Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az az ön- vagy otthonvédele...

Mi az az ön- vagy otthonvédelemre legalkalmasabb vadászpuska, amit egy vadász megszerezhet?

Figyelt kérdés

"Tegyük fel", hogy valakinek csak azért lesz vadászvizsgája és azért akarna vadászfegyver venni otthonra, hogy a vadászfegyverét első sorban otthonvédelemre használja betörők ellen. Elvileg szabad, ha valaki elég gyorsan elő tudja venni, amikor betörést észlel.


Kérdésem: Mi a vadászpuska, ami otthonvédelemre legjobb?


Úgy tudom a vadászfegyver kapacitása csak 2 lehet, ez igaz? Akkor szinte már mindegy, nem? Mondjuk lehetne az egy sima, hagyományos kétcsövű sörétes vadászpuska közül szinte bármelyik is, nem?


2014. febr. 15. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bírom ezt a sok elvileg szabad kérdést.. Mutass már egy tényállást vagy paragrafust a btk-ban , ami ezt lehetővé teszi!

Az "új" btk csak annyiban változott, hogy az éjszaka , fegyverres és/vagy csoportosan elkövetett betörésnél alapból feltételezik az élet kioltására való kísérletet és ha ellenállsz annak az arányosságát ésszerű keretek között nem fogják mérlegelni.

De az még mindig nem életszerű, hogy te észlelsz egy betörést, kinyitod a páncélt, előveszed a duplacsövű Remingtont, a pálcélkaziból kiveszed a lőszert, töltesz, megkeresed a betörőt és lelövöd. Ez egyik bíróságon sme fog megállni. Ez nem az USA. Ha felkapsz valamit, ami a kezed ügyébe akad és úgy csapod fejbe, hogy súlyos sérülése lesz vagy meghal, akkor ilyen esetben nem fogják mérlegelni, hogy a te cselekményed önvédelem volt vagy büntetőjogi kategóriába esik. Viszont fegyverhasználatnál már már meg fogják vizsgálni az indokoltságot és rosszul is járhatsz.

2014. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ok. De a betörések 90%-a a mi környékünkön éjszaka (éjszaka=amikor már lement a nap és sötét van). A 90%-ot is azért mondtam, mert szerintem 100% inkább, de biztos van olyan eset, amikor esetleg mégsem.


Szóval mivel éjszaka kellene használni valószínűleg, ezért bár köszönöm amiket írtál, de így mégis megint beszélhetünk a dologról tovább.

2014. febr. 15. 22:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagyis ha éjszaka észlelek betörést, akkor azt vehetem úgy, hogy az életemre törnek és ott helyben minden eszközzel meg kell akadályoznom hogy megöljenek, ezért előveszem a puskát és én lövök előbb.
2014. febr. 15. 22:14
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem értetted a lényeget. Ha előveszed és lelövöd az nem fog megállni önvédelemként a bíróságon. Ezt már elmondták a szakértők is akkor, maikor a btk változtatás életbe lépett.
2014. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
AR-50. Ha valahol rossz arcokat látsz az utcán, akkor simán leszeded őket mielőtt behatolnának a lakásba.
2014. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Úgy tudom elvileg ilyenje is lehet bármelyik vadásznak, mert forgó-tolózárasból (amilyen az AR-50) és előágyszán-ismétlősből (pumpás sörétes) korlátlan a tárkapacitás. Csak félautomatából talán 2+1 a maximális.
2014. febr. 15. 23:18
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Mossberg 500, válltámasz nélküli, "pisztolymarkolattal rendelkező", babzsákkal szerelt lőszer, éjszakai foszforeszkáló vagy tríciumos irányzékkal, illetve előágyba épített taktikai lámpával. Véleményem szerint nincs párja az otthonvédelemben ha éles fegyverről van szó. Illetve van még a tactical verzió ami betolható válltámasszal rendelkezik és a válltámasz 5 lőszer tárolására képes, de szerintem a válltámasz nélküli jobb választás lenne a rövidsége miatt.


Esetleg Baikal MP 153 ugyanúgy babzsákkal szerelt lőszerrel, de az mocskos hosszú.


Na de kicsit szálljuk le a földre. Ez magyarország, tutujgatni kell a betörőt.


Egyébként ha éles fegyverrel rálősz a betörőre akkor az egyetlen egy esetben fog megállni mint önvédelem. Ha a betörő fegyvert ránt rád. Azért mondtam a babzsákkal szerelt lőszert mert az viszonylag "veszélytelen" de rendesen odavágja az embert a falhoz.



Egyébként ha otthonvédelmi szempontok alapján keresel fegyvert akkor nézd meg a Keserű muzeális előtöltős besorolású gumilövedékeseit. Igaz hogy csak kb. 10 méterig hatásos, de azért egy 100 joule torkolati energiával becsapódó 18-19,3 mm gumilövedék is akkorát oda tud b*szni mint egy ló. Illetve az önvédelem is nagyobb eséllyel állja meg a helyét, bár ha nem csoportosan és vagy felfegyverkezve törnek be akkor még így sem biztos.

2014. febr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anti paladin ***** válasza:

Itthon lőfegyverrel nem nagyon védheted meg magad még ha az éjszaka közepé támadnak is meg a lakásodban, kivéve ha közvetlen életveszélyben vagy de ennek bizonyításához komoly sérüléseket kell beszedned.


Én is inkább a gumilövedékes eszközöket javasolnám. Nem értek a fegyverekhez de az alábbi eszközök otthonvédelemre, betörő elijesztésére jónak tűnnek:

[link]

[link]

[link]

2014. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!