Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lenne ha Szerbia megtamadna...

Mi lenne ha Szerbia megtamadna Magyarorszagot?

Figyelt kérdés

magyar

szerb


2013. febr. 21. 23:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azoknak az okoskáknak akik meg vannak győződve arról, hogy a Magyar Honvédség képességei elegendőek lennének egy háborúra, illetve védelemre:


Egy szakember aki belülről ismeri a témát:


[link]


Szintén szakembertől:


[link]


A fentieket az igazi katonák pontosan tudják (tehát nem a pocakos tábornok urak akik a székükbe kapaszkodva remegnek) és folyamatosan jelzik, csak sz@rnak rájuk.

Egyetlen szerencsénk, hogy a szerbek is szépen leamortizálták magukat és kisebb gondjuk is nagyobb annál, minthogy háborúzzanak. Arról nem beszélve, hogy ha mégis rájuk jönne a hepaj, gondolkodjunk el azon, hogy ők nem is olyan régen vívtak háborút és az abban résztvevőkből azért még fellelhető néhány. Mi mikor is háborúztunk? Az kb. olyan mintha egy viszonylag edzett birkózót összeeresztünk egy 60-70 éve utoljára edzett nyugdíjas birkózóval.

Arról meg nem is beszélnék, hogy olyan jóban vagyunk mindenkivel itt a medencében, hogy biztos mindenki sietne nekünk segíteni. Össze is jönne a végére egy 50000 km2 ország a 93000 km2 helyett.

2013. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

17-es.


Ki verte szét őket a balkáni háborúban? A NATO vagyis egy katonai szövetség, ami ugyan a földbe döngölte őket, de ez talán nem meglepetés. Egyébként én nem vettem észre, hogy más annyira meggyepálta volna őket.

A horvátok biztos szaladnának megvédeni minket, mert Jellasics óta jóban vagyunk velük! Kb. semlegesek lennének maximum, az meg nem olyan nagy segítség.

2013. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A horvátok? :D
2013. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ne beszéljél már 0-tudással hülyeséget kérlek..
2013. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 mustafa33 ***** válasza:

Előző, úgy látom, te nem értetted mire gondol a horvátokkal.

A NATO egyébként valaki másért avatkozott be, ezt értünk nem tenné.

2013. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
50%

A NATO-ról meg csak annyit, hogy bár nagyon szeretnénk, ha megvédene minket egy agresszió esetén, de mi még a minimális követelményeket sem igyekszünk teljesíteni. Folyamatosan minden évben jelzik nekünk, hogy problémák vannak, amire mi természetesen mindig ígérgetünk, aztán nem teljesítünk. De a védelem az jó lenne.

A fő probléma az, hogy semmit nem tanultunk a történelmünkből. Annak az országnak semmiféle súlya nincs amelyik adott esetben katonailag nem tudja alátámasztani a követeléseit. Mi ilyen ország vagyunk. Természetesen itt nem arra kell gondolni, hogy kerüljünk egy súlycsoportba az oroszokkal, vagy a németekkel, de arra igenis képesnek kellene lennünk egy hasonló kaliberrel rendelkező országgal szemben meg tudjuk védeni magunkat, vagy ha úgy jobban tetszik súlyt tudjunk adni a követeléseinknek, szavainknak. Na ebből a szavak már megvannak (pofázásban mindig jók voltunk), csak az alátámasztásban vannak gondok.

Persze mindig vannak idealisták akik azt mondják, hogy minek hadsereg, ki támadna meg minket, úgyis megvédenek minket...stb, de sajnos ezeknek fingja sincs a történelmünkről és ezért csak sajnálni lehet őket.

