Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katona mehet...

Szerződéses katona mehet egyetemre?

Figyelt kérdés

21vagyok, ha most jelentkeznék szerződésesnek akkor még idő mire behívnak, leszolgálom a 3évem, és már ki is futottam az időből, abban az évben amikor betöltöm a 25öt már nem jelentkezhetek.

kérvényezni nem lehet hogy mehessek egyetemre, mondjuk 2 év szolgálat után?



2014. júl. 27. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Igyis elég tisztet képeznek az NKE-n. Minek küldenének oda szerződésest.


Mellesleg meg ha szerződésesnek mész minek jelentkeznél tisztképzőbe? Vagy ha tiszt akarsz lenni jelentkezz az NKE-re jövőre..

Nem nagyon értem az észjárást.


Ha meg nem az NKE-HHKról beszélsz akkor leszolgálod a 3 évedet, aztán 25 évesen mész egyetemre. Csak a honvédtisztképzőbe nem mehetsz 25 év felett. (de gondolom ezt tudod)

2014. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
persze hogy nem lehet, ezt én is tudom! de kell a pénz!
2014. júl. 28. 06:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor menj el dolgozni szalag mellé v hasonlók arra a egy évre amig jelentkezel.

azzal a 106e nettóval nem sokat érsz amúgysem.

2014. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Civil egyetemre beiratkozhatsz, aztán attól függ milyen alakulatnál leszel lehet segítenek, vagy ellehetetlenítik.


Volt olyan aki elvégzett valami alibi főiskolát, vagy egyetemet aztán beszámították az éveit és egyből százados lett, nem tudom most is lehet-e ilyet, gondolom protekció kérdése.


De nem sok értelmét látom az egésznek, én is tiszt voltam amíg le nem szereltem, aztán rádöbbentem hogy egy jó szakmunkás röhögve 2-3 -szor annyit keres mint amit én kaptam azért a rengeteg megkötésért, meg felelősségért amit a nyakamba varrtak, aztán még este az ágyba forgolódva is azon gondolkoztam hogy lehet a lehetetlent megcsinálni másnap.

2014. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nemtudom régen h volt de jelenleg csak az lehet tiszt aki az NKE-HHKn végez tisztképzőn.


az pedig h egy szakmunkás többször annyit keres mint egy tiszt nem igaz. c&c gépkezelőként kezdőfizuval 160e, 10 év után 220 körül. egy kezdő tiszt 150e nettot keres míg egy 10 éve állományban lévő tiszt ergo százados 200-220e nettot keres. tehát ez hülyeség. Jelenleg legalábbis ez a helyzet.

2014. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

és melyik éri meg jobban, szenvedni fizikai, orvosin megfelelni mindenhol és nem utolsó sorban 410 pontot összeszedni nyelvvizsgával vagy jelentkezni egy OKJ képzésre egy átlag érettségivel ? :D

Ez nem pénz kérdése hanem elhivatottság ha pénz kell tényleg ne a hadseregnél kopogtass

2014. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na igen, ha egy okj -s képzéssel csak ugyanannyit is lehet keresni akkor tényleg minek? Csak a négy év alatt ami a tisztképzés a cnc -s keres az általad írt 160ezres fizuval 7,68 millió forintot és van már 4 év tapasztalata, el is jött az ideje amikor léphet más céghez, vagy előbbre. Gondja nincs az életben, minden nap nyugodtan megy haza és ha letelt a munkaideje akkor letelt, vagy megfizetik ha tovább marad.


Tisztként meg tudod mit kapsz? Egy tipikus mondás, elég jól jellemzi a hozzáállást: "A hadnagy nem tiszt, az őrmester nem ember. Utóbbi, ha megázik még büdös is." Megkapod a kezdő fizetésed, szét szivatják az agyad, közben a szakmunkás már lassan megkereste egy lakás árát (persze ki mit milyet, hol más kérdés).


Aztán nézzük meg 10 év múlva, vagy előre lépsz, vagy nem és ha igen akkor lehet olyan beo -t kapsz amihez nem értesz, mert csak így van épp üres hely nem biztos hogy fenékig tejfel lesz az életed. Ha egyszer kilépsz a világon semmihez nem fogsz érteni ami a civil életben értéket jelent. Meg kell nézni a korai nyugdíjjal leszerelt őrnagyokat, alezredeseket. A legtöbb segédmunkát végez, pár kivételtől eltekintve. Ez tapasztalat, a toborzó irodákban biztos, hogy nem ezt fogják mondani.


Nézzük meg a cnc -st 10 év múlva. Megvan a mai áron 220 -as fizetése, bármikor talál munkát, háza lakása van, éli világát. Akár eljuthat egy cégalapításhoz, kimehet külföldre, bárhol boldogul.

2014. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem marhára nem ez volt a kérdés hogy ki mennyire boldogul az életben.

A kérdés azvolt hogy mehet e szerződésesként egyetemre.

