Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok az emberek akik lebecsüli...

Azok az emberek akik lebecsülik a NATO-t, miért teszik? Milyen érveitek vannak?

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Mert több mint egy nemzet van benne, ilyenkor van belső rivalizálás, meg eltérő érdekek
2015. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz lebecsülésen? A katonai erejét szerintem senki nem becsüli le.
2015. júl. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Többek között azért, mert az utóbbi időben Amerika arra használja, hogy vele végeztesse el a piszkos munkát. Csak egy példa: a II. VH után (hidegháború, NATO megalakulása stb.) született egy egyezség, hogy NATO csapatokat nem telepítenek Bécstől keletebbre, vagyis a nyugati és keleti blokk (utóbbi főleg a volt Szovjetunió) között hagynak egy amolyan pufferzónát. A NATO (amerikai vezérléssel) most mégis betelepített egy csomó hadtestet Ukrajnába, Romániába, Bulgáriába és isten tudja, még hová). És a ruszkikat vádolják agresszióval akkor, amikor megpróbál védekezni ez ellen (akár fegyverekkel, akár egy pufferzóna kialakításával). Gondolj csak bele: ha Romániából vagy Ukrajnából kilőnek egy rakétát Moszkvára, az oroszoknak esélyük sincs védekezni: mire észbe kapnának, már rájuk omlott a Kreml. Ezzel szemben, ha a ruszkik lőnének ki egy rakétát Berlinre, Párizsra vagy uram bocsá' Washingtonra, azt a NATO simán lelőné menet közben.

De a példákat napokig lehetne sorolni...

2015. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3# Azért ne keverd a szezont a fazonnal :D Nem is tudom ki volt az aki egy szuverén ország ellen mint Ukrajna agressziót követett el :D Ezek az áttelepítések csak ez után kezdődtek.
2015. júl. 3. 14:53
 5/13 Ali Tepelenti válasza:

4#: Az előző válaszban sok az igazság. A NATO tényleg az USA kinyújtott karja. Valódi katonai ereje csak az USA-nak van, gyengébb országok ellen még Franciaország és Anglia tud fellépni. Németországban pl. a közelmúltban sorra törtek ki a botrányok az elavult haditechnika miatt. Ezenkívül a NATO folyamatosan terjeszkedik kelet felé annak ellenére, hogy Kohl, Genscher és Gorbacsov megegyeztek, hogy az oroszoknak az NDK-ból történő kivonulása esetén ellentételezésként a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni.

Nyugat nem veszi tudomásul, hogy Oroszország (katonai) nagyhatalom, aki nem óhajtja feladni érdekzónáit, ahogy másutt az USA sem. Ukrajna és Fehéroroszország pedig Oroszország szemében orosz érdekszféra, és ezt meg is fogja a maga eszközeivel védeni, Putyin ehhez elég kemény.

APROPÓ: Koszovó leválasztásával és elismerésével ki változtatta meg először a II. vh után kialakult határokat?

2015. júl. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező:

Nem keverem (mmint a szezont és a fazont). Az egész buli az ukrajnai olajvezeték, termőföld, piac stb. miatt indult. Ennek akart ellenállni Janukovics, akit amerikai segédlettel (pénzzel, orvlövészekkel, politikai szarkavarással, CIA-beavatkozással stb.) megbuktattak. Ezt maguk az amcsik is bevallották/elismerték. Az orosz lépés csak válaszlépés volt erre.

Nézd meg ezt a filmet (külömösen a 16. perctől), és akkor meglrted: https://www.youtube.com/watch?v=_vNl3FMtmsQ

2015. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Ezt maguk az amcsik is bevallották/elismerték."


Tényleg és hol?

Amúgy ami nálunk 2006-ban volt Gyurcsány, az az ukránoknál Janukovics. Az a politikus egy velejéig korrupt vezető volt, aki kiárusította az országot az oroszoknak. Nézd nekem van kárpátaljai ismerősöm úgy utálták azt az embert hogy nem igaz. Ami az utcán volt tömeg azt nem az amerikaiak rendezték meg, azok elégedetlen ukránok voltak akik önszántukból mentek ki tüntetni. Persze lehet később kapórajött az EU-nak és az USA-nak a helyzet ezt nem vitatom, de hogy az egészet a gonosz nyugat rendezte volna meg ez hülyeség.

Amúgy hihetetlen hogy besz*pod az orosz propagandát :D Ilyen összeesküvés elméletes youtube videókat meg bárki tud csinálni. Az egész ott kezdődött hogy az új ukrán kormány nem akarta többet bérbe adni az oroszoknak a krími kikötőket, ezek pedig válaszul lerohanták őket, ennyi a történet.. Most is csak azért vannak még ott harcok, mert Putyin szárazföldi összeköttetést akar a Krímmel, ugyanis enélkül az ukránok simán blokád alá vehetik és megfolytatják.

Javaslom még továbbá hogy nézz utána Putyin múltjának. Ő volt régen szovjet időkben a leningrádi KGB feje, aki több ezer embert öletett meg a szovjet titkosrendőrség által. Ez az ember egy bolsevik hóhér.

2015. júl. 4. 20:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Hol? Pontosabban, ki? Victoria Nuland, amerikai államtitkár.

Se egyébként nem akarlak én meggyőzni semmiről: nyilvánvaló, hogy számodra minden összeesküvés-elmélet, ami nem egyezik a te felfogásoddal. Ebből kifolyólag, nem is akarsz tudomást venni róluk. Mutatok egy másik videót (nem youtube), ahol kicsit részletesebben beszélnek erről: ( [link] aztán ki is szállok ebből a vitából, mert nekem semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy másokat győzködjek. Feltettél egy kérdést, én meg válaszoltam rá. De túl sok országot bombáztak szét ahhoz az amcsik, hogy egy szót is elhiggyek a propagandájukból.

2015. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*külügyi államtitkár
2015. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De linkelj nekem egy bizonyítékot, hol mondta és pontosan mit. Azért ez nem kis dolog, aki ilyet állít azt bizonyítani is kéne, és nem elfogult Echo TV-s videókkal. Ha ezt tényleg elmondta és beismerte akkor azzal tele lenne a CNN, BBC meg minden. Nem tudom hogy tisztában vagy e annak a súlyával amit állítasz.

Az oroszok irányában elfogult Echo TV nem bizonyíték, linkelj egy olyan videót amin komoly hírcsatornák számolnak be erről, vagy nekem hangfelvétel is jó.

2015. júl. 4. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!