Hogy bombáztak éjszaka a második világháborúban az
éjszakai bombázók kis méretű célpontokat?
Figyelt kérdés
Kis méretű célpontoknak a repterek és gyárak számítanak. Arról vannak elképzeléseim, hogy hogy repültek el A pontból B-be, viszont az éjszakai bombázások végrehajtásáról nemigen.
Szonyegbombazassal. Nem nagyon szamitott hogy kicsi a celpont, nem precizios, lezervezerlesu raketat hasznaltak, hanem rengeteg kisebb robbanotestet, amit tucatnyi gep szort egyszerre.
Mellesleg 1939-ben mar voltak mukodo ejjellato berendezesek, egy bombazogepre siman fel lehetett ilyeneket szerelni, a celzast megkonnyitendo.
2015. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 Gugu Gabor válasza:
Csillagok alapján tájékozódtak, illetve létezett rádiós célra vezető rendszer.
Egyébként nem bombáztak kisméretü célokat, szóval a cél egy gyártelep nem egy épület, előfordult hogy nem csak a célpontot hanem a város vagy az országot is eltévesztették
2015. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Ha felmesz ejszaka a levegobe es lenezel, mindent tokeletesen lehet latni, mindent tokeletesen be lehet azonositani a fenyek miatt. Ezert is volt elsotetitesi parancs akkoriban, ezert voltak meg az autok lampai is ugy kialakitva, hogy csak kicsit vilagitsanak. Persze tok sotetben megallt volna az elet, ezert valamennyi feny igy is volt, valoszinu igy tajekozodtak. Meg ha a muszerek akkoriban meg ha nem is olyan szinten mint ma, de mar akkor is voltak. A bombazashoz kitalalt celzoberendezes is rendelkezesre allt mar. Elso vilaghaboruban meg szemre es erzesre dobaltak a bombakat, a masodikban pedig mar segitett a technika.
2015. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Ajánlom a 'Légiháború 1939-1945' videót a youtuben megtekinthető. 26 perctől mutatják be a bombázók fejlődését.
2015. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Ha jól tudom a Britteknél fordult elő hogy egy bombázó a saját repterét bombázta le. A személyzetet fel is terjesztették a Britt vaskeresztre.
2015. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 A kérdező kommentje:
Még a gátak is a kis méretű célpontoknak számítottak / számítanak, azokat nem szőnyegbombázással gyűrték le, hanem gátromboló bombákkal, amiket nem dobálhattak csak úgy, mert azokból 1 gép mindössze 1 db-ot tudott cipelni a méretük miatt.
2015. szept. 4. 16:42
7/12 anonim válasza:
Erről még nem hallottam, viszont az pszichológiai hadviselés, ami azon alapult, hogy ha közvetlenül a városakt bombázzuk akkor azzal megtörhető a nép harci morálja és önmaguk adják fel, az is egy eltévedt német bombázóval kezdődött, ami véletlenül Londonra dobta le a bombáit.
2015. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Egy gát az teljesen más szerkezetileg, olyan tömör, hogy fentről ért bomba nem okozott jelentős kárt.
2015. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 LazyJones válasza:
A rádió-irányjeladót és a csillagok alapján történő navigációt már írták korábban, viszont pár dolog még közrejátszott. Egyrészt a hagyományos műszeres navigáció is sokat segített azért, (sebesség és eltelt idő alapján közelítő pozició, iránytű alapján a megfelelő irány) ezen kívül igyekeztek úgy megválasztani az útvonalat, hogy könnyen követhető, illetve éjszaka is feltűnő pontok legyenek viszonyításként. Egy hegy, vagy főleg egy folyó este is viszonylag könnyen látható támpontott jelentett. Ezen kívül pedig voltak gyors bombázók, amik a fő támadás előtt elrepültek a célpont közelében, és világító/gyújtóbombákkal megvilágították a környezetet, így téve könnyebbé a célpont helyes felismerését.
A gátrobbantó bombázók pedig az említett folyót használták navigációs pontként, a magasságot pedig speciálisan elhelyezett reflektorokkal mérték be.
2015. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Előfordult, hogy az országot is eltévesztették. Nem annyira köztudott, de egy ideig Svájc légterében minden amerikai gépet földre kényszerített a légierő, ha nem engedelmeskedett akkor lelőtték. A svájci kormány megunta, hogy az amerikai bombázók véletlenül, vagy a célt nem találva az üzemanyag miatt a svájci határon belül szórják le a bombákat. Az éjszakai bombázásoknál a precíziós eszközök hiányát mennyiséggel pótolták, ezért is szőnyegbombázás volt a módszer.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!