Nőként melyik részére mehetnék katonai pályán?
Itt nem fogsz érdemben választ kapni szakértők hiányában.
Azt ajánlom keresd fel a legközelebbi Toborzó irodát és minden kérdésedre válaszolnak.
Mint volt hivatásos katona, lebeszélnélek az elképzelésedről, azon egyszerű oknál fogva, hogy Magyarországon jelenleg nincs hadsereg, ha a bohóckodást nem tekintjük annak. Naív 14 éves kislányként a hadseregről, mint műfajról nem lehet túl sok fogalmad, mindössze irodalmi, olvasmányélmények és háborús filmek alapján. Nos,a valóság ettől gyökeresen eltér.
A hadsereg alapvetően férfifoglalkozás és férfiak műfaja, az, hogy jelenleg Magyarországon és a világ számos országában számos női katona van, annak az az egyszerű oka, hogy a rosszul fizetett,. alacsony preztizsű szakmák óhatatlan elnőiesednek (pedagógus, közhivatal, pénztáros, könyvtáros, stb) és ez alól, bármi meglepő, a katonai pálya sem kivétel.
A hivatásos állomány körében az a mondás járja, hogy katonának az a nő megy, akinek vagy apukája is főtiszt, és túl buta a lány, hogy más állásba benyomja, vagy az aki, facér,vagy az, aki él-hal a facér'. Számos szerződéses katonanő kerek perec nyíltan kijelentette, hogy ő pasit fogni jött be a laktanyába, lehetőleg alezredesi rendfokozattól felfelé. Természetesen vannak kivételek, vannak odavalók, de ez a valóban ritka kivétel.
A jelenlegi toborzási és kiválazstási rendszer alapján kb. 60 szakmai számú beosztást nem tölthetnek be nők. Ezek többsége felderítő beosztás (pusztán az ejtőernyőzés alól a p...nci nem kizáró körülmény), illetőleg tűzoltó és egyes műszaki munkakörök. Más szavakkal: a szakmai számok 95%-át női jelentkezői is betöltheti, az egyszerű lövészbakától át a lövegirányzón keresztül a repülőgépvezetőig. Annak ellenre, hogy a nők számos ilyen munkakörre sem fizikailag, sem pszichikailag nem alkalmasak, nagyon-nagyon kevés kivételtől eltekintve (egyébként a férfiak nagy többsége SEM). Pl. nagyon kevés olyna nő van, aki egy negyvenkilós 82 mm-es aknavetővel terepen rohanni tud. De a férfiak többsége sem képes rá.
A nőkre a felvételi követelményke során azonos szellemi, végzettsgi és egészségügyi követelményke vonatkoznak, a fizikai normakövetelmények azonban szembetűnően, mintegy 20%-al átlagosan alacsonyabbak. A pontos normatáblázatot bármely toborzóirodában megkapod.
A hadvezetésről, mint olyanról, jobb, ha leteszel, az még nem egy és nem két évtized, míg Magyarországon bármiféle módon nőt vezérkari képzés közelébe engednek. Ez azért lehetetlen, mert magasabbegység-parancsnoki beosztás betöltéséhez előírás a zászlóaljparancsnoki (vagy helyettesi, ill. zászlóalj-törzsfőnöki) beosztás betöltése, és a jelen Honvédség redukált létszámviszonyai között összesen nincs két tucat zászlóaljparancsnoki beosztás, azaz , hogy oda egy nőt beengedjenek, ahhoz nagyot kell alakítani, és OTT nagyot alakíttani ehhez nem elég.
Javaslom inkább, hogyha a téma érdekel, igyekezz nemzetközi stratégiia tanulmányok egyetemi szakot , ha ehhez kevésnek érzed magad, biztonságtechnikai mérnöki képzést megcélozni. És ha ennek fényében már másképpen látod a világot, akkor tovább gondolkodni.
3-as bocs de nem értek veled egyett.A mai világban a nők részt akarnak venni a férfias munkában.És ugyan kevés van ,de vannak nők akik fizikailag és.lelkileg is felkészültek hazájuk védelmére.Voltam 1 hétre Lembergbe(Ukrajna),ahol nőket láttam mint képzőtiszt és mibt katonaként.Egyszerűen látni kellett volna hogy lövöldöznek,hogy látják el a férfiak sebét,hogy nyomnak le 100 fekvőtámaszt.
Igaz,nők mint tábornokok statisztika szerint 0.Legmagasabb rendfokozat,amit nők elèrtek ezredes,alezredes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!