Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Gripen, Eurofighter vagy Rafale?

Gripen, Eurofighter vagy Rafale?

Figyelt kérdés

Sajnos nem értek a műszaki adatokhoz, de érdekel, hogy a jelenleg az EU csúcsgépei közül melyik számít a legjobbnak (pilótáktól függetlenül). Azt tudom, hogy az Eurofighterek a legújabb fejlesztések, de azért itt nem évente jönnek ki új darabok, hogy a korábbiak egyből elavultnak számítsanak.

Esetleg ezek a gépek a többivel összehasonlítva hogy állnak (Szu-34, J-10, F-22, bár az már egy szinttel komolyabb)?



#SZU #Gripen #Rafale #eurofighter
2012. dec. 21. 21:17
 1/4 Snl.Drako ***** válasza:
Amennyire még emlékszem ezekre, a Gripen nem volt rossz repülő, a Rafale egyértelműen mögötte marad szinte mindennek, az Eurofighter pedig egy elég csúcskategória. F-22 viszont csúnyán oda tud pörkölni mindegyiknek, de szerintem az már a pilótán függ, hogy F 22 vagy Eurofighter.
2012. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Rafale
2012. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az Eurofighter az egyik közös amerikai hadgyakorlaton képes volt csúnyán odapörkölni többször is a Raptoroknak. Igaz "közelharcot" kell kierőszakolnia, de abban veri a Raptort.Ahhoz persze közel is kell jutni.
2012. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rafale elsősorban hajófedélzeti gép, a Gripen egy kisebb, de erős gép, 1 hajtóművel, az Eurofighter mint vadászbombázó talán a legpotensebb ezek közül...összességében mindegyiknek megvan a maga létjogosultsága, amúgy meg 4.-ik gemerációs gépek.

Összehasonlítani nehéz, mivel nem nagyon képviselték magukat harcokban mostanában, az oroszok meg főleg nem.


Összehasonlítva is tulajdonképpen benne vannak az élvonalban, és ez a lényeg.

2012. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!