Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Usa nem küld katonákat...

Ha Usa nem küld katonákat Európába a 2. vh idején kik nyerték volna?

Figyelt kérdés
Németek egy idő után elgyengültek volna,mert a németek szövetségesei nem voltak jól felszerelve.Gondolom az oroszok felül kerekedtek volna,és eljutottak volna Berlinig.De kíváncsi vagyok a véleményetekre.Ja és a kérdés nem provokáció,pusztán kíváncsiság.
2015. aug. 22. 13:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt hogy mi gyertünk volna kicsit túlzás szerintem,azért elégé korszerútlen felszerelésünk volt.
2015. aug. 22. 15:17
 12/18 anonim ***** válasza:
25%

Azok akik lepontozzák a reális válaszokat:

- Észak-Afrikában a német-olasz haderőt már az USA aktív háborúba avatkozása után is legyőzték a britek.

- Az oroszok elleni offenzíva kudarca már 1941 decemberében látszott, miután megkötötték az oroszok és a japánok az 1945 közepéig érvénybelépő megnemtámadási egyezményüket és az oroszok a távol-keletei csapataikat át tudták szállítani az ő szemszögükből nyugati frontra. 1942 végére pedig már végképp nyilvánvaló lett az orosz fronton, hogy a németek nem győzhetnek.

- Az angliai légicsatát szintén amerikai katonai támogatás nélkül nyerte meg az Egyesült Királyság.

- Az első hadművelet, amiben az USA szárazföldi csapatai részt vettek, a Husky-hadművelet volt, 1943 közepén. Eddigre már teljesen nyilvánvaló volt a keleti vereség a németek számára. (Ezelőtt még ugyan volt egy amerikai hadművelet, de az már az amúgy is elveszőben lévő észak-afrikában volt, 1942 végén, szintén akkor, amikor már látszott, hogy a németek nem győzhetnek keleten.)


Tehát azt tartom valószínűleg amit már valaki írt: akkor a szovjetek Párizsban ünnepelték volna a győzelmet, csak nem 1945-ben, hanem esetleg egy évre rá.

(Mivel a kérdésfeltevés szerint az USA nem küld katonákat Európába, ezért azt nem vettem figyelembe, hogy mi lett volna, ha nem küld segélyszállítmányokat Angliának és a SZU-nak. Egyébként valószínűleg így sem nyerhettek volna a németek, csak mondjuk még tovább húzódott volna a háború.)

2015. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Észak-Afrikában a német-olasz haderőt már az USA aktív háborúba avatkozása ELŐTT* is legyőzték a britek.
2015. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Akkor az történt volna hogy egyrészt tovább tart a háború és a szovjet hadsereg egész németországot elfoglalja és "felszabadítás" jogcímen még franciaországot, ami ellen a franciák sokat nem tehettek volna, plusz Dánia, a Benelux államok is a szovjet befolyási övezethez tartoztak volna.


Vagy, ami valószínűtlenebb, hogy a németek képesek kitartani, esetleg nyugat országok féltek volna hogy a vörös vihar eléri őket is így jobban segítették volna Németországot hogy legalább határain fel tudja tartani az oroszokat. Bár nem tudom úgy érted-e hogy az USA egyáltalán nem avatkozik be katonailag, tehát nem lett volna a nyugati légiháború se. Akkor viszont a német ipar tudott volna termelni, persze a szovjet többet termelt volna, de abból minden addigit felülmúl véres mészárlás és még annál is esztelenebb rombolás lett volna és további milliók haltak volna meg. Vagy megegeztek volna valami barterbékében. Bár ez az én elméletem, ezt már sosem tudjuk meg.


És hogy az aktuálpolitikát is belecsempésszem a történetbe, ha nincs a két VH akkor egy árva bevándorló nem kellene erre a kontinensre dolgozni, mert pl a lengyelek egyes számítások szerint legalább 80 millióan lennének.

2015. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy ha nem is bombázzák szét az amerikaiak és az angolok közösen a német ipari központokat, akkor is végig nyersanyaghiánnyal küzdöttek volna. A háború egész szakaszában nagy hiány volt egyes fémekből és olajból a németek oldalán.
2015. aug. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha az amerikaiak nem szállnak be a háborúba akkor nincs LEND LEASE gyerekek.Akkor a britek kvúrhatják mert egy éven belül elfogy mindenük. Paff egy kihúzva. Maradnak a szovjetek akiken szintén segített egy picit a lend lease. Tegyük hozzá ha anglia inváziója megkezdődik akkor még egy darabig nincsenek benne a szovjetek a pakliban. Innen viszont még mindig mind két fél győzhet.

Szovjetek előnyei: Anglia lerohanása után ők maradnak így nyilvánvaló célpont lesznek tehát felkészülnek továbbá van idejük "tápolni" a sereget míg a németek nyugaton vannak.

Németek előnyei: A japánok ebben az alternatívában feltehetőleg a ruszkiknak mennek neki méginkább tökéletesített haditechnika, mégtöbb tapasztalt katona.

A fennmaradt kérdés: Mikor támadnak a németek? Télen? Ősszel? Nem mindegy. Szerintem az egész ezen múlik.

2015. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A japánok Khalin gol után nem hiszem hogy a ruszkiknak neki mentek volna
2015. szept. 14. 14:46
 18/18 anonim ***** válasza:

"Ha az amerikaiak nem szállnak be a háborúba akkor nincs LEND LEASE gyerekek.Akkor a britek kvúrhatják mert egy éven belül elfogy mindenük. Paff egy kihúzva. Maradnak a szovjetek akiken szintén segített egy picit a lend lease. Tegyük hozzá ha anglia inváziója megkezdődik akkor még egy darabig nincsenek benne a szovjetek a pakliban. Innen viszont még mindig mind két fél győzhet.

Szovjetek előnyei: Anglia lerohanása után ők maradnak így nyilvánvaló célpont lesznek tehát felkészülnek továbbá van idejük "tápolni" a sereget míg a németek nyugaton vannak.

Németek előnyei: A japánok ebben az alternatívában feltehetőleg a ruszkiknak mennek neki méginkább tökéletesített haditechnika, mégtöbb tapasztalt katona.

A fennmaradt kérdés: Mikor támadnak a németek? Télen? Ősszel? Nem mindegy. Szerintem az egész ezen múlik."



Ezzel csak az a baj, hogy lend lease már a jenki hadbalépés előtt is volt. Jó lenne nem ilyen marhaságokat írni, kb 20 másodperc utánanézni.


A kölcsönbérleti törvény (angolul Lend-Lease Act) az Egyesült Államokban 1941. március 11-én hozott jogszabály, amely lehetővé tette az USA számára fegyverek és egyéb hadianyagok szállítását szövetségeseinek, elsősorban Nagy-Britanniának és a Szovjetuniónak. Ezzel az USA végképp feladta korábbi, az 1935-ös és 1937-es semlegességi törvényekben rögzített álláspontját.


[link]


Az németek pedig 1941 dec. 11-én üzentek hadat.

2015. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!