Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Léteznek lézerfegyverrel...

Léteznek lézerfegyverrel felszerekt repülőgépek és tankok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Igen, létezik egy vagy több átalakított boeing 747-es, aminek a fő célja a rakétaelhárítás, amit nem úgy kell elképzelni, mint ahogy egy sci-fiben működik. Nemrégiben láttam, hogy katonai dzsipekre is szereltek lézert, amivel kisebb robbanófejeket, pokolgépeket lehet biztos távolból elpusztítani.
2012. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Csak mint célmegjelölő rendszer része. Ahol maga a lézer a fegyver aktív, pusztító része, csak kísérleti stádiumban. Közel sem olyan hatékony, hogy megérje fő fegyverként alkalmazni.
2012. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első által említett kísérleti programot nemrég leállították.
2012. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lézer fegyver maximum az 51-es körzetben, de a civilszvérába nincs olyan írás, téma ami erről szólna. A Boing 747-400 as-ra az Air Force One-ra azaz az Amerikai elnöki repülőgép orrára szerelt, hőkővetéses elven alapuló és rádiótávirányítású inteliges rakéták ellen használatos lézer deaktivátor a rakéta elektronikus rendszerét bénítja meg, így az elveszíti a célpontot, eltéríti. Ez gyakorlatilag úgy működik mit a rádarhullám, csak a nagyobb hatékonyság érdekében nem 360 fokban szórja a jeleket, hanem konkrétan az adott célra irányul. Egyszóval nem "lelövi" a rakétát, hanem csak megbénítja azt.

Az Amerikai Eggyesült Államok fegyeses erőinél (USMC USARMY USNS) rendszeresített lézer technológiáik nem a célpont közvetlen kiiktatására szolgál, hanem a cél megjelölésére és távolság felmérésre. Az AN PEQ-7-es távfelmérős célmegjelölőt éjszaka használják. A lézer útja is látható, de csak éjjelátó készülékkel, így az ellenség nem is tudja, hogy megjelölték. A fény kiindulási pontja villog, ezt a sisakra rögzített vészvillogó teszi lehetővé, így a pilóta még véletlenül se tüzel a társaira, de annál nagyobb hatékonysággal gyalulja le az ellenséget.

Az Amerikai járművekre szerelt 2 fő elektronikai műszer a lövedék irány meghatározó, ez 30 érzékeny mikrofonból áll ami a lőszer hangját és a becsapódás szögét meghatározza és az adatokat továbbítja a tüzérnek, így azonnal viszonozhatja a tüzet.

A másik a mobiltelefonok rádióhullámait blokkolja. Afganisztánban és Iraq-ban gyakoriak a mobiltelefonokkal élesitett I.E.D.-k, (Improvised Explosive Device) ez a műszer a járművek 200m-es körzetében blokkol minden rádióhullámot, tehát, ha az arab megcsörgetné a házikészítésű robbanóanyagát az nem fog felrobbanni.

Mást nem nagyon használnak.


Tiszteletel: Málek Péter

2012. júl. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!