Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha kirobban itt valami világhá...

Ha kirobban itt valami világháborús helyzet ebből a Szíriai helyzetből akkor mi mit csinálunk?

Figyelt kérdés
Mármint Magyarország.

2013. aug. 28. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Én kakaót iszok és lesz_rom az egészet...
2013. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha piros kismacskák esnek az égből akkor mi mit csinálunk?


Nem robban ki világháborús helyzet Szíria kapcsán, nem kell rettegni.

2013. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
behívnak harcolni
2013. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mert nekünk mi közünk hozzá? olyan hírt nem hallottam, hogy hadműveletekbe kezd a honvédség.
2013. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
de beindulhat a sorozás ha világháborúvá fajul az eddigi helyzet
2013. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Azért világháborúra nem hiszem h sok esély lenne. Annyira csak nem hülyék. Szerintem egy kis erőfitoktatás után mindenki ellesz...
2013. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Bemásolom egy másik topikból a hozzászólásomat, hátha még valaki az utolsó pillanatban akarja összeszedni a túléléshez valót.

"Először is kezd pár könyvel, ami a túlélésről szól:

Peter Darman Túlélés kézikönyv

Neil Wilson - Túlélés: nyomolvasás és navigáció

SAS - Túlélési kézikönyv

Gerhard Buzek - A Túlélés Kézikönyve

Len Cacutt Túlélés(nagyrészt harctéri túlélés, de ez is hasznos)

Azért kell ennyi könyv, mert mindegyik más témakörrel foglakozik mélyebben, illetve bizonyos technikákat az egyik eljárásban az egyik leír, a másik nem.

Egyébként egy esetleges atomháború után nem muszáj a föld alatt élned, még ha a közeledben is robbant pár hét után már napi 8 órát tartózkodhatsz a levegőn, ettől távolabb csak a kicsapódástól(fallout címen rengeteg régi amcsi oktató film van ezzel kapcsolatban) kell félned.

Élelem: konzerveket nyugodtan ehetsz, mert a fémen biztosan nem hatol át az alfa, és béta sugárzás. Levadászott állatokat is ehetsz, de egy dologra vigyázz ha esélyes, hogy sugárszennyezett az állat, akkor a csontjait, és a csontjait egy centiben fedő húst ne edd meg, mert a csont raktározza a legtöbb sugárzást. Sózott, a pultban hagyott húsok gyümölcsök zöldségek viszont a legveszélyesebbek ezeket messzire kerüld.

Vizet csak ásott kútból. A folyók veszélyesek lehetnek.

Írhatnám napestig inkább bemásolom egy régebbi kommentem.

"Igazából ezt nehéz volna egy filmben sorozatban összefoglalni, mert nem lehet minden helyzetet bemutatni. Szerintem sokkal jobban járnál, ha a basic skilleket fejlesztenéd(tudom hülyén hangzik, de az RPG-knek van ilyen téren valóságalapjuk), pl.: elektronika, barkácsolás, természetben túlélés, állat tenyésztés/növény termesztés, kémia(tudj metilalkoholt előállítani fából stb.), elsősegély, fizika(tudj nyomás mérőt építeni stb.), autószerelés sorolhatnám.

"

