A II. világháboruban a Német Légiero-Luftwaffe, vagy pedig a Japán Császárság repulogépei voltak jobbak?
Figyelt kérdés
Ott van Pl.a Me-109,Zero,Me-110,D3A1,Stuka...
Mégis melyik országnak voltak fejlettebbek?
2012. aug. 3. 12:03
1/5 anonim válasza:
Szerintem a német. Luftwaffe elég híres volt.
De nem sokat tudok a repülőkről.
2/5 asmosys válasza:
Amikor a japán zérók kijöttek, azoknak a világon nem volt párjuk, idővel persze lemaradtak. Utána meg nem volt gépük, ami partiba lett volna a Luftwaffe gépeivel.
3/5 anonim válasza:
A Luftwaffe. A japán gépek is jók voltak, viszont jó tulajdonságaik mellé alapvető hiányosságok társultak. A Zero pl elképesztően gyors volt és remekül manőverezett, de a japán mérnökök ezt csak a páncélzat leszerelésével tudták megoldani, amely drasztikusan lecsökkentette a gép és a pilóta túlélési esélyeit. Más gépeknél pl. a Hien-nél már volt páncélzat, viszont ennek hatására jelentősen romlott a manőverezőképesség. A sort lehetne folytatni tovább is.
4/5 anonim válasza:
Összességében a Luftwaffe. A Zeró az nagyjából a Bf-109-es és a Spitfire szintjén állt viszont a Messerben és a brit gépben több volt a fejlesztési lehetőség. Alapvetően különbözött a két nemzet repülőépítése. A japánoknak a nagy Csendes-óceáni távolságok miatt nagy hatótávú gépekre volt szükség viszont gyenge volt a páncélzatuk(későbbi típusokon ezen némiképp javítottak) a németeknek meg a németeknek a kisebb európai távokon a rövidebb hatótáv is elég volt. A japánok legjobb és legfejlettebb hadrendbe állított vadászgépe a Nakajima Ki-84-es volt a németeknek meg a Messerschmitt Me-262. Ha megnézed a két vadászgépet egyértelmű kik értek el több eredményt a fejlesztések terén. A Nakajima Kikka és Karyu sugárhajtású vadászgép prototípusokhoz is a német gépek adták a mintát. Összeségében a Luftwaffe gépei jobbak voltak szerintem.
5/5 anonim válasza:
Luftwaffe. A japán gépeknek nem volt se nagy páncélzata, se erős fegyverzete a háború elején. Kivéve talán a Zérót, mert azon volt 2 db 20 milliméteres gépágyú is a géppuskák mellé, de pl a Ki43nak nem volt erős fegyverzete, Ki61 korai változatainak se, és lehetne folytatni. A képzettség miatt tudtak sokat lelőni a japán akkor az ellenséges gépekből, persze idővel elfogytak a jó pilóták, amikor kijöttek azok a modellek, amik már fölvehették újból a versenyt a szövetséges típusokkal már nagy hiány volt képzett személyzetekben. A számbeli fölény sem volt már az övék. Ezért is vetették be a kamikazékat, mert egy átlagos bombázópilóta a háború végén nem nagyon tudta eltalálni már az anyahajókat (valahol olvastam, hogy háború elején a D3A1-es zuhanóbombázók 80%os pontossággal bombáztak), még ha el is jutottak volna addig..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!