Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amerika miért nem jött segíten...

Amerika miért nem jött segíteni '56-ban mikor Afganisztánba, meg Irakba bezzeg kistelepültek?

Figyelt kérdés
Kicsit messzebb van Irak mint Magyarország!

2014. júl. 2. 07:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Abba belegondoltatok, hogy ha jönnek mi lett volna?

Akár egy másik Vietnám is lehettünk volna és nálunk is legyalulják az ország harmadát pár év alatt a szovjet és amerikai csapatok.

Persze ez csak egy feltevés, de tudom nehéz elhinni, de nem voltunk fontosak annyira. Magyarország a világ közepe, itt van a Föld szívcsakrája, farka, meg kiválasztott nép, csak ezt mások nem nagyon tudják...

2014. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 arti ***** válasza:
32%
legjobb tudomásom szerint Amerikának nem csak hogy segiteni nem volt szándéka de kifejezetten érdeke volt hogy itt háboru legyen ezzel lekötve az orosz csapatokat a suezi csatorna visszafoglalásának zavartalan lebonyolitása végett ai egyébként rochild tulajdon. gyanus hogy du 4 kor minden fegyver raktár őrzése megszünt, gyanus hogy ugyan az a gládio tevékenykedett akkor itt mint akik nem rég az ukrán tüntetőket lőtték szét
2014. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

Akkor elmondom a valódi okait, mindenféle összeseküvés elméletek, olaj meg egyebek nélkül.


Az akkori Magyar Népköztársaság 1955-óta a Varsói Szerződés nevű katonai szervezet tagja volt. A szervezet alapító okirata kimondta, hogy minden állam köteles megvédeni a szocializmust a másik országban, ha azt belső vagy külső támadás éri. Ennek volt későbbi, kávzi politikai manifesztációja az úgynevezett Brezsnyev-doktrína. Ha ide valóban jöttek volna segíteni nyugati, vagy akár amerikai csapatok, akkor az összes többi kommunista ország is megindult volna ide, hogy felvegyék ellenük a harcot.


Magyarországon akkor egy millió szovjet katona állomásozott, tökig fegyverben.


A szovjetuniónak volt atomfegyvere.


Egy nyugati katonai beavatkozás az egész keleti-tömböt mozgósította volna katonailag. Aminek az lett volna a vége, hogy az NDK lerohanja az NSZK-t. Erre már a negyvenes évek végén megvoltak a szovjet tervek.


A szuezi-válság annyiban játszott közre magában a tényleges eseményben, hogy elterelte a világ figyelmét a magyar forradalomról és a közel-keletre irányította. Mivel a szovjet tankok már megindultak szuez felé. Ezért történt egy háttérmegállapodás, melyben a nyugatiak elismerték a szovjetek jogát, hogy az általuk a Második világháború végén megszállt területeken belátásuk szerint vezényeljék a dolgokat, cserébe a Szovjetunió nem száll be katonailag a közel-keleti háborúba.

2014. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól leírta. Annyit tennék hozzá, hogy nagy Imre segítségkérő rádióbeszédében pontosan ezért jelentette ki, hogy Magyarország egy független ország és kilép a Varsói Szerződésből. Reménykedtek benne, hogy sikerül ezzel némi segítséget nyerni.

Plusz akkoriban dúlt a propaganda háború is, ezért Amerika mindenképp győztesen jött volna ki a dologból beavatkozás nélkül. Ha valami csoda folytán győzött volna a forradalom, akkor gyengül a keleti blokk ha az oroszok leverik a forradalmat akkor be lehet őket állítani a "gonosznak" és Amerika szintén nyer vele.

2014. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!