Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szíria ki (k) ellen akarhat...

Rambo93 kérdése:

Szíria ki (k) ellen akarhat vegyi fegyvert bevetni?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy Szíria vegyi fegyverkezésbe kezdett de ki vagy kik ellen?Szíria kinek az oldalán áll?
2012. dec. 4. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Leginkább a saját népét akarhatta megfegyelmezni vele.

(Másik tippem: Izraelnek szánta, arra az esetre, ha különösen eldurvulna a kettejük közti viszony.)

2012. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
csak szeretnének, hogy bevesse. ürügy lenne a NATO beavatkozáshoz.
2012. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Eddig sem vetette be, de mivel Izraellel potenciális ellenségnek, az meg tele van biológiai-, vegyi meg- atomfegyverrel, ezért valamivel vissza kell tartania.
2012. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a nyugat által pénzelt zsoldosok ellen, de nem tehetik meg mert akkor megtámadhatná őket az usa
2012. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Szíria nem most kezdett vegyi fegyverkezésbe, hanem még a hidegháború idején (amúgy nekem is az a tippem, hogy Izrael ellen). Viszont ha most bevetnék, szerintem akkor se lenne nyugati beavatkozás, mert Oroszország és Kína továbbra is meggátolná. Az viszont, hogy még nem használták, azt mutatja, hogy a szíriai rezsimnek a nyugati és arab sajtó lejárató hadjárata ellenére is van felelősségtudata és nem az a célja, hogy saját népe között népirtást hajtson végre (ha történnek is időnként sajnálatos atrocitások). A lázadókról viszont ezt már nem biztos, hogy el lehet mondani.
2012. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!