Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lett volna, ha Magyarország...

Mi lett volna, ha Magyarország nem állítja meg a törököket, meghódították volna Európát?

Figyelt kérdés
2012. okt. 13. 14:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Sajnos a történelem-oktatás pesszimista felfogása nagyon is meglátszik az itteni emberek hozzáállásán/hozzászólásán. Én úgy látom, hogy egyesek mintha úgy gondolnák, hogy Magyarországon úgy mentek át a törökök, mintha nem is ország lett volna itt, hanem egy kiüresedett puszta. Én említettem a harcokat, ezért le lettem pontozva, de nem véletlenül hívták már akkor Magyarországot Európa védőbástyájának. Valóban voltak más okok is, hogy a törökök nem mentek tovább, de ne feledjük el, hogy végsősoron is mi voltunk azok, akik feltartóztatták őket, és nekem senki ne mondja, hogy nekik nem okozott problémát ellenséges területen állomásozni.

Aki meg azt hiszi a magyarság semmi problémát nem okozott a töröknek, olvassa el mondjuk ezt:

[link]

Én is hallottam egyébként az actio ratio elméletről, mielőtt valaki azt hinné, hogy nem, de azért vegyük figyelembe, hogy ha helyettünk egy üres puszta lett volna itt, a törökök gond nélkül továbbnyomulnak.

És azt se feledjük, hogy Magyarország egészét sem tudták soha elfoglalni, "csak" a középső területeket (bár ezek jelentősége nem elhanyagolható).

Ráadásul végső soron mi szívtunk rá a törökökre, mert az osztrákok emiatt tudták országunkat birodalmukhoz csapni (ennek folyamatát megint hosszú lenne felvázolni), és a nemzetiségi viszonyok is végső soron a török okozta elnéptelenedés utáni népvándorlás következtében változtak meg, méghozzá számunkra kedvezőtlenül, ami okvetlenül előrevetíti a későbbi trianoni békeszerződést is (persze itt megint csak hosszú ideig tartana taglalni az összefüggéseket).

De szerintem az belátható, hogy itt nem sima elfoglalás történt, és ez egy rendkívül zűrös időszak volt.

2012. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Na ha még valaki visszanéz, akkor a sok szégyentelennek üzenném, hogy igenis kemény harcokat vívtunk, és aki ezt nem hiszi el az nézze meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=iV1nt4hu_B4&feature=player_em..


Olyan 12 perc környékén ott a lényeg! És ezt egy román történész mondja ráadásul.

Nehogy azt higgyétek már, hogy a törökök ugyanilyen gondokkal küzdtek volna akkor, ha egy teljesen néptelen földön kellett volna áthaladniuk!

2012. okt. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Már alapból nem bírtak Ausztriával, esélyük sem volt Európa elfoglalására, soha.

én nem mondanám azt hogy Ausztria mert akkor önálló Ausztria nem is volt és nem is bírt volna a török birodalommal inkább azt mondanám hogy Habsburg birodalom

de ha a törkök a királyi Magyarországot is elfoglalják akkor a Habsburgok nehéz helyzeteben lettek volna nem lett volna kik fel foglyák (mármint katonák, igaz a pénzt ők adták rá de a katonákat mi adtuk)és geopolitikai helyzet miatt is rossz lett volna nekik és a katonáinkat iis a törökök kapták volna. ja és a lengyelek is sokat segítettek a Habsburgoknak mega pápa is

2013. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
hát ha nem állítjuk meg akkor a török erősebb lett volna és Bécset is elfoglalta volna Alsóausztriát Stájer országot de tovább már nem bírt volna menni mert a Habsburgok ekkor már jobban fogalkoztak volna már a törökökkel és a Habsburgok a német államok és a lengyelek is attak volna a törököknek és hát ott volt a szent liga is és Magyarországot előbb felszabadították volna
2013. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!