A hadsereg miért nem használ "egész testes" felszerelést?
Ezt úgy értem, hogy a katonáknak van sisakuk, golyóálló mellényük és ennyi... Miért nincsenek pl. olyan sisakok, mint a bukósisak? Vagyis egy rendes sisak, plexivel az arc részen (max. nagyobb látómezőt biztosítana, mint egy sima motoros bukósisak). Jobban védené a tarkót, a repeszektől az arcot.
Másrészről valami ami védi a lábakat és karokat úgyszintén a repeszektől vagy (legalábbis gellert kapott) lövedékektől. Vannak olyan anyagok amik könnyűek és a lövéseknek is valamilyen szinten ellenállnak.
Mivel már nincs szükség olyan mértékű gyorsaságra, mint a 2. világháborúban, indokolt lenne használata ilyesmi felszerelésnek a katonák védelmének érdekében...
Mégis miért nem használják? Vannak prototípusok... Esetleg túl drágák? (Nincs elég pénz az olaj "lopása" mellett? lásd: Amerika)
Vagy Vasember akkor már.
Ne kispályázzunk.
Ha van a közeledben egy "szkafanderes" bukósisak, akkor vedd fel, légy szíves. És ha megvan, próbálj benne mindennapi tevékenységeket végezni pár percig. Rá fogsz jönni, hogy arra nem jó: túlságosan tompítja a hangot, hidegben bepárásodik, melegben megfő benne a fejed, szűkíti a látóteret, nehéz, ha karcos a plexi, nem látsz semmit - motorozáshoz jó, mert kellően véd, de egyáltalán nem praktikus viselet.
A katonák számára sem az: nekik jól kell látniuk, hallaniuk és az sem baj, ha a felszerelésük tömege mellett még mozogni is tudnak. Ezért nem használnak teljes siakokat, ha nem muszáj. És ezért nincs a karjukon, lábukon páncélzat.
"Mivel már nincs szükség olyan mértékű gyorsaságra, mint a 2. világháborúban,..."
Ja, azóta az ellenség mindig lassított felvételeken érkezik, mer' az amcsi filmekbe' is így van. Nem kell fedezéktől fedezékig szaladni, lépcsőn fel-le rohangálni, csak sétálgatnak a néger katonák a sivatagi mintás ruhájukban Irakban, kezükben az M4-gyel, rágóznak és szigorúan néznek az utcagyerekekre (ha jó fejek, akkor adnak nekik is rágót). Ha meg támadás jön, Supermanként elrepülnek, mert a felszerelésük pillekönnyű.
Szerintem azért most sem árt a katonának, ha tud mozogni, méghozzá gyorsan. Az meg nem megy egy teljes testes, merev és nehéz páncélban. Hiszen ha igazad lenne, még mindig a páncélos lovagok jelentenék a hadviselés csúcsát, hiszen a páncél mindentől megvédi őket. Oszt' közben pár száz éve kimentek a divatból, nem is értem, miért.
Egyébként a könnyű mellények max szúrás és maroklőfegyverek ellen védenek, ami lássuk be egy harctéren nem túl gyakori. Ott leginkább csak a tisztek rohangálnak maroklőfegyverrel.
A közepes megvéd a kisebb karabélyok ellen a nehéz a harctéri gépkarabélyok ellen is, viszont egy géppuska vagy rombolópuska úgy átüti mint a szart. Szóval ezzel már csak a túlélési esélyeid redukálnád a nullára, mikor két fedezék közt kell mozognod nyílt terepen, egy nehéz mellényben már egy háziasszony kilőne 200m ről aki akkor fog először fegyvert.
Gyakorlatilag esélyed sem maradna túlélni.
Szerintem a lényeget fent leírták a többiek, nehéz akadályoz a mozgásban stb. Az hogy a gyorsaság nem fontos ez nem tudom honnan jött... Amit nem árt figyelembe venni hogy ezt a cuccot ideális esetben is mondjuk napi 8 órában kell viselned (ha valami balul üt ki akkor napokig)
Egyébként amíg nem csináltad, addig lehet azt mondani hogy az a 4 kiló nem sok, röhögve megemelem, de ha egész nap a nyakadban lóg akkor estére már marha mód le szeretnéd tenni.
Cikk ha érdekel:
Miért nincsenek pl. olyan sisakok, mint a bukósisak? Vagyis egy rendes sisak, plexivel az arc részen (max. nagyobb látómezőt biztosítana, mint egy sima motoros bukósisak). Jobban védené a tarkót, a repeszektől az arcot.
ts/8qcgwc/gign_at_eurosatory_2018_2048x1366/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!