenciában látom az oroszok szövetségesét. Kína elég kérdéses.

2015. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Katonai siker?Ha visszatekintünk a Szovjetunió szétesése óta,az Orosz föderáció 10 háborút vivott meg,ebből 8-at megnyertek,1-et vesztettek,és még 1 pedig döntetlen lett,emellett tartozik még +3,ami mai napig is tart:a donbassi háború,az Észak-kaukázusi felkelés,és a sziriai polgárháború.

A 90-es,2000-es évek alatt leginkább a kaukázusban tevékenykedtek.

Ha netán kiváncsi vagy a ruszkik többi kalamajkáikra is: [link]

2017. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!