Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kalasnyikov rohamkarabély...

Kalasnyikov rohamkarabély erősségei-gyenge pontjai?

Figyelt kérdés
2015. okt. 16. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Legnagyobb gyenge pontja az hogy nekem nincsen.

Ráadàsul a hazai jogszabàlyi környezetben realitàsa sincsen hogy a közeljövőben szert tehetek egyre,vagy akár a többre is.

2015. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erőssége, hogy minden terepem működik a sivatagtól a városokon át egészen a dzsungelig.

Gyengéje, hogy nehéz illetve pontatlanabb a nyugati fegyverekhez képest.

2015. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, hogy a Kalasnyikov gépkarabélycsalád melyik tagjára gondolsz.
2015. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rohadt megbízható és igénytelen. Bár a szóbeszédekkel ellentétben ugyanúgy KELL takarítani mint a többi fegyvert mert ugyanúgy be tud ragadni vagy kinyírja a gané a huzagolást, de az egyszerű szerkezet és a hatalmas tűrések miatt nagyon megbízható.


Ami talán hátrány, az a 7.62-esek sok esetben feleslegesen nagy kalibere, ez miatt a nagyobb hátrarúgás, illetve hogy ergonómiailag a béka segge alatt van. Sorozatlövésnél a 7.62-es AK egyszerűen uralhatatlan. Nem véletlenül kezdenek az ororszok is inkább az 5.45-re áttérni. Az AK-12 az, ahol talán próbálnak kezdeni valamit az ergonómiával, a 100-as széria még mindig teljesen ugyanaz. De a zárakasztóról az SZVD kivételével még mindig képtelenek tudomást venni a ruszkik.


A pontossága viszonylag megfelelő. A vetélytársaival nagyjából azonos hatásos lőtávval rendelkezik. (300-400 méter) Ezen belül pedig eredményesen le lehet küzdeni a célt. (mint fentebb is írtam, inkább a sorozatlövés közbeni hátrarúgás miatt romlik a pontosság) Nehéznek sem mondanám, kb. 3.8 kiló üresen. Mondjuk az AK-12nél kicsit elszaladtak 4 kiló fölé. Ott már az orosz hadsereg is szívta a fogát.

2015. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyszerű, a legbutább bakát is meg lehet rá tanítani. Brutális tűzerejű, könnyen kezelhető. Én nagyon szeretem, sose kéne más.

Hátránya a nagy űrméret miatt nehéz a sok lőszer, és hiába van rajta kompenzátor (mármint a AK-63-on) sorozatnál könnyen felrántja a tapasztalatlant. Valamint hangja nagyon jellegzetes, könnyen elárulja.

2015. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!