Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Napóleon is "birodalmat"...

Napóleon is "birodalmat" épített ki nem?

Figyelt kérdés
Nagy Sándor birodalmát,római birodalmat és Hitler által kiépített német birodalmat szokták ugy nevezni, hogy "első" "második" "harmadik"(talán ezt a leggyakrabban)birodalom.Napóleon kitűnő hadvezér volt meghódította Európa nagy részét akkor miértnem nevezik negyedik birodalomnak(vagyis sorrendbe harmadik birodalomnak)?

2015. júl. 20. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Egy kicsit kevered a dolgokat. Az első birodalom a Német-Római birodalom volt, a második a Német Császárság, és a harmadik a hitleri. Ehhez a terminológiához se a rómaiaknak, se a makedónoknak, se Napóleonnak nincs semmi köze.


De egyébként ettől függetlenül valóban birodalmat próbált kiépíteni.

2015. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami félreértés van, Hitler Németországa a harmadik NÉMET birodalom volt a Német-római Birodalom és a Német Császárság után.
2015. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg keverem én a szezonzt a fazonnal:D.Globálisan gondolkodtam de köszönöm hogy felvilágosítottatok így már teljesen érthető és abszólut logikus számomra.
2015. júl. 20. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, Hitler Harmadik Birodalma az úgy "jött ki", hogy a második a Német Császárság volt, amit 1871-ben kiáltottak ki a Versailles-i tükörteremben. Az első birodalom pedig a Német-Római Birodalom volt, ami 962-től 1806-ig állt fenn.
2015. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként Napóleon hódításait azért nem szokták Birodalomnak emlegetni, mert Napóleon igaz, hogy leigázta Európát, de az európai országokat nem foglalta el Franciaország (persze elég sokat tartott katonai megszállás alatt), hanem a családtagjait tette meg az európai országok uralkodóivá. Volt olyan ország, amit Napóleon hozott létre, volt már meglévő állam is, de az a lényeg, hogy mindegyiknek valamelyik családtagja volt az uralkodója. Ezt a módszert egyébként Korzikából hozta, ahol a családnak nagy szerepe volt, Napóleon így a közjogi dolgokat egybemosta a családi összetartással. De klasszikus értelemben egy összefüggő európai állam nem jött létre, hanem államok halmaza volt az egész.
2015. júl. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaza van a 2-esnek: úgy képzeld el, mint h a franciáknál 1958-tól számítjuk az Ötödik Köztársaságot, nálunk pedig a harmadikat (ha az Alaptv.-t vesszük, akkor a negyediket).
2015. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!