Az hogy a te magánvéleményed mi erről senkit nemérdekel, köztük engem sem.


Senki nem azért megy katonának mert olyan marhajó a fizetés...


Egyébként meg ha te katona lettél volna 1 valamit tudnál.


"és ha igen akkor lehet olyan beo -t kapsz amihez nem értesz, mert csak így van épp üres hely"

Ilyen nem fordulhat elő!

Tudod miért nem? Mert a tiszteket egy bizonyos specializációra képzik. Ezután abba a specializációba kerülsz, teljesen mindegy hogy épp máshol van üresedés.

Szóval a baromságokat hagyjuk már kérlek.


Akkor te neked jó gép mellett dolgozni szakmunkásként, Másnak meg jobb a terepen katonaként.

2014. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a kérdezőt nem érdekli az én véleményem, majd eldönti ha akarja, nem baj ha olvas arról ami az életét esetlegesen évtizedekig meghatározza.


Nem vagyok munkás, nekem jó pár éve vállalkozásom van. Nem akarok belemenni, de jobban élek mint amikor katonáskodtam és szerintem ez igenis számít.


Ne haragudj, majdnem 10 évet katonáskodtam. Az alábbira reagálnék, aztán mindenki azt gondol, meg okoskodik amit akar az íróasztala mellől.


"egyébként meg ha te katona lettél volna 1 valamit tudnál.


"és ha igen akkor lehet olyan beo -t kapsz amihez nem értesz, mert csak így van épp üres hely"

Ilyen nem fordulhat elő!

Tudod miért nem? Mert a tiszteket egy bizonyos specializációra képzik. Ezután abba a specializációba kerülsz, teljesen mindegy hogy épp máshol van üresedés. "


Ilyen nem fordulhat elő??? Ilyen igen gyakori. Nyilván valamilyen szakirányra képzik a tiszteket, velem is ez történt. Elvileg abban a szakirányban lépeget előre az ember - vagy nem - így van ez a mesékben. A valóságban meg az van, hogy nem biztos, hogy van hely ahova előre tudnál lépni szakirányodon belül az adott alakulatnál - vagy semelyiknél - vagy éppen megszűnt az adott beosztás, vagy a feladat kerül át másik alegységhez, vagy akár másik alakulathoz és arra már nincs szükség amit addig csináltál. Vagy épp foglalja valaki a helyet ahova előléphetnél, akinek még van 1-12 éve a nyugdíjig. A mesékben talán úgy van ahogy írod.


Aki katonáskodik/dott az tudja, hogy a honvédséget pár évente újra és újra átszervezik. Aki jól teljesített, elégedettek vele, vagy valami más okból elő akarnák léptetni annak ilyenkor keresnek beosztást és ha nincs szakirányon belül akkor keresnek mást. Sőt, olyanokat is csinálnak, hogy az előléptetés miatt kinevezik egy beosztásba (papíron) mert máshogy nem lehetne előléptetni, de visszavezénylik az eredeti munkájához és ugyanazt fogja csinálni, csak egy csillaggal, meg valamivel pénzben is több lesz neki. Aztán vannak az ejtőernyősök. Na nem az igaziak, hanem akik háttérintézményektől ejtőernyőznek az alakulatokhoz, mert kifogyott alóluk a beosztás és "valamit keresnek nekik". Huszadrangú kérdés, hogy ért-e hozzá.


Nem utolsó sorban velem is megtörtént, hogy olyan beosztást kaptam amihez se gyakorlatom, se képzettségem nem volt, de máshogy nem tudtak volna előléptetni, én meg elfogadtam és az ég egy adta világon senkit nem érdekelt, hogy hogyan oldom meg, csak minden legyen jó és senki ne sérüljön meg.

2014. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondhatni majdnem hogy szalagnál dolgozom jelenleg, és valami undorító ez a civil átlagmelós élet havi 75-80ezer- ftért, ellenben a honvédségnél legalább a nyelvpótlékért fizetnek havonta max.+39750ft-ot/hó, és ha már ott vagy nem civil vagyok, hanem katona, és már legalább egy szinttel feljebb vagyok a munkásosztály gyöngyeinél. az meg hogy szakmunkásként megkeress annyit amennyit akarsz, ahhoz rengeteg tapasztalat kell, és rohadtul nem stresszmentes az átlagmelós élete, váltakozik a fos, és a szar között. ja és ne mondd hogy egész nap el van foglalva a katona a laktanyába, ha én napi 8 órát bennt vagyok, azt biztos hogy tanulásra fordítom, még levelezőin is elvégezhetek egy egyetemet, és ha szivatnak az nem olyan szivatás mintha civilként naponta a semmibe vesznek. néha van szivatás mikor 1-2hónapig megy a kiképzés, és akkor? jobb mintha mindennap szívóznának, és "nemsok" mindenre marad időd mikor hazamész, bszki a katona még akkor is tanul, vagy csinálhat valami értelmeset, mikor dolgozik.
2014. júl. 31. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!