"29#-es vagyok. Van egy dolog amit elfelejtettem írni, de sokan a pánik hevében elfelejtik a dolgot, ez pedig a víz tárolása. Amikor bekövetkezik egy katasztrófa a sérülékeny áramhálózat lesz az első áldozat, és ennek következtében borul minden más közmű, többek között a vízszolgáltatás is, mivel nem lesz áram, nem fogja semmi forgatni a szivattyúkat, amik feltöltik a víztornyokat, ezért csak annyi vize marad a városnak ami a víztoronyban van, ezért fontos, hogy még az utolsó bögrében is vizet tárolj. Ha van bojleretek eszetekbe ne jusson fürdésre használni, mert az 50-120 liter ivóvíz tartalék. A biztonság kedvérét a katasztrófa után azonnal zárjátok el a befolyó csövet, nehogy vissza folyjon a hálózatba(a legtöbb bojler ez ellen védve van, de akkor is zárd el). Töltsd meg a kádat színültig vízzel, ha kell a túlfolyót ragaszd le, mert nagy különbség, hogy csak félig, vagy teljesen tele töltöd e a kádat. A kádban lévő vizet használhatod fürdésre(kizárólag csak lavórban), és WC öblítésre(a WC öblítés nagyon fontos, mert ha a szifonból(cső kanyarulat ami a vízszintet magasan tartja a WC-ben) elfogy a víz, akkor a csőben lévő fertőző szennyeződések a levegőbe kerülnek, és megfertőzik az ott lakókat, illetve patkányok is könnyebben felmászhatnak). Sokan kidobják a PET palackokat, pedig ha beüt a katasztrófa, akkor nagyon értékesek lesznek, mivel könnyű, és tudsz benne vizet szállítani/tárolni. Ha eltárolsz 20 db 1,5L-es PET palackot azzal 3 személynek + 3-4 nap ivóvizet tudsz biztosítani. Két 50 literes szemetes zsák egymásba helyezve könnyen elbír 40 liter vizet, ami 3 személynek 4-5 nap ivóvizet jelent. Ami fontos, ahogy tudomást szerzel a dologról azonnal kezd el megtölteni ezeket a dolgokat, mert ha mások is így tesznek, akkor nagyon hamar le esik a vízszint a víztoronyban, és ti víz nélkül maradtok.

Ezen kívül ami fontos, senkinek nem kell tudnia arról, hogy nektek mitek van, lehet a többiek a kanálisból isznak, és szedik össze a betegségeket, de te akkor se kérkedj se a kajáddal, se a vizeddel, de még egy gyertyával se, mert ilyen helyzetben először könyörgéssel próbálkoznak, de aztán hidd el rád fogják rúgni az ajtót."

2013. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy kicsit életszerűtlen amit írsz. Egy háború hónapokig is eltart, a kádban meg kb 1 hónap alatt annyira megposhad a víz, hogy főzéssel sem lehet ihatóvá tenni a sok algás egyéb maradvány miatt. Ahhoz már víztisztító kell, ami rosz esetben szintén árammal (aggregátor) működik. Ez 1944-45-ben kivitelezhető volt, mert a front pár nap alatt átvonult egy adott ponton és a vezetéses vízszolgáltatás csak a városokban volt jellemző, az ország 80%-a kutakból nyerte a vizet, többnyire a saját kertjéből. Azt legfeljebb csak főzni kell, egy kis nitrátot, arzént elvisel a szervezet pár hónapig károsodás nélkül.
2013. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amit írtam nem arról szól, hogy örökké maradjunk otthon a felhalmozott vízzel, ami jelzem nem is elég 1-2 hétnél tovább, csak arra, hogy egy kis időt nyerjünk amíg lenyugodnak a kedélyek, kitisztuljon a terep, információt szerzünk stb. Igazából nem is vagyok híve ennek az "otthon felhalmozok aztán kihúzom két évtizedig" dolognak, mert ha csak nincs valakinek egy hadserege nem lesz képes túl sokáig védeni a házát, és a raktárát. Ennél sokkal jobb módszer, ha fejben készülsz fel könyvekkel, és bármikor készen állsz arra, hogy csapot papot otthagyj, és megélj a természetben a saját tudásodból. Városban túlélni az én véleményem szerint, ha valaki megakarja őrizni az erkölcseit(nem akar rabolni, ölni) nem lehet(talán még a természetben sem). Minden esetre inkább legyen poshadt víz a kádban, amivel le tudom öblíteni a wc-t minthogy üresen álljon.
2013. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az történe, hogy küldenénk egy biciklis hadtestet és kb 2020 oda is érünk...
2013. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!