Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha háború lenne, és a lakosság...

Ha háború lenne, és a lakosság nagy része azt mondaná, hogy nem hajlandó harcolni, akkor mi történne?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ilyen nem igazán reális, de mi történik, ha mondjuk a 2 millió mozgósítható emberből, csak 200ezer mondja azt, hogy oké harcolok, a többit nem érdekelné. Mindenkit hadbíróság elé állítanak?
2014. júl. 22. 17:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha a lakosság nagyrésze ezt tenné, az már forradalom lenne.

Csakhogy a lakosság nagyrésze sajnos nem ezt tenné.


Elfutna, elmenekülne más országba, és nem akarná az aktuális vezetést inkább lefejezni.


A háború ostobaság igen, és itt nem lehetne elfogadtatni az országgal egy háborút amiben soroznak is. Nem is lenne rá pénz.

Azonban ha minket támadnának meg egy olyan okkal mint pl (most mondok egy oltári nagy baromságot, nem vitaalap!) A románok egyszercsak úgygondolják egyszer hogy a cigányság a testvér nemzetiségük, és a magyarok galád módon szemetül bánnak velük!

Ezért a Románok háborút inditanának az ország ellen.


Ebben az esetben mit tennétek? Mert oké hogy egy olyan háborúban amit mi kezdünk, vagy semmi közünk hozzá nem mennétek el,

De mit tennétek ha egy ilyen helyzetben támadnának a románok és dúlnák fel az országot?


Mert ha ilyen esetben soroznának, szerintem én elmennék. Lehet hogy összeszrrrnám magam ott, de attól még mennék és nem menekülnék.

Aki pedig nem menne lehet az 100-200e ember is azt sajnos bizony kivégeznék éles háborús helyzetben.

Van ott annyi golyó el lehet hinni... Ilyenkor mindig van...


Én speciel csak ebben az esetben harcolnék, semmi más esetben nem, mert nem érdemli meg ez az ország.

De ezt amit mondasz hogy mindenki azt mondaná hogy NE! nem lehetne megvalósitani mert birka nemzet vagyunk....

2014. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha a háborút már a kezdeténél nem támogatja a nép egy jelentős része, akkor az ország vezetősége enyhén szólva nem érett a feladatra. A háború nem csak jön a semmiből, mindkét félnek vannak motiváció, amelyeket a hatalom feladata a nép tudatába vésni. Nézd meg például a második VH magyar vonatkozását. A legtöbb ember háborúzni akart, mert "Nem Nem Soha!". Ők nem mérlegeltek racionálisan, nem ültek össze a részeg társaságok a kocsmában, hogy "figyu, szerinted inkább nem jó ez így most, ahogy van?". Ha túl visszanyúltam a történelemben, nézd csak meg egy híroldal aktuálpolitikai kommentoldalát, hogy hányan kívánják Orbán vérét. Pedig a politikájától függetlenül ő a demokratikusan megválasztott miniszterelnöke az országnak. Képzeld el ugyanezeket az embereket, ha a románok akarnának betörni az országba :) Így nem lennének kétmillióan a háborút ellenzők. A racionálisan gondolkodók mindig kisebbségben vannak, és vészhelyzetben elhagyják az országot. Őket aztán meg szereti a hatalom gyávának nevezni, hogy még jobban tüzelje az élőpajzsuk elszántságát.
2014. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha háború lenne...Mégis hogyan?

Ha mondjuk a király kijelentené hogy menjünk háborúba a nép tiltakozik és elhajtják a francba. Királyváltás van és kész.

Ha az országot külső veszély fenyegeti...?

Megtámadnák az országunkat? Mert akkor, ha mindenki megtagadná a behívót, egyszerűen elfoglalnák Magyarországot, kifosztanák az országot, esetleg még egy kicsit a területeit is megnyírbálnák, majd rákényszerítenének egy szerződést, majd talán a győztesek szépen kivonulnának. Maradna egy kifosztott megalázott ország.


Nem értem ezeket a hülye kérdéseket, Szerinted egy háborút hol folytatnának?...a holdon? A te házadat pusztítanák a te rokonaidat ölnék meg, a te anyádat, vagy húgodat erőszakolnák meg, a te barátaid halnának vagy nyomorodnának meg.

2014. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Háborúban sokszor a puszta életed a tét. Vagy Te ölsz, vagy Téged ölnek meg. Ilyen egyszerű. Parancsmegtagadás esetén hadbíróság. De ha 200 parancsmegtagadó előtt fejbelőnek 3 at az elég motiváló szokott lenni.
2015. aug. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!