Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-ban a katonák, azokon...

Az USA-ban a katonák, azokon belül is a tisztek mennyire tudnak kijönni a fizetésükből?

Figyelt kérdés

Az USA-ban egy kezdő hadnagy teljesítménytől és pluszoktól függően 2700 és 3600 dollár között keresnek egy hónapban, ami 595.000 / 770.000 Ft-nak felel meg.



[link]


[link]


2014. aug. 22. 21:39
 1/10 anonim válasza:

Bőven. Bár attól függ persze, hogy hogyan él.

Ha valaki a bázison lakik és étkezik, akkor minimális amit költenie kell. Lakás kaja vmilyen szintig ingyen, nagyon olcsó betegbiztosítás (USA-ban az nagy kiadás ált) + nyugdíjjárulék.

Nem a pénz itt a lényeg, hanem a "benefits".

[link]

2014. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

#2 vagyok


De miért a kérdés amúgy? Az akarsz lenni? :)

Nekem is voltak / vannak hasonló terveim, de el kell mondjam, hogy nem nagyon jutsz Te oda be. Tisztnek meg végképp.

De ha van vmi különleges tipped, hogy mégis, akkor mesélj, engem is érdekelne! :D

2014. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kettős állampolgár vagyok, így ha lemondok a magyar állampolgárságomról, egyetem után jelentkezhetek az USAF-hoz :)


Azért oda mennék, mert a Magyar Légierőt sikeresen leépítették, illetve ami típust repülnek, az nem tetszik nekem. Ha a Magyar Légierő normális mennyiségű ( 90 - 120 db ) F-15 / F-16 / F-18 repülőkkel rendelkezne, akkor itthon maradnék.

2014. aug. 22. 22:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Minek annyi gép ? Nem küldünk küldföldre nem kell annyi elég lenne még 4-6. A tippus szerintem megfelel a grippen egész jó gép
2014. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aki saját házban szeretne lakni, és nem a bázison akar étkezni, annak mennyibe kerül az élet ?
2014. aug. 22. 22:52
 6/10 A kérdező kommentje:

Valahogy ki kell elégíteni a repülni vágyók igényét.


Hollandok / dánok / belgák / svájciak se mennek külföldre, mégis fenntartanak egy 60 - 130 gépes légierőt. A Gripennel az a baj, hogy nem tudja és nem is fogja tudni azokat a dolgokat, amit már az "ősöreg" F-16-os / F-18-as tudott 20 évvel ezelőtt alap szériaváltozatban.

2014. aug. 22. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Az amerikai légierőt is igyekeznek leépíteni emberi szempontból. A jövőt a drónokban látják.
2014. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a tény, hogy a 3 repülős haderőnem (USAF, USN, USMC) 2500 F-35-öst rendelt, az azt mutatja, hogy a hagyományos, pilóta vezett repülőknek van még jövőjük. Sőt nem csak az F-35-öst rendelik, hanem a felturbózott F-15 / F-16 / F-18 változatokat is.
2014. aug. 22. 23:05
 9/10 anonim válasza:

Hát istenem, Te vagy a kettős állampolgár, nem én... :D De megmondom neked, az évi 34k még nem egy szép, bár meg lehet belőle élni, de pár év után a 60-80 + juttatások az már egy szép jövedelem.

Arra vigyázz még azért, hogy nem fogsz Te csak úgy besétálni, tiszti pozícióba bekerülni nagyon nehéz, dolgozni kell érte.

Azt a magyar állampolgárságot + útlevelet pedig a helyedben amilyen gyorsan csak lehet eldobnám, és egyúttal nem tenném be többet a lábam az országba, mert van még egy olyan veszély is, hogy "Foreign Preference" gyanúja miatt esetleg nem kapod meg a security clearance-t (ha túlságosan kötődsz magyarországhoz), ami pedig a tiszti pozícióhoz kell (legalább SECRET ha jól tudom, legalábbis Army-ban úgy van)

2014. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem elég, hogy meghalni küldik őket egy teljesen más eszme és világ érdekében....

Akik túlélik..hát fizet a nép!

Sokba kerül a HÁBORÚ!

És a másik?

2014. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!