Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy lehetnék katona Svájcban?

Hogy lehetnék katona Svájcban?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy miként lehetnék hivatásos katona Svájcban?

Úgy tudom, hogy nagy hiány van náluk a katonának alkalmas emberekből.

Ezért gondoltam, hogy állampolgárságot kérvényeznék náluk és beállnék zsoldosnak.

Vagy esetleg ha ott akarnék katona lenni akkor az állam automatikusan adna arra az időre állampolgárságot?

Hogy működik ez?

Amitől félek, hogy csak Svájci lehet katona a hadseregben, akinek van állampolgársága...

Egyébként milyen feltételek vannak a svájci hadseregben?

Ha itthon elvégzek egy tiszti középiskolát az ott is érvényes stb?



2013. jún. 13. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Svájcban nincs zsoldoshadsereg!Kötelező katonai szolgálat van fiatalkorban és tartalékos is van!
2013. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Öngyi leszel és reménykedsz hogy svájci leszel kövi életedben.
2013. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tartalékosként lenne esélyem bekerülni?

Amúgy a fizetések milyenek a seregben?

2013. jún. 13. 19:40
 4/6 Gugu Gabor ***** válasza:

svájcban rendkívül kevés a hivatásos, sorkötelezettség van (értsd a svájci állampolgároknak be kell vonulnia)

vagyis szerintem nem sok esélyed van rá hogy bekerülj, hogy elérj valami értelmes rangot és ezért még svájci viszonylatban jó pénzt is kapj annak szerintem egyenesen 0

Esetleg itt néz körül:

[link]


(megjegyzem hogy svájcban mostanában a hadsereg leépítését pedzegetik ez sem az esélyeidet növeli)

2013. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salamon Bálint ***** válasza:
Sehogy nem lehetsz, ott kell a svájci állampolgárság és a helyben lakás.
2013. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Küld egy mailt az illetékeseknek németül, kérdezz rá! Én attól kérdezném meg,aki tényleg tudja..
2013. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!