Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az a CHARLIE katonai fokozat?

Mi az a CHARLIE katonai fokozat?

Figyelt kérdés

hallottam már róla hogy amerikai nem tudom milyen veteránok kapták...de nem tudok róla szinte semmit

vlki JÓÓ BŐVEN áradozzon nekem róla légyszi!!! (olyat is hallottam már pl hogy valaki CHARLIE 3-as...)


2010. márc. 2. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy mellé lövök :)

A vietnámi háborúban az amerikai katonák a Viet Congot hívták Charlie-nak (vagy Charles-nak és Chuck-nak). Azért hívták így mert a Viet Congot VC-nek rövidítették. Namost, a V-t a rádiós abc-ben Victornak, a C-t Charlie-nak hívják. Az amerikai katonák is így beszéltek róluk rádión keresztül. Néha azonban rövidítették és lehagyták a Victor-t. Így csak a Charlie-t mondták.

Ha van más ötlet várom, mert engem is érdekelne.

2010. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem katonai fokozat, hanem a NATO-ban katonai egységek neve. A NATO-nak az angol abc minden betűjére van egy ilyen "fedőneve" hogy katonai csapatokat meg tudjon különböztetni (pl.: A: Alpha, B: Bravo, C: Charlie... tovább nem tudom). lehet hogy ez pontosan nem így van, legfeljebb majd kijavít 1 másik válaszoló.
2010. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
57%

Igen ezek az abc-ben található betűk "nevei". Amik a következők:


A: Alpha

B: Bravo

C: Charlie

D: Delta

E: Echo

F: Foxtrot

G: Golf

H: Hotel

I: India

J: Juliet

K: Kilo

L: Lima

M: Mike

N: November

O: Oscar

P: Papa

Q: Quebec

R: Romeo

S: Sierra

T: Tango

U: Uniform

V: Victor

W: Whiskey

X: X-Ray

Y: Yankee

Z: Zulu

2010. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ridamov ***** válasza:
Inkább az előléptetés miatt áthelyezhettékk őket, ezért más azonosítót kaptak.
2019. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!