Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy néz ki egy "katlan csata"?

Hogy néz ki egy "katlan csata"?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni milyen lehet egy ilyen csata (pl Sztálingrád, Leningrád), hogy be van kerítve az egyik fél. Minden méteren csak nem állnak tankok meg katonák, de kb hogy kell elképzelni ezt?
2013. márc. 20. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
A páncélosok és egyéb gyorsan mozgó csapatok az ellenség oldalába és hátába kerülnek és nem engedik nekik a visszavonulást, közben a gyalogság szorítja őket szemből és próbál ő is felzárkózni a gyorsan mozgó csapatok után, hogy megerősödjön az ellenség oldalában és hátában is a bekerítőgyűrű. Aztán elkezdik őket összeroppantani, a repülőgépek az égből támadnak és folyamatosan bombázzák őket. Ha a bekerítő félnek szerencséje van, akkor abszolút megzavarodik az ellenség, felbomlik a rend a soraikban a pániktól és mind fogságba esnek kevés harc nélkül.
2013. márc. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy első írta.Plusz még annyi,hogy a legnagyobb magaslatokra nehéztüzérséget igyekszik az ostromló felállítani,ahonnan az ostromlott katlan bármely pontját tűz alá veheti.A gépesített erőket a bekerítés elvégzése után szinte teljesen tábori gyaloghadosztályok váltják fel és tüzéralakulatok,rohamegységek.Míg ezek az ostromot folytatják,a gépesített és páncélos erők mélyebbre hatolnak,a felderített ellenséges egységeket bekerítik,utánpótlási vonalait elzárják,menetből megsemmisítik,stb.A leningrádi ostrom a sztálingráditól abban különbözött,hogy Leningrádot csak kiéheztetéssel akarták megadásra bírni,Sztálingrádba meg behatoltak és helyiségharcokkal akarták elfoglalni.Mindkét esetben sikerült a szovjeteknek utánpótlást bejuttatni a városokba,bár időnként kritikus volt a helyzetük.
2013. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis helységharc.
2013. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden méteren persze,hogy nem állnak tankok,nem is kell.A felderítés látja az ellenséges erők mozgását,ha ki akarnak törni mozgolódnak.Akkor tüzérségi tűzzel,légicsapásokkal,majd szárazföldi ellentámadással visszaverik,vagy ha kijut a legyengült egység,akkor katlanon kívül megakadályozzák a hátországba visszajutását.Pl az elöl járó gépesített egységek semmisítik meg.Persze előfordul.hogy kisebb erők kijutnak a bekerítésből,mint 1941-ben Szmolenszknál,de a lényeg,hogy a bekerített főerők vissza ne vonuljanak és megsemmisüljenek.Két győztes katlancsatát is érdemes a vesztesek mellett említeni:A Szmolenszkit és a Kijevit.
2013. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!