Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy reaktorbaleset beindíthatj...

Egy reaktorbaleset beindíthatja a NATO & orosz atomarzenált? Mely rosszabb lesz a III. Világháborúnál?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, már nincsen atomtáska, melyben a hidegháború idején az atomtöltetek indítógombja benne volt és sokáig a piás Jeltzinnél volt. Ma már ha igaz, az atomrakétáknak detektoruk van, mely ha erős rádióaktivitást észlel az beindítja magát a rakétát. Hiszen akkor van a környezetben ráadióaktivitás, ha atomtámadás érte az országot és ezt válaszcsapással kell illetni


Mi van akkor, ha mint csernobil esetében egy atomreaktor balesete folytán, kikerülő rádióaktivitás indítja be az atomfejeket, elpusztúl az egész világ? Hiszen a NATO-ra hulló orosz robbanófejek a NATO összes nukleáris arzenálját beindítja. Vagy egy IS-es öngyilkos táskásatombombás merénylő egy atomfej közelében robbant.


Konkrétan arra célzok, hogy tőrténik egy reaktorbaleset vagy egy terrorista merénylet és ennek következtében beinduló láncreakciószuerű nukleáris robbanóarzenál elpusztítja a Föld élővilágát, hiszen ha az összes NATÓ-s & Ruszki atomfej felrobban a bolygón nem sok minden marad meg 5 éven belül. Akkor ez így létrejöhet?


2015. febr. 18. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Volt már néhány atomreaktor baleset Csernobil óta, és mégsem semmisült meg a világ. Gondolj csak a japán atomreaktor balesetekre, vagy a múlt évi ukrán atomreaktor balesetre.
2015. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdezem, mert a Csernobilihez hasonló bármikor lehet oroszország belső részében at atomfejekhez közel, hiszen nem hiszem hogy Csenobilhez közel lettek volna telepítve atomtöltetek, bár ki tudja. Csernobili baleset nem indíthatta be a láncreakciót, mert akkor még nem volt felszerelve ezzel a technológiával, hiszen mint írtam Jelcin magánál hordta az atomtáskát. Ez egy új fejlesztés eredménye. Kíváncsi vagyok erre figyeltek-e a fejlesztők vagy egy esetleges baki illetve egy terrorista merénylet a bolygó végét okozná?
2015. febr. 18. 17:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kellő ismeret nélkül nem érdemes fontos dolgokról fantáziálni. Az atomfegyverek kicsit körülményesebben és alaposabban vannak ellátva indítószerkezettel. És nem atomreaktorok közelében tárolják őket. Továbbá egy baleset és egy atomrobbanás sugárzása között nagyobb a a különbség, mint a napsugárzás itt egy erős nyári napon, és mondjuk a Merkuron.
2015. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ok, tudom a Csenobili reaktor szénmoderátoros volt, melyben a neutronlassító szén volt, amit nem hűtöttek vízzel, mert kikapcsoltak több védelmi mechanizmust mivel titkos kiísérletet végeztek "fejesek" és már nehézvizes moderátor van, ami nem robban úgy be, de ennek ellenére a modern atomreaktornál is SZÁMTALAN veszélyforrás lehet, ha kikapcsolnak védelmi, riasztóberendezéseket ahogyan azt Csernobilnál tették hozzá nem értő elvtársak :P. Ma is vannak még a kommunizmus idejéből való haveri diplomázott mérnökök. Bármikor lehet valami
2015. febr. 18. 17:28
 5/15 A kérdező kommentje:

"Kellő ismeret nélkül nem érdemes fontos dolgokról fantáziálni. "


nekem van kellő ismeretem, szóval kérlek ozd meg ha tudsz valamit, azért mert nem mindenki ért a szakterülethez, már ne is beszéljünk róla ?


" Az atomfegyverek kicsit körülményesebben és alaposabban vannak ellátva indítószerkezettel. "


Spec, ha az indítószerkezet működésbe lép, teljesen mindegy milyen alaposan van ellátva, hiszen arra tervezték hogy működjön ha sugárzást észlel vagy tévedek?


" És nem atomreaktorok közelében tárolják őket. "


Leírtam, hogy egy muszlim terrortámadáskor is létrejöhet sugárzás, nem értetted amit leírtam ? Nem is beszélve, hogy Csernobili sugárzás jelentős részét is a levegő szállította el messzire :P


"Továbbá egy baleset és egy atomrobbanás sugárzása között nagyobb a a különbség, mint a napsugárzás itt egy erős nyári napon, és mondjuk a Merkuron"


A Csernobili balesetben nagy volt a sugárzás, de ha nem nagyon szorják meg oroszországot atommal, akkor szintén nem kell kellően magas szintet elérni pl lakott területektől mentes Szibériában a sugárzásnak, ahol pl orosz nukleáris fej van, ugyanakkor a lakott területek elpusztúlnak, tehát ez nem jó érv.

