Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy 2. világháborús csata...

Egy 2. világháborús csata nevére lennék kíváncsi? Többi a leírásba.

Figyelt kérdés
Az angolok harcoltak a törökök ellen és az angolok a bibliában találtak egy titkos feljárót a hegyre ezzel nyerték a meg a csatát,

2015. febr. 1. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Az nem az első világháború és Galipoli?
2015. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Törökország semleges volt a 2.VH-ban, tehát az inkább az 1.VH lehetett. Galipolinál a törökök nyertek, tehát az sem. De hogy melyik csata lehetett nem tudom, engem is érdekelne.
2015. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gallipoli egy hadjárat volt, és a törökök győztek.


Mellesleg a törökök nem harcoltak a 2. vh-ban csak az elsőben.

2015. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gallipoli egy félsziget Törökországban, ahol az ausztrálok súlyos veszteségeket szenvedtek az I. világháborúban.
2015. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most nem írom le még egyszer azt amit már mások leírtak párszor. Ha tényleg létezett egy ilyen csata, akkor ez valószínűleg az első világháborúban történt, más háborúról nem tudok, ahol angolok és törökök harcoltak volna egymás ellen. Egyébként ez a Bibliás szöveg elég Hollywood szagúnak tűnik, nem hinném, hogy megtörtént esemény.
2015. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta én már megtaláltam a Mikmási csata volt és tényleg az első világháborúban történt bocsánat Vivien Gilbert angol őrnagy olvasta a történetet az 1 Sámuel 13-14 első felében van amikor Jonatán [Saul fia] és a fegyver hordozója fel mentek a filiszteus helyőrséghez. Azon az ősvényen mentek fel az angolok és ütöttek rajta a török őrségen. Amikor az angolok már felszabadították Jeruzsálemet és Jerikó ellen vonultak. Köszönöm a válaszokat
2015. febr. 2. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!