Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik volt az az ország...

Melyik volt az az ország akinek az USA után lett leghamarabb atombombája?

Figyelt kérdés

Kik szerezték meg az atombomba készítésének a titkát?

Hogyan csinálták? Ők megoldották a kérdést hogy hogyan kell atombombát csinálni vagy valami kémet által ellopták az USA-tól az ötletet?



2013. okt. 27. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem egy 10 millió Forintos kérdés. :)

Az USA után természetesen a Szovjetunió hajtott végre elsőként sikeres nukleáris robbantást. Egész pontosan 1949-ben. Nagyrészt saját "kútfőből" oldották meg a kérdést, de amennyire én tudom az amerikai Manhattan projekt bizonyos részeihez is hozzájutottak hírszerzésük révén.

2013. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 fospuska ***** válasza:
0%
Japán.
2013. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit a saját kútfőről hogy 1 a manhattan projekten dolgozó zsidó házaspár lopta el a terveket,majd átadta a szovjeteknek. Mondván a világbéke érdekében!! Nagyon szépen fel is kötötték őket hazaárulásért.
2013. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rosenberg házaspár?
2013. okt. 27. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Ők biztos nem, mert őket villamosszékben végezték ki nem pedig felakasztották.
2013. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésedben van a válasz.A ruszkik már a harmincas években robbantottak atomot. Szilárd Leó már akkor bejelentette a szabadalmat az atombombára amikor Hitler hatalomra került.Persze arra, hogy hogyan működik ez a magfúzió Teller Ede jött ár, és azt ismerik el hivatalosan.
2013. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szeretném szerényen megjegyezni, hogy a maghasadást egy német vegyész, bizonyos Otto Hahn fedezte fel 1938. december 17-én.


A láncreakciót nem Teller, hanem Sziárd Leó találta "ki". Ő ugyanis, néhány évvel a maghasadás felfedezése előtt még nem tudhatta, hogy melyik elem melyik reakciója az, amelyik erre képes, ha van ilyen egyáltalán.


Ez első kísérleti atombombát pedig az USA robbantotta fel 1945 július 16-án valahol Új-Mexikóban. ez természetesen fissziós bomba volt. Az első szovjet bomba viszont csak 1949. augusztus 29-én robbant. (Ennyit a 30-as évekbeli robbantásokról)


A hidrogénbomba (fúzió) atyja viszont valóban Teller Ede. Az első kísérleti példányt 1952 november 1-én robbantották fel.


Egyébként itt szépen le van írva az egész sztori:

[link]

2013. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A wikipédia h ülyeség. Otto Hahn-nál igazad van, de a ruszkik már robbantottak akkor bombát. Nem kell minden f@ szságot elhinni, mert nem amerika körül forog a világ.
2013. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És peer-review forrásod erről a harmincas évekbeli atomról van? Ja, hogy ezt most a seggedből vakartad elő? Gondoltam.
2013. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a forrásom nincs meg, de olyan elképzelés is van, hogy Manhattan tervben felhasználták a brit és szovjet eredményeket is felhasználták, a később kivégzett "kémekről" pedig tudtak, csak a forrás kihasználása után vették elő őket.
2015. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!