Tudtok 2. világháborús cqb drillről?
igen, erre gondolok, nem tudod pontosan azt a könyvet?
találtam azóta egy amerikai field manualt is 1943-ból, amiben van room clearing, meg tactical entry
meg egy királyi honvédségi leírást erődrohamról
Azok nem a mai értelemben vett CQB drillek. Erre fel szeretném hívni a figyelmet! Az, hogy bedobunk két gránátot, aztán berohanunk még nem CQB drill. A CQB-ben minden embernek megvan a maga feladata, szektora, amit felügyelni kell. A II. VH-ban (tudtommal) ilyen szabályok még nem léteztek. Olvastam én is könyvet (elég sokat) a II. Vh-s hadviselésről és nagyon sok dolog van benne, amit ott fejlesztettek ki, de konkrétan a CQB nem tartozott közéjük.
Ez ugyanis a CQB:
http://www.youtube.com/watch?v=IeI6l2DxGa8
A II. Vh-ban még nagyon sok karabély, puska volt, ami eleve a méretei miatt és a lövésgyorsaság miatt sem volt alkalmas arra, hogy egy szobát, házat megtisztítsanak. Bedobálták a gránátokat, esetlet lángszóró ha volt aztán jónapot!
Nos, a CQB - mint nevében is benne van - épületharcot jelent. Valóban, ezt ma külön oktatják és precíz drillek után lesz sikeres.
A II.vh-ban nem hívták CQB-nak - már csak azért mert az első helységharcok orosz nyelvterületen folytak - de maga az eljárás már akkor létezett, persze nem raj és szakasz, hanem annál nagyobb 50-90 fős méretben. Voltak behatolók (entry team ma a nevük), aztán jöttek a műszakiak és a végén terület megtartásáért felelős személyzet.
Drillek nem voltak, szabályzatot sem láttam még erről. Már csak azért sem lehettek ilyenek, hisz szovjet utasítás (Csujkov 166) tiltotta a tanult eljárások használatát helyiségharcban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!