Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honvédelmi szakközépiskola?

Elite192 kérdése:

Honvédelmi szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Arról értesültem hogy Debrecenben VAN, valamint hallottam hogy Tatán is nyílik valami ilyesmi de az interneten semmit nem találtam róla, gondolok ezzel weblapra vagy ilyesmire...

Ha a tatai-ról tud valaki információt kérem szépen közölje velem.



2013. dec. 2. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Hagyományos értelemben honvédelmi szakközépiskola mint olyan nincs perpillanat. Az Altiszti Akadémia volt korábban Kinizsi Pál Tiszthelyettesképző Szakközépiskola, ahol már eleve tiszthelyetteseket képeztek ki.

Debrecenben kísérlet képen a Gábor Dénes Műszaki Szakiskolában indítottak olyan osztályokat, ami többé kevésbé különböző nyugati országok kadétiskolájához hasonló, de a kimenet itt nem lesz tiszthelyettes vagy képzett katona, hanem egy katonai szellemben nevelt valaki, aki később innen jelentkezhet pl. a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre. Érettségi tantárgyuk a katonai alapismeretek, meg egy kicsit annál több programot szerveznek nekik, hogy közelebb legyenek ehhez, illetve van egyenruha.

Aztán az ország számos középiskolájában amúgy is megy a katonasuli program, ami abból áll, hogy oktatják bizonyos osztályokban a katonai alapismereteket. Ez kicsit lightosabb a debreceni modellnél.

Itt nézd meg, meg keress rá hátha közben Tatán is vontak be iskolát a programba: [link]

2013. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen vagyis ilyet is olvastam hogy bevonták Tatát is csak az interneten nem találok róla semmilyen bővebb információt.
2013. dec. 2. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak ez a hír van: [link]


De ez Esztergomban van, csak az okos cikkirónak már minden ami Komárom Esztergom megye az Tata

2013. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam hogy a Gábor DÉnest átveszi jövőre a honvédség és teljesen a katonaságra fog specializálódni és hiába vagy debreceni akkor is bent kell laknod a suliban vagy értitek mire gondolok.
2013. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gábor Dénesbe már most kötelező bentlakás meg hasonlók...


KÖszi a válaszokat!

2013. dec. 4. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!