Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy a francba kell elképzelni...

Hogy a francba kell elképzelni az ukrán háborút?

Figyelt kérdés
Olvasom a 444-et, és egy mondaton megakad a szemem: "Ez a város egy fontos vasúti csomópont, és az itt állomásozó ukrán katonák napok óta egyre nehezebben tartják állásaikat." (forrás: [link] Van fogalmam a háborúról (pont annyi mint egy átlagos magyarnak), de mégis hogy a fenébe mennek ezek a harcok? Pl. az ukránok figyelnek, harckészültségben vannak, jön egy szakadár csoport, lövöldöznek párat aztán elhúznak? Logikusan belegondolva részlet "ukrán katonák napok óta egyre nehezebben tartják állásaikat." azt sejteti hogy néha-néha jönnek a szakadárok, harcolnak 5 percet, aztán eltűnnek. Miért nehéz tartani az állásokat? Azért mert folyamatosan támadás alatt vannak? Ha igen, akkor miért nem zavarják le az egészet rövid idő alatt, mondjuk egy hét alatt? Hétköznap megtervezik mi hogy lesz, hétvégén meg harcolnak az utolsó emberig.
2015. febr. 16. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többit. A Délszláv alatt szolgáltál? Na ez is ugyanolyan.
2015. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem így megy az ilyen. Tüzérségi tűz,rakéták minden itt csapódik be melletted,és gyors,rajtaütésszerű támadásokkal próbálnak nyomást gyakorolni a védekező ukránokra. Amiket látok a hírekből,TV adásokból én ezt vettem le.
2015. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van fogalmam a háborúról (pont annyi mint egy átlagos magyarnak),"


Ezt így ebben a formában kedves ecsém, erősen kétlem!

2015. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

"Van fogalmam a háborúról (pont annyi mint egy átlagos magyarnak),"



Én meg pont azt állítom, hogy aki ilyeneket kérdez, az még életében nem járt háborús övezetben.

2015. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szolgáltam még sehol sem, 20 éves vagyok. A rajtaütés például nem fulladhat nagy eséllyel kudarcba? A menekülő (visszavonuló) szakadárokat nem jelentenek könnyű célpontot? 3-as: Akkor ha kétled az én tudásomat, mutasd be a tiédet, aztán meglátjuk mi van a nagy arc mögött!
2015. febr. 16. 18:06
 6/9 A kérdező kommentje:
4.: Nem jártam háborús övezetben, na és? Kellett volna? Te is inkább a kérdéssel foglalkozz, ne velem!
2015. febr. 16. 18:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kétlem azt a fogalmat róla. Egy háborúban a lövöldözés az összes időmennyiségnek csak csekély része. A felkészülés, hadállás elkészítése, gondozása kicsi több idő. Aztán esznek is azok a szerencsétlen katonák, meg megsebesülnek. Nem beszélve arról, hogy amerikai filmekben szokás hatlövetűvel negyed órán á t folyamatosan tüzelni. A valóságban a lőszer es minden egyéb sokkal hamarabb elfogy. Utánpótlásnak hívják az ilyesmit. Szigetvárt lőtték ugyan annak idején, Zrínyi mégsem ezért rohant ki a várból. Ott a lövöldözést még jól bírta volna. De az állásait mégsem bírta tartani, mert a katonái összeestek az éhségtől. Most a kevésbé nyilvánvaló, de szintén jelentős időt követelő egyéb részletekre nem térnék ki.
2015. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál harcolási stílust inkább az IÁ-ra tudnám elképzelni, de már ott is egyre kevésbé.Az ukránoknál-ahogy írták előttem is-inkább nagyobb tüzérségi támadások és nagyon csekély mértékű fegyveres "lövöldözés".A híradásokban is sokat hallani, hogy rakétatámadások miatt haltak meg.(sajnos civilek is) Ezek nem tények csak én így tudom elképzelni!
2015. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Drága válaszolók! Ezt írta:


"Van fogalmam a háborúról (pont annyi mint egy átlagos magyarnak)"


Ő szerintem azt sehol sem állította, hogy ez valami kiemelkedően magas érték, sőt!...

2015. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!