Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy nézne ki európa ha a...

Hogy nézne ki európa ha a központi hatalmak nyerik az I. VH-t?

Figyelt kérdés
szóval arra vagyok kíváncsi sehol nem láttam olyan térképet amin a központihatalmaknak van területi követelései mely területeket csatolták volna Németo-hoz a Monarchiához Bulgáriához Töröko-hoz?
2012. dec. 22. 20:43
1 2
 11/12 mustafa33 ***** válasza:
Pardon, feljebb tévedtem. hellyesbítek. Nem Romániáé lenne Moldávia, hanem Moldáviaé lenne Havasalföld, Románia nem is lenne.
2013. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még, de azért válaszolok.

Abba nem is megyek bele, amit már leírtak ( másként alakul az egész történelem, stb. ).


Valószínűleg a következő dolgok történtek volna: megmaradnak a királyságok a győztes országokban.

A gyarmatrendszer teljesen átalakul.

Térképet nem lehet találni és készíteni is nehéz lenne. A központi hatalmaknak csak a gyarmatokon voltak igényeik, tehát ami akkor angol vagy francia gyarmat volt ( Afrika nagy része, Ausztrália, Amerika közeli szigetek, Kanada, stb. ) nagy részben szét lett volna osztva a központi hatalmak között.

Ellenben Európát sokkal nehezebb megmondani. Biztos hogy szét lettek volna szedve a nagyhatalmak. De nem úgy, ahogy mi lettünk feldarabolva. Minket könnyű volt: voltak a magyarok, a németek és akik utáltak. Na, mi sem egyszerűbb, mindenki kap területet.

De egy Franciaországot, ahol szinte csak franciák élnek?

Ez az én elképzelésem a felosztásról:

Nagy-Britannia: az Írországi részt meg kapta volna Írország. Északon új állam jött volna létre: Skócia. Anglia pedig ott maradt volna korlátozott hadsereggel, tengeri flotta, gyarmatok nélkül délen.

Franciaország: kapott volna belőle egy nagy darabot keleten Olaszország, esetleg a nyugati részen Spanyolország ( a spanyolok ugye nem harcoltak, de Fro-t mindenképp le kellett volna gyengíteni ), illetve az északi területek nagy részét megkapta volna Németország. És nyugaton maradt volna Anglia szomszédságában, szintén hadsereg és gyarmatok nélkül.

Portugália: valószínűleg megmaradt volna a területe ( esetleg Spanyolország kapott volna belőle ), korlátozott hadsereg, gyarmatok elvétele, stb.

Oroszország: a keleti részeket meghagyták volna ( az lett volna Oroszország ) vagy megkapta volna valami Ázsiai ország. A déli területek az Oszmán Birodalomé, a nyugatiak pedig a Balti államoké lehettek volna.

USA: a déli államokat ( akár az egykori Koalíció államait ) megkapta volna Mexikó ( szintén nem harcolt, de az USA-nak mennie kell ), az északi részt pedig Kanadához vették volna ( aki(k)é Kanada, azé ez a terület is ).

Azok az országok, amik nem kaptak semmit ( OMM, Bulgária ) le lettek volna kenyerezve a gyarmatokkal ( például nem valami szegény, fejletlen, betegségek tépázta afrikai gyarmatot kap az OMM, hanem megkapja Indiát vagy Kanadát az USA területeivel ).

2016. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!