Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mostani európai politikusok...

A mostani európai politikusok miért jobbak, békésebbek, mint a 20. század első felében? Miért változtak meg?

Figyelt kérdés

A múlt század első felében kétszer is romba döntötték Európát, a mai politikusok (néhány kivételtől eltekintve pl. Hashim Taci, Tony Blair) meg állandóan a kompromisszumot, békés megoldást keresik.

Németországban egyértelműen a háborús múlt, történelmi szerep miatt alakult át a politika (Angela Merkel és óvatossága jól jelképezi ezt), de más országok politikájában is voltak nagy változások.



2013. dec. 2. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Apám német, ismerem a német politikát nagyjából.

Angela Merkel NEM óvatos, hanem megalázkodó, gyáva.


Ennél az amerikai lehallgatós sztorinál is megjátszotta az eszét.

2013. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

folyamatosan nyúlják le a néptől a lóvét a saját zsebükbe, tele vannak pénzzel

minek háborúzgassanak?

2013. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mind ugyanazt a segget nyalják.
2013. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert ezeknek a mostaniaknak bőven elég, ha megszedhetik magukat pénzzel.
2013. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy az emberek (főleg nem a hatalmon lévők) változtak volna, hanem egyszerűen csak megint egy nagyobbacska békekort élünk a technológiai fejlődésnek köszönhetően. De ilyen volt a múltban is, csak általában rövidebb periódusokban. Mo.-on a kiegyezés és az 1. vh-közötti korszak is hasonló lehetett. Szóval lehet, hogy egy két évtizeden belül meg megint elszabadul a pokol, ahogy az lenni szokott.
2013. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a válságokat általában háború szokta követni, most meg válság van/volt vagy mi...
2013. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem jobbak, csak a másik kiirtására, részben a jólét növekedésének, illetve társadalmi különbségek csökkenésének köszönhetően, részben az előző két világégés emlékének köszönhetően, igencsak nehezen vehető rá az átlag európai polgár.


Amúgy azért, mert a közösen, a béke szellemében megalapított, roppantul bürokratikus és demokratikus EU-ban, nem lehet ilyesmiket véghezvinni, marad a fenyegetőzés és egymásra mutogatás, de cselekvés semmi.


A nagyvilágban pedig egyik EU tagállam szava sem ér sokat, egységes külpolitikai álláspontot, meg nemigazán tud még triviális (nem gazdasági) kérdésekben sem felmutatni az Unió. A semmi mellett rohadt nehéz és annak megfelelően nevetséges is kiállni.

2013. dec. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régen jobban számított nekik a Hazájuk hír neve/mérete/becsülete.
2013. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ácsi ácsi..

A mostani európai politikusok nem békések egyáltalán.. vannak a nagyhatalmak , pl Franciaország és a Britek akik elsők között támadtak meg vélt indokok alapján Afrikai államokat. (Úgy sem ütnek vissza nagyot, ha meg igen lezúzzák őket.. Amerika meg védi a seggüket.) Egyszerűen annyi történt,hogy berendezkedtek a nagyhatalmak, felosztották európát maguk közt, pl mi függünk a németektől, a románok az USA és Franciaország kegyeit élvezik. A 20. század elején annyi történt,hogy a németek és a Habsburgok is akartak volna gyarmatokat. A ruszkik meg terjeszkedtek Európa felé. Ez volt a valódi indok a háború kirobbantására.. a keleti féltől, a nyugati pedig bosszút állt,területeket csatoltak el a nagyhatalmaktól, jöttek a nemzetiségi kérdések.. a szlovákok ugráltatása a csehek érdeke,az erdély románoknak kellett,a vajdaság a szerbeknek. Bizonygatták az elméleteiket. A nyugatnak meg jól jött,mert ugye ők,a szövetségi rendszerben területeket és rengeteg vagyont nyertek, ránk felügyeltek a kisantant országok, + úgy darabolták fel az országot,hogy ne tudjon talpra állni.. a németeket erősen korlátozták. Nem kis hasznot húztak belőle. Hitlernek volt egy elmélete,a vesztes országoknak pedig ugye az elvesztett területek és a becsület visszaszerzése volt a főszempont. Egyszerűen Európát felosztották, Amerika az USA befolyása alatt van Ázsia meg az oroszok és a kínaiak befolyása alatt,maradt Afrika, de nem is baj,mert rengeteg az ásványkincs.. polgárháborúkat robbantanak ki,ha az ország vezetése nem hódol be nekik.. és a polgárháború után a saját embereiket juttatják hatalomra,az ország újraépítéséből,fejlesztéséből pedig ezen országok profitálnak,ebben pl.: Franciaország élen jár.


Nem igaz,kételkedsz? Lehet nyugodtan. De gondold csak el milyen lenne,egy Nagymagyarország - Lengyelország - Németország- Ausztria - Olaszország tengely. Mert bizony ezekkel az országokkal jóban vagyunk. A lengyelek testvérek,az "osztrákok" sógorok,húzzuk a szánkat de nem csesztetnénk őket,talán még a csehek is beférnének amúgy. Akkor mit érne Franciaország vagy a Britek esetleg Hollandia?


Szóval most alantasabban,művelik Afrikában... amit régen itt Európában.

2013. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!