Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar lakosság miért...

A magyar lakosság miért érzékeny, háborog, ha katonai repülők repülnek el még rendesen, incidens nélkül a városuk felett?

Figyelt kérdés

Rendes, incidens nélkül repülés alatt azt értem, hogy nem ész nélkül, gyorsan, utánégetőt bekapcsolva, hangsebesség közeli repüléssel száguldanak el egy város felett, hanem hogy olyan lassan közlekednek, mint az utasszállítók.


Nyugaton (még Japánban is) természetes, ha vadászrepülők (pl. F-15-ösök) repülnek nap mint nap a sűrűn lakott város felett, netán van berendezve pont a város mellett a katonai reptér, nálunk meg egyből verik a hisztit ha egyszer-egyszer elrepült egy MiG vagy most Gripen a város felett.


2015. jún. 27. 14:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azért más dolog a Spotter, és más a dolgozó ember aki délután csendre vágyik. Olyan ez, mint hogy nagyjából mindenki szeret egy jót bulizni, zenét bömböltetni, de senki nem lakik szívesen egy szórakozóhely mellett.


A vadászgép meg pont ugyanúgy gyilkológép, elsődleges célja a harci feladatok ellátása, a "légi akrobatika" már csak egy drága bónusz. Ami nem mellesleg eléggé igénybe veszi a gépeket.


Az utasszállítók meg némileg külön téma, tekintve hogy ott eléggé gondolnak a hajtóművek zajcsökkentésére, kisebb Jetek leszállás közben meglepően halkak. Míg egy utánégetőt használó vadászgép messze hangosabb.


Mondom ezt úgy, hogy én oda vagyok a repülőgépekért.

2015. jún. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!