Ugyanis. 1. Háborúk mindig voltak és mindig lesznek, az, hogy most 68 éve nem volt nagy háború, csak egy állapot ami mindig elmúlik. Volt már ilyen a történelemben csak képesnek kell lenni utánaolvasni. Csak az idealisták és pacifisták nem olvasnak történelemkönyvet. 2.Bárki megtámadhat minket, de természetesen elsősorban szomszédos támadás nem kizárható. Az, hogy most ennek nincs reális veszélye, kizárólag annak köszönhető, hogy mindenki mással van elfoglalva, de az jól látható, hogy az ellentétek ugyanúgy megvannak és szítva vannak, csak az idő még nem alkalmas a kenyértörésre, de amikor az lesz mi nem leszünk készen. Köszönhetően az idealistáknak. 3. Soha nem védett meg minket senki. Ha jött valaki akkor az a saját érdekeit jött védeni és nem minket. Amikor például a török támadás ért minket ki is jött megvédeni? Az osztrákok jöttek de hódítani. Amikor az 1848-as szabadságharc volt kik jöttek segíteni? Csak a pofája járt mindenkinek, meg néhány önkéntes érkezett. Soroljam még? Inkább olvassatok utána, mert az nem bűn.

Maradjunk annyiban, hogy az erős ország az erős gazdaságilag, politikailag, nemzettudatban, társadalmilag és nem utolsósorban katonailag. Bármelyik hiányzik az az ország ne ugráljon mert a fejére taposnak és senki sem fogja siratni. Nálunk sajnos szinte mindegyik tényező erősen hiányzik!

"Amelyik nép nem ismeri a történelmét, az arra ítéltetik, hogy újra és újra átélje azt"

2013. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Az előző a 21 voltam.
2013. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Mi lenne, ha Baranya megtámadná Győr-Moson-Sopron megyét?"

Egyetértek. Vagy kb mi lenne, ha az egyiptomiak piramist akarnának építeni Jeruzsálemben.


A kérdésre meg lehet próbálni válaszolni, de csak elég sután lehet, mert ebben a formában a kérdésnek nincs értelme.

Ha az a kérdés, hogy Magyarország hadereje face-to-face mit tud kezdeni egy hasonló méretű országgal, akkor azt lehet elmondani, hogy nem sok mindenre elég az a haderő azzal a fegyverzettel, amivel rendelkezünk, de a hasonló méretű országok is legalább ennyire nullán vannak. Ráadásul sokuknak ugyanolyan, vagy rosszabb állapotú a gazdaságuk, mint a miénk, így egy háborúban hamar kivéreznének.


Az a kérdés eggyel relevánsabb, hogy összességében véve egy Elméleti támadás esetén milyenek az esélyeink. Ebben azonban a haderő és a gazdaság mellett nézni kell a nemzetközi hadi szövetségeket, az ezen kívüli kapcsolatokat stb. EU, NATO, és ez csak az első két dolog, ami eszembe jut. Egyik sem apróság. Annak az esélye, hogy ezek lenullázódnak és közben az egyik EU/NATO-állam megtámad, mínusz nulla, úgyhogy vegyük azt, hogy ezeken kívüli ország támad. Egyrészt a haderőnk ha nem is erős, annyi ereje azért van, hogy az első 6 órában azt a támadást lazán visszaverjék, amit bármelyik balkáni állam egyedül össze tud hozni. Ha megindulna a lavina és be tudnak rántani még több országot ellenünk, az onnantól kezdve pedig már regionális háború minimum és 6 óra bőven elég a NATO+EU reagálására. Egy ilyen támadás olyan szinten megszeg minden egyezményt, hogy az agresszor ország a legjobb esetben is számíthat arra, hogy két óra múlva a stratégiai állásainak 60%-át kilőtte egy USA/ francia/ német rakéta, vadászgép, vagy bombázó.


Tovább nem akarom ragozni.

Lényeg: Szerintem is lehetne mit tenni a haderőnk javításáért, de szemben a melldöngetős 'Vonuljon be minden férfi turult tetoválva a homlokára' jelmondattal én annak látnám értelmét, ha koncentrálnánk minden forrásunkat egy kis létszámú, de erős, jól képzett és sok év után újra jól felfegyverzett haderőre, SZOROS EGYÜTTMŰKÖDÉSBEN a térség, az EU és a NATO országaival. Ez szükséges, hiszen egyedül nem lehet fenntartani olyan haditechnikát, aminek van értelme. (csak hogy lássuk a reális lehetőségeket: Még a BRIC országok együttesen sem tudtak összehozni akkora haderőt, mint ami az USÁnak egyedül van. Semmilyen fegyvernemben)


Ennek van értelme. A 'hogyan harcoljunk a szerbekkel' kérdéseknek nincs. Au revoir

2013. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!