Hogy lehet és mennyi idő alatt átállni hadigazdálkodásra háborús konfliktus esetében?
Igaz-e az a mendemonda, és mik azok az iparban előforduló termékek, amik gyártásánál a hadiipari eszközök méreteit vették alapul? Pl. toll-töltény, kolás üveg- lőszer.
Hogyan lehet ezt egy magáncégtől megkövetelni a hadi iparnak, hogy ezt is figyelembe vegyék?
Ha jól emlékszem, a kis konzerv a gyalogsági taposóakna, a nagy meg a harckocsi alatt robban, de ez még a rendszerváltás előtt volt. A cigi meg töltényméret, ahogy előttem írták.
"Hogyan lehet ezt egy magáncégtől megkövetelni a hadi iparnak, hogy ezt is figyelembe vegyék?" - vegyél egy akármilyen márkájú cigarettát, mindegyik ugyanolyan vastagságú és hosszúságú lesz. Létezik egy olyan dolog, hogy szabvány. A gyártók követik a szabványokat, nem biztos, hogy azért, mert jogszabály kötelezi rá őket, hanem mert képzeld el, ha valaki 4 mm-es helyett 4,3 mm-es vascsavart gyártana - eladhatatlan lenne. Szóval innentől ha a katonai eszközök is követik a szabványokat, akkor kompatibilis lesz mondjuk a lőszer a cigarettával. A másik meg, hogy nem kell megkövetelni semmit, hiszen békeidőben a termék eladhatóságán túl, háború esetén is bolond lesz egy gyártó kihagyni egy hadianyag-szerződést, mert a gépsora nem alkalmas!
Még ha sikeresen átállnánk haditermelésre mivel védenénk meg a gyárakat? Nincs légvédelmünk és légierőnk. Ami mégfontosabb a támadást előre jelző radarrendszerünk sincs.
A legjobb megoldás az lenne ha semlegességet vállalnánk mint Svájc.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!