Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ki volt az erősebb egykoron?...

Ki volt az erősebb egykoron? CCCR versus Nato

Figyelt kérdés
Ha(!) kitört volna a konfliktus a két szuper hatalom között az elmúlt 50 évben valamikor.. Ki került volna ki győztesként ? A Nato.. élükön Amerikával?,vagy a Szovjetunió a tagországaival,Moszkva írányításával ? Most milyen lenne a világ..? Földig rombolva,atom szennyezve ? Vagy valamelyikük eltiporta volna a másikat ?
2009. júl. 20. 17:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat ..CCCP..csak a ciril betük visszahangzása miatt így maradt vissza bennem hogy eszeszeszerr
2009. júl. 20. 17:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Varsói Szerződés vs. NATO... szerintem nem véletlenül nem tört ki a háború, mindkét fél tudta, hogy atomrakétákkal érkezne a válasz, és azt egyikük se élné túl...
2009. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarták, hogy a két tömb között háború törjön ki. Az 50-es években a VSZ szárazföldi csapatai erősebbek voltak a NATO erőknél, de a NATO nukleáris fölénye miatt a VSZ nem támadhatott volna (nem is akart támadni).


A 60-as években mindkét oldalnak erős nukleáris ereje volt. Kb. 1965-től kezdve semmi értelme nem lett volna egy háborúnak az atomveszély miatt. Az amerikai stratégia a MAD (kölcsönös biztos megsemmisítés) volt, tehát az, hogy olyan nagy legyen a várható veszteség mindkét oldalon, hogy ez kizárja a háború lehetőségét.


A késő 70-es években kezdték ezt felülvizsgálni amerikai részről és vizsgálták a háború megnyerhetőségének kérdését. De igazából a háború a hidegháború végéig egy mindenképpen elkerülendő dolognak számított, nem volt realitása, hogy kitör.


A Nyugat külpolitikája a feltartóztatás volt, a SZU-é pedig Hruscsovtól kedzve a békés egymás mellett élés vagy más néven a békés verseny. A békés verseny azt jelenti, hogy a két világrendszer nem háborúzik, hanem gazdasági és ideológiai versenyben győz a jobb. Tehát mindkét oldalnak olyan volt az alapvető beállítottsága, hogy nem akartak támadni. Az atomháború egyébként is szárazföldön a védőknek ad előnyt, legalábbis ezt mutatták a 60-as évekbeli szimulációs gyakorlatok.


Tehát nem volt realitása egy kelet-nyugati háborúnak, ha arra sor került volna, akkor pedig nemigen értelmezhető a "győztes" és a "vesztes". Ha csak a szárazföldi erőket nézzük, akkor a szovjetek valószínűleg előrenyomultak volna, akár az Atlanti-Óceánig, de csak nagyon feltételesen. A valóságban nem lehet tudni, hogy egy Közép-Németországban atomgránátokkal vívott csata után mennyi maradt volna a seregből.

2009. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat,én is ilyesmi válaszokra gondoltam,de van aki úgy gondolja hogy a szovjetek fegyverkezésileg jobbak voltak..(ész nélküli "nem-atom" fegyvergyártás),viszont ez az USA-ban meg az atombomba darabszámában volt előnyük,míg az oroszoknak a pusztító teljesítményben.Ha valakinek van véleménye szívesen olvasom..
2009. júl. 21. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
a nyugati liberálkapitalista zsidók és a keleti materiálkommunista zsidók miért háborúznának egymással?!
2009. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!