2015. febr. 18. 17:34
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Persze.
2015. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tekintettel a mostani helyzetre természetesen igen . Ha mondjuk "rejtélyes " módon becsapódna egy ukrán atomerőműbe egy repülőgép és az fölrobbanna , azt az oroszok ellenük irányuló támadásnak vélnék , akkor azonnal elkezdenék szórni az atomot !
2015. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! Én arra gondoltam, hogy nem is kell mérlegelni, mert a detektor jelzi a magas rádióaktivitást, azaz autómatikusan indulnának a robbanófejek és így sajna a válaszreakció is a NATO-tól, azaz gyakorlatilag egy hiba folytán a Föld élővilágának annyi lenne. Ennyi eszük van a politikusoknak !
2015. febr. 18. 21:45
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor térjünk vissza az elejére. Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy Közép Ásziában történő nukleáris baleset miatt elindulnának az interkontinentális ballisztikus rakéták?


Nem, ez nem így működik. Mindkét fél tudja, hol vannak a máik telepített indítóállásai. Telepakolták a világűrt olyan műholdakkal, amelyek a rakéták indítását figyelik illetve vannak rádióhullámokkal működő rakéta előrejelző rendszerek is ( pl a Duga, vagy az amcsik előrejelző radarjai ). Akkor van baj, ha ezek a rendszerek rakétaindítást jeleznek, mert olyankor megszólal Moszkvában és a NORAD-ban a sziréna. De ezután még lefut több megerősítési procedúra, és ha nem kizárható vagy megerősítést nyer, hogy tényleg rakéta indult és a pályáját veszélyesnek ítélik, na akkor vannak bajok. Bár mint tudjuk,kb. Kennedy óta van piros telefon - ma már vajon piros mobiltelefon? xD- amin a két nagykutya lerendezi egymás közt a dolgokat. Ha ez sem hoz eredményt, akkor van baj.


Amúgy a rakéták nem sugárzásra indulnak - ezt nem tudom honnan szedted - hanem még mindig gombnyomásra.


Volt már olyan eset, amikor tévesen riasztott a rendszer az orosz ügyeletes tisztnek meg volt annyi esze, hogy ha kitör a hidegháború, az nem egy rakétával fog kezdődni és törölte a jelzést. Megúsztuk :D


De ha már ennyire a téma szakértője vagy, akkor azt is tudod, hogy a radioaktív sugárzás hatótávolsága elég kicsi, legalábbis ami az alfa és béta sugárzást érinti, de a gamma sem jut messzire egy balesetes reaktortól. Az mégis hogy a pék f..zába indítaná be a több tízezer kilométerre lévő rakétákat? Persze, idővel a baleset helyéről a füsttel felszálló radioaktív anyagok több ezer kilométerre is eljutnak, de ez akár hosszú napokba telik. Gondolom rémlik Csernobillal kapcsolatban, hogy a svédek(?) napokkal később figyeltek fel a nukleáris kihullásra.


"nekem van kellő ismeretem"

Látom.

Csernobilban nem titkos kísérletet végeztek, hanem egy előre betervezett biztonsági rendszerhiba elhárítási kísérletet próbáltak végrehajtani,minden létező szabályt megszegve ráadásul az utolsó műszakban reaktormérnök nélkül! A haveri rendszerben diplomázott reaktorfizikusok sem hülyék, nem büfé szakra jártak ám.

Elég kevés helyen van nehézvizes reaktor, lusta vagyok rákeresni de szerintem nincs 5-nél több nehézvizes erőmű a földön - bár hirtelen csak kettőről tudok.


"Én arra gondoltam, hogy nem is kell mérlegelni, mert a detektor jelzi a magas rádióaktivitást, azaz autómatikusan indulnának a robbanófejek"

Ahhoz igen közeli detektor kellene. :D

2015. febr. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

az ide vonatkozó ismereteidet képregényekből szerezted.

egy fémipari üzemben egy egyszerű présgép is el van látva mindenféle mechanikai, elektronikus, számitógépes védelemmel, ami megakadályozza a véletlen indítást vagy azonnal leállítja a gépet, ha valahol hiba van.

szerinted akkor egy interkontinentális nukleáris fegyver indítórenszere....?

2015. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!