Miért van ennyi III. világháborúval kapcsolatos kérdés?
A kubai rakétaválság sokkal súlyosabb volt, mint ezen a majdnem harmadik világbeli koncon (Ukrajna) való marakodás.
Akkor 1962-ben tényleg nagyon közel állt a Szovjetunió és az Egyesült Államok, hogy kilőjék egymásra az atomrakétákat.
De mégsem tették, mivel eszükbe jutott, hogy nem érné meg ekkora pusztítást véghezvinni.
Azóta pedig még megfontoltabbak lettek a vezetők.
Emiatt, hogy atomháború vagy bármilyen világháború lesz, annak nagyon kicsi az esélye.
Főleg tizenévesek szoktak világháborúval kapcsolatban kérdezni, akik nincsenek tisztában se a politikával, se a történelemmel, és azt hiszik, hogy egy háború kitörése olyan egyszerűen megy, mint a Call of Dutyban.
Ma már nem a középkorban élünk, hogy csak úgy gondol egyet valamelyik államfő, és lerohanja a szomszédos országot..Sokan elfelejtik ezt.
Gyakorlatilag teljesen mindegy hogy most ép milyen konfliktus van soron,mindig ez megy, ahogy egy konfliktus elég nagy nyilvánosságot kap ahhoz hogy bekerüljön a TV híradóba már jönnek is a kérdések. (Most ép Ukrajna de volt már Szíria, Izrael stb stb.)
A miérttel abszolute nem vagyok tisztába, a kérdezők ennyire rettegnek, vagy ép valami idiotizmus kapcsán titkon reménykednek benne hogy ki fog törtni a 3. vh., nem tudom.
Azért, mert kuba messze van. Ellenben Ukrajna itt van mellettünk.
És igen, tényleg elég gyér feltételezés az, hogy 3. vh. lesz Ukrajna miatt. Ha lenne is, Ukrán-Orosz háború lenne.
Általában fiatalok tehetik fel ezeket a kérdéseket, akik unatkoznak a jelenlegi békében, azt hiszik egy háború után jobb lenne vagy pedig a médiában sugárzott állandó helyi háborúskodás (Irak, Líbia, Szíria, Ukrajna, Gáza) miatt komolyan aggódnak, hogy a konfliktus eszkalálódhat.
Mellesleg a 62-es kubai rakétaválság miatt valóban nagyon feszült volt a viszony, küszöbön állt a háború lehetősége, de szerintem ez is megmaradt volna helyi háborúnak, nem szélesedett volna világháborúvá és egyáltalán nem akartak atomrakétákat lőni egymásra a nagyhatalmak.
A harmadik világháborúhoz inkább a koreai háború alatt álltunk a legközelebb, melyben a kommunista Észak-Korea, a sztálini Szovjetunió, Kína és az ENSZ csapatok - USA, Nagy-Britannia, Kanada, Törökország, Ausztrália, Új-Zéland, Etiópia, Görögország, Franciaország stb. háborúztak és MacArthur amerikai tábornok valóban szorgalmazta nukleáris fegyver bevetését Észak-Korea ellen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!